Top hledané
Výsledky (0)
Pokud Vás zajímá, kde byste našli společenskou elitu z celého světa, neexistuje místo s vyšší koncentrací bohatých než vesnice Rolle ve Švýcarsku. Naleznete zde nejdražší internátní školu na světe Le Rosey pro děti od sedmi do osmnácti let, kde školné přesahuje 2 milliony korun ročně. V čem je tato luxusní škola tak výjimečná?

Institut Le Rosey - kde se rodí miliardáři

Ivana Růžičková
09. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Se začátkem nového školního roku je vzdělávání dětí opět velké téma. Výběrem té správné školy pro vaše ratolesti jistě rádikálně ovlivníte jejich budoucnost. Každý chce pro své děti to nejlepší a právě Institut Le Rosey prohlašuje, že přesně to nabízí. Historie této luxusní internátní školy spadá až do roku 1880 a od té doby tímto institutem prošly desítky významných osobností a i proto se nazývá “školou králů”. Mezi nejvýznamnější absolventy s modrou krví patří monacký princ, iránský šáh, nebo egyptský král Farouk. Ze slavných osobností zde studoval syn Johna Lennona, či vnuk tehdejšího britského premiéra Churchilla nebo například mnozí z generace Rotschildů a Rockefellerů.

Le Rosey Club aneb elitní absolventi sobě

Jednou z nejvýraznějších výhod této luxusní školy je nepochybně navázání kontaktů s elitou světa. Tzv. Le Rosey Club neboli networking absolventů pak v budoucnu dokáže nabídnout nespočet příležitostí. Elitní konexe však nejsou jediným přínosem. Hlavní devizou je kvalita vzdělávání a nabízený program International Baccalaureate (IB), který mohou žáci studovat buď v angličtině nebo ve francouzštině. Individuální přístup je zde samozřejmostí, i proto je poměr jednoho profesora na pět žáků. Od dětí se předpokladá navazující studium na prestižních univerzitách, ať už “Ivy League” (Yale, Princeton, Columbia, Harvard, Brown, Cornell, Dartmouth College, University Of Pennsylvania) v USA nebo “Oxbridge” (Oxford a Cambridge) v Británii.

Rozvoj talentů a široké aktivity

Studenti, kteří jsou dostatečně privilegovaní navštěvovat tuto školu, tráví zimní semestry na sjezdovkách v luxusním kampusu ve městečku Gstaad. V teplejších měsících odpočívají na břehu malebného Ženevského jezera ve vesničce Rolle. Různorodost národností zde vytváří multikulturní prostředí a studenti se učí toleranci, novým zvykům a kulturám. I studium je nevšední, zejména z hlediska rozvrhu. Dopoledne se děti učí, v odpoledních hodinách rozvíjejí sportovní, umělecké či hudební talenty. Expedice a výlety do chudých částí světa jsou nedílnou součástí výuky pro rozvoj privilegovaných dětí, aby se učili pochopení, respektu, skromnosti a vznikala zde pevná přátelství.

Luxusní vybavení

Mezi vybavení internátu patří nejen prvotřídně vybavené koleje s velkými koupelnami, ale i nadstandartní sportovní haly, 10 tenisových kurtů, golfové hřiště, bazén a wellness centrum včetně masáží a vířivek. Pro umělecky nadané jedince škola nabízí hudební místnosti s plnohodnotným vybavením orchestru, pěvecké sbory, vlastní divadlo nebo výtvarné a fotografické workshopy.

Tip: Prestižní vzdělání včetně programu International Baccalaureate nabízejí i gymnázia v České republice, například English College in Prague ve Vysočanech

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze