Top hledané
Výsledky (0)
Ken Griffin založil a provozuje Citadel, společnost hedgeových fondů se sídlem v Miami, která spravuje aktiva v hodnotě více než 60 miliard dolarů.

Ken Griffin staví v Palm Beach nejdražší dům na planetě. Vyjde ho to na miliardu dolarů

Denisa Zajíčková
25. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Ken Griffin začal obchodovat už za dob studií na Harvardu

Světoznámý Kenneth Cordele Griffin je americký manažer hedgeových fondů, podnikatel a investor. Jeho zájmy se však momentálně ubírají jiným směrem. Rozhodl se, že bude investovat do svého rozsáhlého sídla miliardu dolarů v Palm Beach, které se rázem stalo nejdražším domem na světě. Své soukromí si ale pečlivě chrání, a tak se dovnitř jen tak nedostanete. Adresu se nám ale podařilo vypátrat!

Pokud se chcete alespoň přiblížit tomu nejdražšímu domu na světě, který vlastní soukromník, vydejte se na Floridu na 1295 Ocean Boulevard. Dovnitř vás ale nikdo nepustí, tohle místo je samozřejmě pečlivě chráněno. V roce 2019 generální ředitel a zakladatel společnosti Citadel Ken Griffin sice zaplatil ohromujících 238 milionů dolarů za penthouse v New Yorku, což je nejvíc, co kdy kdo v zemi zaplatil za jeden kus "obyčejné" rezidenční nemovitosti. V Palm Beach na Floridě teď ale staví dům, u kterého se podle The New York Post očekává, že se stane nejdražším na planetě vůbec. Zdá se, že v luxusních nemovitostech se Ken zkrátka vyzná! 

Dům za miliardu dolarů

Nový dům známého miliardáře se bude nacházet na jednom z největších soukromých nábřeží v Palm Beach. Podle The Post už Griffin investoval za 10 let stavby neuvěřitelných 450 milionů dolarů do pozemku na Billionaires Row. Ten má celkem 25 akrů. Tím ale ani zdaleka nekončí. V závěru by měl mít hodnotu 1 miliardu dolarů. Dražší dům na naší planetě nikdo nemá.

Kenovu zálibu v nemovitostech na Floridě potvrdila také jeho mluvčí Zia Ahmed: „Naprostá většina nemovitostí, které Ken vlastní, je na jižní Floridě,“ řekla listu The Post. „Nemovitosti v Palm Beach patří mezi nejcennější na světě. Zdejší politika podporuje růst a podnikání, což si také odhlasovali občané Floridy," doplnila. Soukromá plážová část na Blossom Way, která byla schválena architektonickou radou v roce 2022, bude zabírat zhruba 8 z 25 akrů a bude zahrnovat masivní bazén, hlavní rezidenci a penzion. Zpočátku bude rezidenci využívat Griffinova rodina včetně jeho matky. Finančník se chce do rozlehlé rezidence přesunout na důchod.

Kdo je Kenneth Cordele Griffin?

Kenneth Cordele Griffin je americký finanční magnát a investor. Narodil se 15. října 1968. Griffin je zakladatel a výkonný ředitel společnosti Citadel, jednoho z největších hedgeových fondů na světě. Citadel se zabývá obchodováním na finančních trzích, včetně akcií, dluhopisů, opcí a jiných finančních nástrojů.

Griffin je také známý svou velkou filantropickou činností. Výjimkou nejsou ani dary různým charitativním organizacím a institucím. Je také vášnivým sběratelem umění, jeho sbírky jsou proslulé po celém světe.

Jeho podnikání i nesmírné bohatství pochopitelně přitáhly pozornost veřejnosti a médií, a dodnes je velmi diskutovanou osobou v USA.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Kde najdete nejdražší domy na světě?

Ty nejpřepychovější domy na světě se často nacházejí v prestižních a luxusních lokalitách po celém světě, které jsou svou výjimečností dobře známé. Je to například:

 • Beverly Hills v Kalifornii je známé místo, kde najdete ty nejluxusnější nemovitosti. I proto zde bydlí mnoho celebrit a obchodníků. Jde o část Kalifornie s velmi vysokými pořizovacími cenami nemovitostí. 
 • Bel Air v Kalifornii sousedí s Beverly Hills a je dalším místem, kde se nacházejí některé z nejdražších domů na světě.
 • V exkluzivních londýnských čtvrtích jako je Kensington, Chelsea, a Mayfair se rovněž nacházejí velmi drahé nemovitosti.
 • V Monacu na jihu Francie najdete ty nejluxusnější nemovitosti s výhledem na Středozemní moře.
 • Newyorský Manhattan má některé z nejdůležitějších nemovitostí na světě, zejména penthousy s úchvatnými výhledy na město. Ty nejdražší najdete na Upper East Side nebo Upper West Side.
 • Oblíbená letoviska v Saint-Tropez na Francouzské riviéře nabízí mnoho exkluzivních vil a plážových domů.
 • Také Hongkong má některé z nejdražších bytových jednotek na světě, zejména v čtvrti The Peak.
 • Nelze opomenout ještě Hamptons v New Yorku na východním Long Island. Nacházející se zde luxusní letní rezidence, kam si ta nejvyšší smetánka jezdí odpočinout během horkých dní. Kdo v létě nejede do Hamptons, jako by nebyl!
 • V zimě je to zase Aspen v Coloradu, kde načerpáte sílu na dlouhá obchodní jednání. Najdete tu luxusní horské chaty a zimní rezidence.

Ceny nemovitostí v těchto lokalitách jsou velmi vysoké a liší se v závislosti na konkrétní nemovitosti, její velikosti, umístění, luxusu a aktuálnímu stavu trhu. 

Slavní na Floridě

Florida je známým domovem pro mnoho slavných osobností, zejména kvůli svému příjemnému klimatu a nízkým daním. Svůj domov zde našel apříkla

 • Tom Brady a Gisele Bündchen: Legendární fotbalový hráč Tom Brady a supermodelka Gisele Bündchen mají dům v oblasti Miami.
 • Steven Spielberg: Slavný režisér a producent vlastní nemovitost na ostrově Star Island v Miami Beach.
 • Tiger Woods: Golfista Tiger Woods žije v Jupiter Island na Floridě.
 • John Cena: Profesionální wrestler a herec John Cena má dům v severní části Tampy.
 • Manny Pacquiao: Boxerská legenda Manny Pacquiao žije v Miami.
 • Shakira: Zpěvačka Shakira a její partner, fotbalista Gerard Piqué, mají domov v Miami.
 • Celine Dion: Kanadská zpěvačka Celine Dion měla několik let domov na ostrově Jupiter v blízkosti Miami.
 • Ricky Martin: Zpěvák Ricky Martin je také známým rezidentem Miamia.
 • Shaquille O'Neal: Bývalý basketbalista Shaquille O'Neal žije na Floridě a dokonce zde byl zvolen policejním zástupcem.
 • David Copperfield: Slavný iluzionista David Copperfield má domov v Manalapanu na Floridě.

Zdroj: forbes.com, robbreport.com, propertyclub.nyc, graylinemiami.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: