Top hledané
Výsledky (0)
Nechybělo málo a tahle rodina byla chudá! Víte proč?

Jak slaví narozeniny dědicové hotelové sítě Hilton? Luxus na vás dýchne ze všech stran

Denisa Zajíčková
01. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Paris Hilton a Carter Reum

Když slaví nejstarší dcera Barrona Hiltona II. své čtvrté narozeniny, babička s dědečkem přispěchají, aby jí přichystali tu nejkouzelnější oslavu na celém světě. A co potom, když na ni mají neomezený rozpočet - Richard a Kathy Hilton mají totiž v nemovitostním portfoliu jedny z nejlepších hotelů na světě, které se staly synonymem luxusu i životního stylu a nabízí vybrané služby. 

Luxusní dárky jsou takřka povinností
Nechyběla ani živá zvířata
Čtvrté narozeniny slavila malá Mila
Děti měly k dispozici mnoho skvělých aktivit!

Na oslavě čtyřleté Milou Alizée Hilton nechyběly luxusní dekorace, živí poníci i taštičky plné luxusních produktů a šperků. Dorazili také přátelé rodiny jako například manželka frontmana Muse Elle Evans Bellamy s dcerou, producentka Christine Chiu i modelka Nicole Williams English s rodinou. Baron Hilton II. se živí především jako herec a za manželku má hraběnku Tessu Gräfin von Walderdorff, známou také zkráceně jako Tessa Hilton. Je to americká modelka a realitní makléřka, která se dříve živila také jako herečka a psala pro německý módní lifestylový časopis I Love You.

Slavná rodina potomků Hiltonových je v Americe velmi populární, a tak není divu, že i na oslavu narozenin jejich malého člena pustí bulvární novináře. Po střípcích z jejich života prahnou zkrátka všichni. Svou slávu získali nejen díky podnikání v hotelnictví, ale také díky mediálnímu vlivu některých členů rodiny. Bývaly doby, kdy byly bulvární plátky Paris a Nicky Hiltonových takřka plné a dámy rády ještě přilévaly do ohně. Dámy mají však také bratry Barrona Hiltona II. a Conrada Hiltona III. Nejznámnější je u nás právě Paris, která je dokonce příbuzná se slavnou herečkou Elizabeth Taylor, která byla první ženou jejího prastrýce Conrada Nicholsona Hiltona II.

Jak to bylo s Hiltonovými?

Conrad Hilton byl zakladatel řetězce hotelů Hilton. Narodil se v roce 1887 a začal svou podnikatelskou kariéru s jedním hotelem v Texasu. Brzy však své podnikání rozšířil a vybudoval jeden z největších hotelových impérií na světě. Jeho podnikatelský duch a vize vedly k tomu, že jeho jméno je dodnes synonymem luxusu a pohostinnosti.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Když ale v roce 1979 zemřel, neodkázal ze svého jmění rodině vůbec nic. Pozůstalí to nechtěli nechat jen tak, závěť u soudu napadli, a nakonec vyhráli. Jen podíl mediální hvězdičky Paris se odhaduje na více než 50 milionů dolarů. Ta v luxusu vyrostla a byla zvyklá žít velmi divoce. Když přišel čas na rodinu, z večírků se stáhla a stala se z ní spořádaná manželka. Upozornit na sebe ale zvládla i tak - děti jí totiž odnosila náhradní matka, čímž rychle ztratila získané sympatie veřejnosti. Prohlásila, že požádala jinou osobu, protože se bojí porodu. 

Její matka Kathy je bývalá hvězda "Skutečných hospodyněk z Beverly Hills" a Rickem na začátku roku prodávali jejich dům v Los Angeles za 25 milionů dolarů. V nemovitosti bylo 8 ložnic, vstupní sál, mramorované schodiště i 12 koupelen. Nechyběl ani plavecký bazén, pavilon u bazénu nebo venkovní bar. Dále byl k dispozici vinný sklep a knihovna obložená ořechovým dřevem. Realitní makléři v Americe už dávno ví, že když se rodina Hiltonových rozhodne nějakou svou nemovitost prodat, bude to hotový skvost. 

Otevřít v galerii (1)
Dům Ricka a Kathy Hilton
Dům Ricka a Kathy HiltonZdroj: Profimedia

Značka Hilton se dostala do celého světa 

Hotely Hilton jsou jedny z nejznámějších a největších hotelových řetězců na světě. Conrad je založil v roce 1919 a od té doby se rozrostl do rozsáhlé sítě luxusních hotelů, které najdete takřka v každé větší destinaci - třeba i v Egyptě. Ale nejen tam. Hilton má více než 6 300 hotelů ve více než 118 zemích světa, což z něj činí jednoho z největších hotelových řetězců na světě. Jeho portfolio zahrnuje různé značky od luxusních až po cenově dostupné hotely, jako jsou Waldorf Astoria, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton a Hampton by Hilton.

Například značka Hilton Hotels & Resorts je známá pro své luxusní ubytování a vysoce kvalitní služby, zatímco značka Hampton by Hilton se zaměřuje na cenově dostupné ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem. Velmi brzy tak podnikavé rodině došlo, že ani s luxusním brandem není třeba mířit jenom na movitou klientelu.

Inovací se hotely Hilton nebojí

Hilton je také jedním z průkopníků technologického rozvoje, jako první například představil digitální klíče do hotelových pokojů, které umožňují pomocí smartphonů hostům odemykat dveře k jejich ubytování nebo zavedl programy, které odměňují hosty za jejich loajalitu. 

První texaský hotel, kterým celá éra rodiny Hiltonových začala, už byste ale v jejich portfoliu hledali jen marně. Nesl název "The Mobley" a Conrad později změnil jeho jméno na "Hilton Hotel". Prodán byl kvůli finančním prostředkům na expanzi do jiných lokalit. Investoval do rozšíření svého podnikání po celých Spojených státech, což mu brzy umožnilo, aby si podmanil takřka celý svět. Šlo tak čistě o strategické rozhodnutí, které se vyplatilo!

Zdroje: redakce, tatler.com, businessinsider.com, people.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze