Top hledané
Výsledky (0)
Vary a aktuální dění ve světe! Máme štěstí, že je vše, jak má být, ale co žádost o zrušení promítání ruského filmu?

Jak návštěvníci vnímají dopady aktuálního dění na filmový festival ve Varech?

Dominika Žejdl
08. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Není to žádná novinka, že ukrajinský velvyslanec v České republice Jevhen Perebyjnis protestoval proti zařazení ruského filmu "Kapitán Volkonogov uprchl" do programu filmového festivalu v Karlových Varech. Uvedl to v otevřeném dopisu, který zaslal prezidentovi festivalu Jiřímu Bartoškovi. Podle něj film vznikl s ruskou státní podporou a jeho tvůrci se podíleli na ruských propagandistických filmech. Zařadit film do programu je podle velvyslance nehumánní. Ale většina z nás má názor takový, že toto do kultury úplně nepatří. Jak jsou na tom návštěvníci festivalu?

Celosvětová situace je neustále na nože. Ale mělo by se dotknout kinematografie a umění? Někteří návštěvníci to vnímají jako diskriminaci, podle někoho jde zase o dobrou cestu. Když už odříznout Rusko, tak se vším všudy. 

Kolik průměrně utratí návštěvníci během festivalu peněz?

Někdo odhadoval tisíc korun denně, další mají výdaje o něco vyšší a jsou schopni utratit třeba i 3 až 4 tisíce denně. Někteří z nich to raději nepočítají, protože si chtějí festival pořádně užít. 

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

V rámci neustále se zvyšující inflace nás zajímala i odpověď na otázku, zda návštěvníci pocítili i nějaké zdražení?

Neustále zvyšující se inflace se dotýká každého z nás. Jak to vidí návštěvníci festivalu? Zdražení se podle lidí ve Varech podepsalo na pasech, vstupenkách a jídle. I přesto si však vyráží festival a jeho atmosféru užít, protože kdo chce něco zažít, ten si je ochoten připlatit. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze