Top hledané
Výsledky (0)
Dojímá mě sounáležitost našeho národa!

Ivana Gottová dojala fanoušky Gotta. Boj o život druhého člověka moc dobře zná!

Mgr. Jana Höger
01. dubna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Ivanka Gottová a Karel Gott, foto Honza Malíř

V této nelehké době na adresu zdravotníků přispívají svými milými a hřejivými slovy mnohé významné osobnosti. Mezi ně patří i Ivana Gottová, která má ještě v živé paměti, jaké to je, bát se o staršího člověka a pečovat o něj. Boj za život druhého člověka totiž sama moc dobře zná.

Mistr Karel Gott
Karel Gott s manželkou Ivanou
Karel Gott se svojí ženou Ivanou Gottovou

Manželka hvězdného hudebního krále Karla Gotta vyslala jednoznačný vzkaz pro všechny, kteří bojují za životy druhých. Ti přitom nasazují svůj život s rizikem toho, že by se sami mohli nakazit. Ze slov paní Gottové mrazí po celém těle:

„Z celého srdce vyjadřuji podporu a obdiv všem, kteří v těchto dnech pečují jak o nemocné seniory v nemocnicích a různých zařízeních, tak o zdravé seniory doma. Sama dobře vím, jak láskyplnou péči, či výpomoc druhých, byť alespoň při nákupech, senioři ocení.“

Sama si ještě nedávno prošla těžkými chvílemi. Kdo něco podobného zažil, ten ví, o čem mluví. Její prohlášení umocňují slova, jak moc je důležité pomoct a být se staršími lidmi spadajícími do ohrožené skupiny. Také těmto lidem bychom měli projevit úctu, být s nimi v kontaktu, jak jen to je možné.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Nejen velké díky, ale i obdiv

Ivana je zdravotní sestra, takže jí určitě hlavou proběhla myšlenka na to, jaké by to asi bylo, kdyby u této profese zůstala. Určitě si dokáže představit, co lékaři a zdravotní sestry zakouší během klasické služby. Jak náročné to pro ně ale musí být nyní, si umí asi představit jen lékaři a lidé, co v nemocnici pracují. Každá podpora pro ně je tedy pohlazením na duši a tohle pohlazení jim radost určitě udělalo:

„Velice obdivuji a skláním se nad všemi zdravotníky v 1. linii, kteří s nasazením vlastního zdraví zachraňují životy těm nejvíce nemocným. Vážím si všech lékařů, sester, ošetřovatelů, lékárníků, hasičů, policistů i prodavaček, kteří v těchto dnech vynakládají mnoho úsilí pro bezpečnost a pomoc nás všech. Myslím na vás i na vaše rodiny, držte se a přeji vám mnoho sil a energie. Stejně tak myslím i na dobrovolníky, mediky i všechny, kteří jakýmkoli způsobem pomáhají a podávají pomocnou ruku. Smekám před vámi všemi. Dojímá mne sounáležitost našeho národa!“

Na text okamžitě reagovali i Gottovi fanoušci, kteří se snad vůbec poprvé k její osobě vyvarovali negativních komentářů.

"Jste vystudovaná sestřička a empatie Vám není cizí. Věřím, že tato Vaše slova jsou opravdová,"

okomentovala jedna z fanynek. Vdova po nejoblíbenějším českém zpěvákovi ještě fanouškům přidala jednu dobrou zprávu pro lepší náladu v časech karantény.

„Věřím, že vás snad budu moci na podzim a v zimě alespoň potěšit třemi, snad i pro vás, krásnými a dojemnými projekty spojenými s mým manželem Karlem."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze