Top hledané
Výsledky (0)
Pohádka Čertí brko má venku první písničku!

„Já jsem chytil poezii…“ – První písnička pohádky Čertí brko je venku!

Jana Fikotová
15. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Nová česká pohádka pro celou rodinu Čertí brko vstupuje do kin 29. listopadu. V hlavních rolích se představí Judit Bárdos, Jan Cina a Ondřej Vetchý. My pro vás máme první písničku. 

Cesta za čertím brkem

Čertí brko, které dalo název celé pohádce, zapisuje v pekle lidské hříchy. Když ale brko na pekelné pobočce v městečku Pytlov přestane fungovat, Lucifer vyšle mladého čerta Bonifáce, aby doručil nové. Jenže to mu vzápětí místní šejdíř ukradne, což spustí řetězec událostí, během nichž se Bonifác musí vypořádat s pytlovskými vychytralci a podvodníky. A také pomoci samotnému Luciferovi, aby získal srdce krásné Markétky. 

„Mám rád filmy, jako je například Šíleně smutná princezna, s originální výtvarnou stylizací a výbornými písničkami. I v naší pohádce máme tři písničky. A podle mě jsou to hity,“ řekl režisér Marek Najbrt. 

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Herečka Judit Bárdos bude ve filmu zpívat poprvé

Právě jednou z luxusních písniček je zamilovaný duet Bonifáce a Markétky v podání Jana Ciny a Judit Bárdos. „Ve filmu, kde se zpívá, jsem asi nikdy nehrála, tak je to obrovská zkušenost a písnička je moc krásná, takže je to i radost. Doufám, že jeden z důvodů, proč budou mít lidé tuhle pohádku rádi, budou právě písničky,“ říká Judit Bárdos.

Pohádka slibuje návrat do minulosti, do doby, kdy se natáčely ty skutečné pohádky, které nesly punc kvality a lesku. Zda se Čertí brko zařadí mezi české luxusní klasiky, jako jsou Tři oříšky pro popelku, Třetí princ nebo S čerty nejsou žerty, to se uvidí 29. listopadu, kdy pohádka vstupuje do českých kin.

Vedle hlavních rolí Jana Ciny a Judity Bárdos se objeví i Marián Geišberg jako Markétčin otec, jako pytlovští vykukové Tomáš Jeřábek a Jiří Maryško, obyvateli Pytlova se rovněž stanou Marek Daniel, Jana Plodková či Michal Dalecký. V pekle budou naopak úřadovat Václav Kopta nebo Jakub Žáček.

Výrobu podpořily Státní fond kinematografie a slovenský Audiovizuálny fond, dále Plzeňský kraj a Kraj Vysočina. Projekt rovněž získal podporu Eurimages. Do kin uvede společnost Falcon.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Falcon
Václavské náměstí 832/19 110 00 Praha Česká republika