NA VLASTNÍ PĚST: Trendy v hubnutí… Tentokrát pro muže!

Životospráva není jen o ženách…i muži mají své dny...
24. června 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Tělo snů je přáním každého z nás. A budete se možná divit, ale chlapi jsou v tomhle možná ještě více urputní než my, ženy. Nevěříte? Já teda jo, protože pár takových znám, a tak trochu NA VLASTNÍ PĚST jsem zkusila vytáhnout, jak to vlastně s tím svým “lifestylem” mají! Samozřejmě ve vší počestnosti!

Uprostřed vzkvétajícího odvětví "alternativního" masa, rostoucích obav z klimatické krize a wellness průmyslu ve výši 4 bilionů dolarů, kde lidé věnují více pozornosti než kdy jindy tomu, co dávají do svého těla, očekávejte, že se vegetariánství konečně zbaví stigmat, která ho již dlouho charakterizují, a světe div, ale zejména mezi muži.

I muži se chtějí líbit!

Hrdý lev!

Možná si někdo řekne, že míchat sem znamení je zbytečné, ale já si to nemyslím. Vysoký, pokérovaný od hlavy k patě, s obličejem, že by mu ho i Brad Pitt mohl závidět a přesto kluk, který má své hodnoty a stojí nohama pevně na zemi. Ale o to teď nejde. Vybavte si na chvilku nonšalantnost lva. Ne nadarmo se mu přece říká “král zvířat”. Nosí se vznosně s hlavou hrdě posazenou na svých ramenou a přesně tohle je on! Můj kamarád, který přesně takhle přistupuje i k sobě!

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

Lifestyle jménem posilka!

Každý hubne jinak. Každý má jiné mínění o tom, jak se dostat do formy. No a Luky je jeden z těch, který - ačkoliv ví, co jíst a tak nějak si to hlídá, má jako hlavní tahoun svého žití cvičení. 

Dře do úmoru a pojem jako “odpočinek” nějak nezapadá do jeho slovníku. Podle mě ho tam totiž vůbec nemá. A je to dříč. Maká na sobě jako šroub, a když se ho zeptám, kdy jako hodlá odpočívat, odpoví mi vždy stejně:

“Znáš mě, zítra bych dal rest day, ale nevím, jak mi to vyjde.”

Upřímně, tuhle větu nesnáším. Protože to ve mně osobně vyvolává pocit, že toho furt dělám tak nějak málo a kdykoliv se rozhodnu, že budu odpočívat, pošle mi foto z posilovny, jak tam s těmi svými rameny a lá letiště Heathrow v Londýně stojí a maká! Takže se pak cítím docela bídně.

Dřít jak o závod? Tělo muže vysportované z posilovny
Dřít jak o závod? Tělo muže vysportované z posilovny • Zdroj: Freepik

Moje motivace!

Jo, tak přesně tak nazval on mě, jenže já v tom všem vlastně nevím, kdo koho motivuje víc. Jednoznačně mi ale tou svou houževnatostí dává pocit, že bych neměla být takový lenoch. Prý:

“jen srab utíká!”

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

Když totiž narazíte na někoho, kdo je - až na těch 30cm a 50kg navíc - stejný jako vy, chtě nechtě se cítíte jako na maratonu. Netrpělivě čekáte, až uslyšíte klakson a budete muset vyběhnout.

Krása není všechno

Tak přesně tohle jsem si taky myslela, než se objevil právě on. Pak jsem si zas říkala, jestli to vlastně není až moc, protože ten jeho krásný “ksichtík” by mu fakt mohl závidět kde kdo. Bohužel pro nás ostatní je tahle “mission impossible” pro něj “possible” dost přirozeně a na mě působí jak lokomotiva, která se řítí beze strachu hlavou proti zdi a ještě se k tomu usmívá.

Bílkoviny jsou základ dne!

A rodina je základ státu, nebo? Den začíná, jak jinak než vajíčky, dopoledne si dá ovoce, pak oběd, protein a nějakou normální véču a mě ani nepřekvapuje, že vypadá, jak vypadá, s tím vším, co do toho dává.

“Vím, že potřebuji cca 200g bílkovin na den, to je moje jediné měřítko, kterého se držím.”

No a drží se tedy docela obstojně!

Tak nějak bez limitu

Kromě bílkovin, které si hlídá - a o stravě ví vcelku hodně,- je jeho hlavní hnací silou to, že vlastně nezná stopku svého rozletu a jeho “Mission všechno possible” je skutečně on sám. Za tu dobu, co se známe, totiž udělal takový progres, že někdy je mi záhadou, kde na to všechno bere energii.

Když jsem mu ale jednou řekla:

“Buď chceš anebo nechceš,”

odpověděl bez váhání:

“A já chci!”

A chtít je vlastně to, co plně stačí k tomu, abychom si plnili své cíle!

Přerušovaný půst jako zdroj energie

Honza je kluk, který se mnou absolvoval trenérský kurz. Oba jsme byli tak trochu exoti, kteří to moc neprožívali, polovinu výuky prospali s hlavou opřenou o lavici, ale dnes se docela dost dobře ve světě fitness pohybujeme.

Jan Poborák s vysportovaným tělem klečící na pláži
Jan Poborák s vysportovaným tělem klečící na pláži • Zdroj: Se svolením Jana Poboráka

Honza stejně jako já drží přerušovaný půst a nemůže si vynachválit, kolik energie mu to dává. První jídlo sní kolem 14hod. odpoledne a poslední si dá v osm. Ráno pije vodu a kávu a k obědu si dá jídlo plné živin - vejce, trhané kuřecí, dostatek vlákniny i vitaminů v podobě zeleniny doplněné o kvalitní sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Jeho nespornou výhodou je, že kromě trenérství je spolumajitelem restaurace, která se specializuje na to, aby knedlo vepřo nebylo prvním jídlem, které svět napadne, když řeknete, že jste z Čech. Honzova restaurace je totiž nejen pro aktivní jedince, ale také pro všechny, kteří se chtějí dostat do formy nebo mají nejrůznější styly stravování. Vegani, bezlepkáři nebo třeba kulturisti, kteří potřebují navýšit příjem bílkovin, ti všichni si přijdou na své a dostanou jídlo doslova nabyté superpotravinami!

Jídlo nemusí být nuda, pestrý salátový talíř
Jídlo nemusí být nuda, pestrý salátový talíř • Zdroj: Se svolením Jana Poboráka

Na párek v rohlíku zkrátka zapomeňte!

Honzova restaurace se pyšní tím, že nabízí nejen zdravou, ale také hodnotnou - co se živin týče - stravu, která je ke všemu chutná. Protože, co si budeme, ne všechno zdravé se dá jíst.

“Naši vajíčkovku jsem neskutečně vytunil. Nechci se jako moc chválit, ale je v podstatě nejlepší na světě.”

Jo, tak skromnost by nám šla. No a vlastně proč ne, že?!

Není trenér jako trenér

Tak o tom by mohl sáhodlouze vyprávět další můj kamarád žijící v New Yorku. Zdeněk je jeden z těch, které touha po dokonalosti dohnala doslova k tomu, že žije naprosto zdravě. Teda podle svých vlastních měřítek…

Nejí maso, pije “zelené” šťávy, jí hodně semínek a ořechů a pravda, občas to proloží jednou nebo dvěma cigaretami, aby toho zdravého životního stylu nebylo “málo”.

Svaly, kam se podíváš!
Svaly, kam se podíváš! • Zdroj: Se svolením Zdenka Dzura

Proti gustu žádný dišputát

Balanc je pro něj hlavním měřítkem úspěchu. Říká, že zdravé i nezdravé musí být v rovnováze, aby to mělo dostatečný smysl, a když se tak nad tím zamýšlím, něco na tom opravdu bude. Protože on vážně nemá ani gram tuku!

Vysekané břišáky, namakaná ramena, leopardí chůze, že by mu každá múza přehlídkových mol mohla závidět. Jenže on to nedělá proto, aby někoho zaujmul, on to dělá proto, aby měl ze sebe dobrý pocit. A to je vlastně to, na čem to všechno skutečně stojí.

Cheatday nesmí chybět

Vždycky mi říká, že nakopnout metabolismus je stejně nutné, jako čekat na Ježíška. Bez toho by holt Vánoce nebyly tím, čím jsou. A tak své čistě “zelené” dny jednou za čas proloží hromadou sladkostí, které zpucuje jedna dvě. Na jeho těle se to moc neprojevuje, jen nacukruje své vymakané svaly a maximálně mu z té glykémie vyskočí žíla na čele, která zas zmizí, když se hladina cukru vrátí do normálu.

Co bolí, to roste!

A Zdeněk není jediný, kdo se rozhodl nejíst maso. O vegetariánství se vede polemika již řadu let a jedním z nejdiskutovanějších dokumentů roku 2019 byl dokument “The Game Changers”, který zdůrazňuje způsoby, kterými přechod na „rostlinnou“ stravu vedl k měřitelnému zlepšení výkonu u řady elitních sportovců, od ultra běžce Scotta Jurka po zápasníka v MMA Conora McGregora.

Uprostřed vzkvétajícího odvětví "alternativního" masa, rostoucích obav z klimatické krize a wellness průmyslu ve výši 4 bilionů dolarů, kde lidé věnují více pozornosti než kdy jindy tomu, co dávají do svého těla, očekávejte, že se vegetariánství konečně zbaví stigmat, která ho již dlouho charakterizují, a světe div, ale zejména mezi muži.

Díky tomu byla rostlinná strava jedním z nejočekávanějších trendů roku 2020 podle časopisu insidehook.com

Regenerace jako cesta k úspěchu

Dalším trendem, který se podle časopisu InsideHook potvrdil, je fakt, že kvalita tréninku a následně síla výsledku z tréninku závisí plně na tom, v jaké míře necháme své tělo odpočinout. Míra důležitosti u regenerace byla totiž postavena stejně vysoko jako trénink samotný spojený s kvalitní stravou.

Odpočívat je základ

Jak se ukázalo, životospráva není pouze to, ale skutečně i to, co jime, ale také jak cvičíme a následně regenerujeme. Svět fitness se pozměnil a sportovci a ostatní návštěvníci tělocvičen začínají brát „post“ fázi stejně vážně jako to mají profesionální sportovci po dlouhou dobu. A nemyslím tím pouze sauny a horké vany: ale také špičková technologická zařízení zaměřená na regeneraci, s procedurami od kryoterapie a komprese po řízené protahování a okysličování.

Ať už si muži ve snaze a touze po dokonalosti zvolí jakoukoliv cestu, jedno jim upřít nemůžeme. Jdou si - hlava nehlava - za svými sny stejně tak zběsile, jako my za pevnými zadky! Správná životospráva totiž možná začíná u jídla, ale aby měla skutečný smysl, je potřeba tento pojem trochu rozšířit, aby - až se na sebe podíváme do zrcadla - jsme ve vší skromnosti mohli zírat. Protože bude na co! 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Valentina a miluju psaní, sport a pohodové lidi. Ráda cestuji a chodím na jógu, a když čas dovolí, tvořím texty a fotky mojí duši blízké. Jen tak pro radost:)
Valentina Lebová
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

5 + KK 184 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 116 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m

Atypický 358 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks