Top hledané
Výsledky (0)
Zvolit perfektní róbu na prestižní ples není jen tak...

Inspirativní plesová móda velikánů. Konec nudným konfekcím!

Ornella Koktová
16. března 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Luxusní sametová volba značky Poner

Letošní plesová sezóna proběhla docela úspěšně, ale s módou už to leckdy taková sláva nebyla. Stále se na poli společenského dresscodu dopouštíme mnoha chyb. Jaké to jsou a čím se inspirovat pro příští rok?

Co bylo hlavním problémem?

Bohužel jde spíš o hloupé standardy, které nebyly často u dress codu dodrženy. A to například pravidlo, že pas šatů by měl být co nejužší a sukně široká. A nebo, že by dámské lodičky měly mít uzavřenou špičku, zatímco střední část i pata mohou být otevřené…

Pokud vás čekají další společenské události, nechte se inspirovat luxusními róbami věhlasných značek, které jsem pro vás vybrala. Začínáme na domácí půdě!

Poner - Český k(g)rál

Když jsem se minulý týden chystala na galavečer “Koně na Žofíně” měla jsem od samého začátku jasno, na koho se při volbě šatů obrátím. Luxusní značka Poner. Hledáte-li dokonalý střih, kvalitu, eleganci a originalitu, rovnou zamiřte do pražské Maiselovi ulice, kde si se sklenkou šampaňského vyberete přesně to pravé. Já jsem zvolila luxusní sametovou róbu na jedno rameno v odstínu tmavě vínové. Když jsem se následně viděla v zrcadle, poprvé v životě mi došlo, že v té elegantní jednoduchosti je skutečně síla! Opravdu to není o hlubokém výstřihu či obřím rozparku a já jsem konečně ve svých 26 letech dospěla! 

A teď zamíříme za hranice hledat inspiraci u světových designérů. Co bychom od nich měli pochytit?

Luxusní byt s terasou na pronájem na Malé
Luxusní byt s terasou na pronájem na Malé, Praha 1

Dior: Jednoduché šaty nemohou nic pokazit

Cíleně jsem vybrala jednoduchý typ áčkových šatů Dior z kolekce Haute Couture SS 2019, kde je hlavní ozdobou pouze nařasená část dekoltu modrého odstínu. Stačí doplnit o výraznější náušnice a dlouhé rukavičky a rázem můžete vyrazit na Vídeňský Ples v Opeře.

Dolce & Gabbana: Flitry vás odliší

Flitrovaná róba z kolekce D&G Alta Moda SS18 doplněná o kožešinové lemy u rukávů. Jak se říká, odvážnějším štěstí přeje, a u této volby bych neměla pochyb. Navíc je příjemné se od ostatních lišit!

Elie Saab: Nebojte se opulentnosti

Tvorba Elieho Saaba je až pohádkově nádherná. Vybrala jsem model z kolekce Haute Couture SS 2019 s poloprůhlednou sukní až na zem. Ptáte se, zda je takto odvážná volba na ples vůbec přípustná? Moje odpověď zní jasně. Ano! Žijeme v roce 2019, a proto bychom měli plesovou etiketu mírně inovovat.

Valentino: I elegance může být sexy

Lascivní typy výstřihů či rozparků jsou na prestižním plese absolutní tabu. Nicméně, pokud fikaně sáhnete po elegantní róbě, která toho zahaluje dost a zároveň si extrémně pohrává s fantazií všech hostů okolo, zvolila jste na výsost správně! Starorůžová róba od Valentino z kolekce Haute Couture SS19 je toho jasným důkazem!

Příští rok to rozjedem ve velkém stylu, co říkáte?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze