Top hledané
Výsledky (0)
Ne všichni boháči myslí jen na sebe

Jak chtějí nejbohatší muži světa zachránit planetu Zemi?

03. června 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Bill Gates

Kvůli štědrým darům od miliardářů na obnovu luxusní katedrály Notre-Dame se začaly na sociálních sítích šířit výtky, že je planeta Země v mnohem horším stavu. Ovšem oni jsou naopak štědří i v tomto ohledu, jen se to tak nevolá do světa.

Hansjörg Wyss
Kjell Inge Røkke
Bill Gates

Bill Gates - investuje do toalety a genetické modifikace krav

Spoluzakladatel a předseda představenstva společnosti Microsoft patří mezi nejbohatší lidi na světě a rozhodně myslí i na budoucnost planety. Investuje například do vznikul futuristického záchodu, který nepotřebuje vodu ani kanalizaci a pomocí chemikálií mění lidské exkrementy na hnojivo.

Podle Gatese přístup k běžné toaletě nemá zhruba 2,5 miliardy lidí a špatné hygienické podmínky podle nadace vedou každoročně ke zhruba půl milionu úmrtí dětí ve věku do pěti let. Dále pak miliardář investuje do vzniku geneticky modifikované krávy, čímž může vyřešit světový hlad i změny klimatu. 

Luxusní vila na Hanspaulce 940m
Luxusní vila na Hanspaulce 940m, Praha 6

Kjell Inge Røkke - staví jachtu REV na sbírání odpadu

Pro zachování míst s panenskou přírodou, kterým hrozí zkáza, je každá finanční podpora od filantropů a vlád klíčová. Kjell Inge Røkke, nejbohatší muž Norska, zbohatl podnikáním v ropném průmyslu, proto není divu, že chce vracet to, co celý život zanedbával.

2,7 miliard dolarů dal na ochranu životního prostředí, a to především oceánů. Staví 180 metrů dlouhou výzkumnou expediční jachtu nazvanou REV, která by měla mít čtyřicetitičlennou posádkou a šedesáti vědci na palubě, manévrovat oceánskými vodami a nasávat plastový odpad. Měla by zrecyklovat až pět tun plastového odpadu denně!

Hansjörg Wyss - chce zachránit 30 % planety

Švýcarský biotechnologický multi-miliardář Hansjoerg Wyss, nejbohatší muž ve Švýcarsku oznámil, že v příštích deseti letech daruje na záchranu planety miliardu dolarů, takže má v plánu, že do roku 2030 zachrání 30 % Země, a to jak půdu, tak oceán.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze