Top hledané
Výsledky (0)
V roce 2020 se můžeme těšit na toto luxusní auto. Dvousedadlový vůz bude vyráběn s použitím elektrického pohonu. Už si ho můžete dát na seznam věcí, po kterých toužíte!

Legendární Jaguar E Type se vrací na scénu! V roce 2020 bude elektrický!

Mgr. Jana Höger
14. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta čtení
Luxusní auto Jaguar E Type Zero

Krátké ohlédnutí Jaguar E- Type Zero a královská svatba

Možná si v souvislosti s tímto vozem vybavíte svatbu prince Harryho a Meghan Markle. Zde byl právě luxusní Jaguar E Type Zero naposledy spatřen. Ale vzpomínky jsou vzpomínky, my se budeme moci těšit zanedlouho na tento elektrický typ v dokonalejší podobě. Společnost Jaguar Classic potvrdila, že začne obnovovat a převádět svého legendárního dvoumístného roadstera na elektrickou energii. Dodávky se očekávají v létě 2020.

Jaguar E Type Zero
Jaguar E Type Zero, interiér
Jaguar E Type Zero

Víme, čím bude luxusní vůz vybaven

Elektrický koncept Jaguara E-Type bude napájen lithium-iontovou baterií o výkonu 40 kWh, která umožní dojezd až 275 km. Zadní nápravu bude pohánět elektrický motor o výkonu 295 koní. Luxusní vůz dokáže zrychlit z nuly na 100km/h za 4,5 sekundy. Ačkoli baterie nahrazuje konvenční šestistupňovou manuální převodovku E-Type, očekává se, že se nezmění ani zavěšení kol, brzd, protože Jaguar si chce zachovat původní rozložení hmotnosti přední i zadní nápravy. Pár změn mimo pohon však Jaguar E-Type Zero také dostane – například luxusní LED světlomety a digitální přístrojový štít v interiéru.

Luxusní byt na pronájem 181m2 v Karlíně
Luxusní byt na pronájem 181m2 v Karlíně, Praha 8

Ocenění a nacenění

Tento automobilový „elegán“ si jednoznačně zaslouží vaši pozornost. Enzo Ferrari ho označil za "nejkrásnější auto na světě" a my s ním souhlasíme.

Cena nebyla doposud zveřejněna, ale lze předpokládat, že bude mít zhruba stejnou hodnotu jako jeho stejný typ s klasickým motorem. A to znamená, že to nebude zrovna levná záležitost.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Jaguar E type Zero: Meghan a Harry si vychutnali požitek z luxusní jízdy
Zobrazit článek
Legendární vůz Jaguar XKSS ožil v nových 9 kusech
Zobrazit článek
Jaguar
Abbey Road Whitley, Coventry CV3 4LF Great Britain
+ 44 (0) 203 601 1544