Top hledané
Výsledky (0)
Přehlídky, které nás příliš neoslnily!

Inspirace hvězdami, volánky a pletené svetry. Taková byla přehlídka Dovala a Božidara

Dominika Žejdl
19. dubna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Dovala

Denisa Dovala uzavírala pondělní večer a představila svou kolekci RTW FW 2023 s názvem Born from stars. Myšlenka, se kterou si designérka hraje, má dvojí rovinu. Doslovnou i obraznou. V tištěných vzorech, které si pravidelně navrhuje, můžete vidět silnou inspiraci krásou hvězd. Asymetrické siluety lichotící postavě v kontrastu k pohádkově bohatým volánům z hedvábných materiálů přináší propojení symboliky hvězd a vesmírných mlhovin s kolekcí. Božidara je skvělá už jen tím, že se se "svetry" dostala na fashion week! Je to skvělá žena s citem pro luxusní práci a materiály. Letos nás však jej tvorba příliš neoslnila, je to pro nás příliš jednoduché a ničím nezajímavé. To však nehatí práci této talentované ženy. 

Dovala
Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Dominika Žejdl
módní redaktorka
Klikněte zde
Anděla Vostrá
druhý názor
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Dominika Žejdl

Šála s kabátem - kombinace, kterou nic nezkazíte!

Otevřít v galerii (4)
Bozidara
BozidaraZdroj: MBPFW

První model, který otevřel přehlídku Božidary, se nám moc líbil. Vlastně taková jednoduchá kombinace, kterou nic nezkazíte. Kvalitní šála se na podzim hodí a když vydrží několik dalších sezón, což od Božidary určitě, tak se vyplatí za kvalitu i připlatit. Klasický kabát je takovým univerzálním kouskem do šatníku každé ženy.

Hedvábné bílé šaty s kardiganem 

Otevřít v galerii (4)
Bozidara
BozidaraZdroj: MBPFW

Dalším kouskem, který nás v kolekci zaujal, jsou tyto krásné hedvábné bílé šaty. Někdo je může doma nosit jako košilku, někdo si k nim může obléci podpatky a vyrazit na večeři. V kombinaci s kardiganem vypadají hodně domácky, ale když si k nim oblečete oversize sako, určitě nešlápnete vedle.

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

Komplet s ikonickými volány

Otevřít v galerii (4)
Dovala
DovalaZdroj: MBPFW

Sety jsme si v poslední době hodně oblíbili a s touto černou klasikou je to sázka na jistotu. Navíc, kdo zná modely Denisy, tak jistě ví, že volány k její tvorbě neodmyslitelně patří. A obzvláště zde vypadají opravdu elegantně a krásně. Dokážeme si představit nosit sako i samotné, třeba k džínům nebo šortkám. 

Jako pro nevěstu - co myslíte?

Otevřít v galerii (4)
Dovala
DovalaZdroj: MBPFW

Tady se nám hned vybaví božská lehkost bytí. Šaty s tylovým volánem na nás působí krásně vzdušně, příjemně a elegantně. Dokážeme si představit takové šaty obléci třeba na svatbu nebo na nějakou letní společenskou událost. 

Dominika Žejdl

Názor PROTI PROUDU: Anděla Vostrá

Dobrý den, prsa ven!

Otevřít v galerii (4)
Bozidara
BozidaraZdroj: MBPFW

Vtipné je, že prsa nám na tom vadí asi nejméně. Celkově si dokážeme tento model představit možná na doma. Protože jinak nevíme, kam si takový hábit obléci!

Stará mladá

Otevřít v galerii (4)
Bozidara
BozidaraZdroj: MBPFW

Jakou má Božidara vlastně cílovou skupinu? Tohle si dokážeme představit na ženě od 50 let výše. A to ještě tu, co pracuje jako učitelka nebo si čte doma v křesle knížky. 

Oranžová hrůza, kterou ve skříni nepotřebuješ

Otevřít v galerii (4)
Dovala
DovalaZdroj: MBPFW

To se nám snad jen zdá, má tohle být nějaký kostým do cirkusu? Podle nás se tady návrhářka Denisa úplně netrefila do vkusu dnešních žen. Volány tomu moc krásy nepřidávají a celkově střih není úplně lichotivý. 

Batika jako obloha

Otevřít v galerii (4)
Dovala
DovalaZdroj: MBPFW

Tématicky k podzimní kolekci vystihující oblohu se nám látka líbí, ale jinak na každodenní nošení určitě ne. Navíc, když jsme se návštěvníků fashion weeku ptali, co je pro ně módní peklo, co si myslíte, že byla nejčastější odpověď? Právě batika! A o střihu šatů, které jsou celé takové nemastné neslané, ani nemluvě.

Anděla Vostrá
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze