Top hledané
Výsledky (0)
Ruský miliardář Usmanov miluje luxusní vychytávky. Nejdřív jachta, pak flotila.

Ruský miliardář Usmanov je vlastníkem luxusní jachty Dilbar za 12 miliard

Jana Fikotová
03. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Luxury yacht Dilbar

Alisher Urmanov se se svými 13,4 miliardami dolarů řadí mezi 100 nejbohatších lidí světa. Čtyřiašedesátiletý Rus je nejen třetinovým majitelem fotbalového klubu Arsenal Londýn, ale svou zálibu mimo sport našel i v luxusních jachtách. Vlastní totiž čtvrtou největší jachtu za 12 miliard korun.

Luxusní jachta Dilbar
Alisher Usmanov a Gerhard Schröder
Luxusní jachta Dilbar

Miliardář na moři

Ve vodách Středozemního moře můžete potkat miliardáře při plavbě na jeho poslední luxusní hračce, jachtě Dilbar. Co se délky týče, se svými 156 metry drží jachta sice čtvrté místo, v otázce tonáže je pravděpodobně na místě prvním. Svůj podíl na váze má i obří bazén, který podle výrobce, německé loděnice Lürssen, pojme 180 000 litrů vody. A aby mu nebylo smutno, loď o kapacitě dvaceti kajut, pojme čtyři desítky hostů. Ti se na jachtu mohou dostat nejen z pevniny, ale i vzduchem. Na lodi jsou totiž dva heliporty. O hosty se pak stará početná posádka, která činí 80 lidí ubytovaných v dalších 35 kajutách. 

"Luxusní loď za pouhých 11,7 miliardy korun."

Lodní společnost Lürssen z Brém, která jachtu postavila, má na kontě další skvosty, jako je luxusní jachta Azzam či Octopus, kterou vlastní spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen či Rising Sun producenta Davida Geffena. Jachtu Azzam postavil tým pod vedením hlavního konstruktéra Mubaraka Saada al Ahbabi. Na podobě se podílela další věhlasná společnost, Nauta Yachts, a interiér navrhl Christophe Leoni. Zajímavostí je, že další z divizí loděnice Lürssen vyrábí vojenská plavidla, mezi něž patří minolovky, raketové čluny i korvety, jež jsou v aktivní službě v mnoha státech.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Ruský majitel společností Metalloinvest a Mail.Ru (nejsilnější internetová společnost v Rusku) Urmanov, má v drahých vychytávkách značnou zálibu. Kromě jachty Dilbar vlastní např. i dopravní flotilu Airbus A340, kterou Alisher pojmenoval po svém otci Bourkhamovi.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze