Top hledané
Výsledky (0)
Americký fotograf Irving Penn je považován za legendu. Jeho portréty slavných osobností a luxusní módní fotografie jsou známé po celém světě. Jednou z jeho modelů byla i krásná Karolina Kurková.

Irving Penn v Paříži! Legendární fotograf, který fotil i Karolinu Kurkovou! (do 29.1.)

Eva Ledecká
19. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Johna Galliano, 2007

V rámci výletu do Paříže byste si určitě neměli nechat ujít ojedinělou retrospektivní výstavu jeho fotografií.

Samotná budova Grand Palais je lákavým cílem, neboť se jedná o krásnou architekturu a jedinečný prostor, který slouží státním muzeím pro dočasné výstavy. Do 29. ledna 2018 budou jeho interiér zdobit luxusní fotografie Irvinga Penna.  

Fotografie na obálkách Vogue

Irving Penn žil v letech 1917-2009. Během druhé světové války se proslavily jeho fotografie modelek, glamouru a luxusu. Fotil pro módní časopis Vogue i Harper's Bazaar a brzy se jeho jméno stalo v módním světě pojmem.

Jeho fotografie jsou jednoduché, jako první fotograf vůbec využívá šedé či bílé pozadí. Jeho luxusní fotografické obrazy jsou čisté a prosté, místo blesku mu slouží přirozené světlo, malý detail v pozadí často záměrně naznačuje, že se jedná o prostředí ateliéru.

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

Salvador Dalí i Karolina Kurková

Ne všechny fotografie byly vždy slavné. Mezi lety 1949-1950 nafotil celou řadu rozličných modelek, které však až do roku 1980 nebyly nikde vystavovány. Kdo však vystavován rozhodně byl? Pro obálku Vogue nafotil českou modelku Karolínu Kurkovou. Mezi další známé osobnosti, které se staly jeho modely, byla například Martha Grahamová, Marlene Dietrichová, Marcel Duchamp, Salvador Dalí.

Kromě toho fotil také luxusní zátiší, z nichž tvořil abstraktní kompozice. Spolupracoval i s českým fotografem Jiřím Poláčkem při fotografování lebek v Národním Muzeu v Praze.

100 let od narození Irvinga Penna

Letos je to 100 let od jeho narození. Od dubna do konce července byly jeho fotografie k vidění v Metropolitním muzeu v New Yorku, nyní až do konce ledna bude více než 200 fotografií Irvinga Penna vystaveno v Grand Palais v Paříži.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Irving Penn Foundation
55 Fifth Avenue 18th Floor New York, NY 10003 USA
212-880-8426