Top hledané
Výsledky (0)
1.máj, MDŽ nebo Valentýn? Co a jak slaví Adam Mišík, Jan Přeučil či Jiří Pospíšil

Jak slaví slavní muži dny lásky?

Jana Fikotová
01. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Adam Mišík

Člověk by měl květinu dávat ženám každý den, přesto jsou luxusní dny, kdy je to jistým očekáváním. Když pomineme narozeniny a jmeniny, jsou tu tři dny, na které by muž neměl nikdy zapomenout. Nás zajímalo, jak slavní muži slaví doma Valentýn, Mezinárodní den žen a 1. máj.

Adam Mišík a Valentýn

Den svatého Valentýna, pro který se vžilo jen zkrácené označení Valentýn případně sv. Valentýn, je označován jako svátek lásky respektive zamilovaných. V tento den, který je 14. února  si partneři posílají dárky, květiny či sladkosti případně zamilované dopisy a pohlednice. Nejčastěji ve tvaru srdce jako symbolu lásky. Sám herec a zpěvák Adam Mišík rozhodně rád tento den oslaví, navíc už nějakou dobu má i s kým.

„Nevadí mi, že je to svátek braný z Ameriky. Je to prostě čas lásky, který je důležité oslavit.“ 

Prvního Valentýna Adam, který ho už tři roky slaví s půvabnou modelkou Dianou Kratochvílovou, oslavil opravdu luxusně a doslova vytáhl eso z rukávu. „ Vzal jsem Dianu na hezké místo s výhledem na celou Prahu a zazpíval jí písničku, kterou jsem pro ni složil. A ona se rozplakala dojetím. Tu písničku hraji na koncertech a jmenuje se prostě Diana," přiznal stále zamilovaný Adam, který letos nezapomněl ani na MDŽ, které oslavil ve Werichově vile spolu s dalšími dámami.

„Líbil se mi projekt, který se tu organizoval. Pro seniorky jsme rozdávali květiny v krásné vile pana Wericha, který je můj herecký vzor. Sám sem pak v tento den oslavoval se svou Dianou. Jak, to už si nechám pro sebe,“ dodal.

Jiří Pospíšil a MDŽ

Mezinárodní den žen připadá na 8.března a už se opět vrací do oblíbených dní, které patří, jak jinak než ženám.Většina z nás tento den zná pod zkratkou MDŽ. Vznikl díky stávce švadlen roku 1908. Právě švadleny z New Yorku stávkovali za zlepšení životních podmínek. Cílem tohoto boje bylo získání volebního práva pro ženy, následoval boj za rovnoprávnost a spravedlnost a samozřejmě mír. V průběhu dějin se oslavy měnily, v živé paměti máme například socialistickou propagandu a nezapomenutelné karafiáty, ručníky, chlebíčky apod. Tento luxusní den protestují např. feministky dodnes. Velkým milovníkem svátku určený ženám, je politik a předseda správní rady nadace Jana a Medy Mládkové Jiří Pospíšil,který 8.března cela zdarma provázel seniorky luxusní Werichovou vilou a ještě dostaly symbolický červený karafiát. 

„Zatím se mi nikdy nestalo, že bych tento krásný a významný den neoslavil. Každý rok se snažím rozdat hned několik květin. Tentokrát jsem se rozhodl ve Werichově vile uspořádat akci, která právě byla určená ženám."

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Jan Přeučil a 1.máj

Posledním z našich svátků, které jsou určeny především ženám, je 1.květen. Tento dej je sice dnem Svátku práce připomínající vypuknutí stávky amerických dělníků v Chicagu roku 1866, avšak není lepší si v tento den připomenout slova Karla Hynka Máchy o hrdličce, jejíž hlas vyzývá k lásce? Zapomeňte proto na prvomájové průvody a užijte si volno luxusně. Herec Jan Přeučil v tom má jasno.

„Nejenže své drahé Evě přinesu kytičku, ale rozhodně ji nezapomenu políbit pod rozkvetlou třešní a zarecituji ji i slova z básně o lásce,“ dodal herec.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze