Top hledané
Výsledky (0)
Nahlédněte za plot třem módním návrhářkám. Obří šatnou, heliportem či kinem to teprve začíná!

Jak žijí módní návrhářky: Život a bydlení ikon módy

Mgr. Jana Höger
27. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Rihanna již není považována jen za zpěvačku. Má plnohodnotné postavení ve světě módy

Vzali jsme si do hledáčku slavná jména módních návrhářek, které dobyly svět, abychom vám odtajnili, v čem bydlí, ale zároveň vás inspirovali, jak skvostně si lze zařídit interiér. Dozvíte se, za čím stojí jejich vlastní rukopis, bez čeho si nedokáží představit život, ale i kdo je šťastným majitelem luxusních kousků z jejich "dílny".

Sue Wong a její bydlení ve stylu honosného a hvězdného Hollywoodu

Módní návrhářka Sue Wong známá přepychovými modely, třpytivými šaty zachycujícími půvab starého Hollywoodu, se rozhodla prodat své romantické sídlo. Dům ve španělském stylu z 20. let 20. století se nachází v Los Feliz, Los Angeles a je dokonalým odrazem jejího vkusu.

Otevřít v galerii (12)
Dům Sue Wong Los Angeles
Dům Sue Wong Los AngelesZdroj: profimedia

Můžete žasnout nad množstvím barevných dlaždic, andaluským nábytkem, masivním vitrážovým oknem zvaným „Strom života“, jakožto dominantou celé rezidence. V práci Sue Wong nalezneme inspiraci secesním umělcem Gustavem Klimtem. Naleznete zde šest ložnic, 7 koupelen v marockém stylu, kuchyň, pracovnu, jídelní a obývací část s křídlovým klavírem a krbem.

Otevřít v galerii (12)
Sue Wonf, interiér vily v Los Angeles
Sue Wonf, interiér vily v Los AngelesZdroj: profimedia

Exteriér je dále doplněn o bazén, altán, fontánu, venkovní kuchyni, zahradu nebo ohniště. Kdo by v tomto pohádkovém sídle nechtěl žit? Je to hollywoodský sen, z něhož se nechcete probudit. Návrhářka nacenila svůj domov na částku 133 300 000 korun.

„Nálada, romantismus, bohatství, dobový pocit, to s oblečením opravdu funguje,

říká Sue Wong.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Její šaty oblékly a hrdě nosí například Taylor Swift, Miley Cyrus, Tyra Banks a Anne Hathaway.

Wong vlastní i další dům na adrese Los Angeles, který by se dal přirovnat k paláci zvaný „The Cedars“ s neuvěřitelnou rozlohou 9 000 metrů čtverečních. Žasli byste nad mahagonovými podlahami, rustikálními trámy zdobenými tisíci drobných pozlacených cherubů, či sloupy a oblouky, oddělujícími jednotlivé rokokové portréty. Sue dům zakoupila za necelých 172 milionů korun.

Otevřít v galerii (12)
Sue Wong a její koupelny ve vile v Los Angeles
Sue Wong a její koupelny ve vile v Los AngelesZdroj: profimedia

Rihanna - provokatérka i ikona, která se zařadila mezi elitu

Už dávno není považována jen za zpěvačku se zlatem v hrdle, ale aktuálně i za uznávanou módní návrhářku. Řádně rozvířila svět módního průmyslu svým nekonvenčním přístupem a odvážnými modely, do nichž neváhají vklouznout Bella Hadid, Paris Hilton, Demi Moore nebo zpěvačka Lizzo.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Zajímá vás, jaký je Rihannin „život pod pokličkou“? V nedávné době si pořídila luxusní dům v horách Beverly Hills, kde se to slavnými jmény jen hemží. Bydlí zde například Paul McCartney, Mariah Carey, Nicole Kidman. V době pandemie si zde pronajímala dům i Madonna. Sídlo bylo postaveno ve 30. letech 20. století a pyšní se nádherným výhledem na kaňon Coldwater. Tento pohled nikdy neomrzí. Sídlo je bezesporu velkolepé i svou rozlohou 7600 metrů čtverečních.

Otevřít v galerii (12)
Obývací část, rezidence patřící Rihanně, Beverly Hills
Obývací část, rezidence patřící Rihanně, Beverly HillsZdroj: profimedia

Interiér laděný v tudorovském stylu, plný moderních prvků dotažených do sebemenšího detailu, vás nepřekvapí. Tohle je Rihanna! Oceníte hravý kontrast barev. Černá, bílá a šedá hrají prim. Barbadoská kráska si umí užívat života a nebojí si dopřát vymoženosti, jakými jsou krb z černého mramoru od podlahy až ke stropu, podlahy z francouzského dubu, nádvoří s velkým bazénem, vířivkou i domácí posilovna či bar.

Otevřít v galerii (12)
Rezidence v celé své kráse, Beverly Hills
Rezidence v celé své kráse, Beverly HillsZdroj: profimedia

Nový domov má pět ložnic, sedm koupelen, kuchyň s dvěma mramorovými ostrůvky, obývací pokoj, dokonce pokoj určený pro snídaně a velké apartmá s obřím šatníkem, který říká královně Fenty „paní“.

Otevřít v galerii (12)
Interiér domu Rihanny v Beverly Hills
Interiér domu Rihanny v Beverly HillsZdroj: profimedia

Za tento architektonický „úlovek“ neváhala Rihanna ze své peněženky vytáhnout 303 milionů korun. O zpěvačce se ví, že vlastní i další prémiové nemovitosti. Můžeme zmínit panství Hollywood Hills panského sídla v jejím rodném Barbadosu, byt v komplexu The Century City.

Otevřít v galerii (12)
Kuchyň zpěvačky a návrhářky Rihanny, Beverly Hills
Kuchyň zpěvačky a návrhářky Rihanny, Beverly HillsZdroj: profimedia

Victoria Beckham vlastní designový skvost celosvětově známé architektky Zahy Hadid

Zpěvačka prošla velkou životní transformací. Její styl se tříbil časem a dnes jsou její modely oceňovány zejména pro svůj minimalismus, jednoduchost a styl. Kouzlu ikonických oděvů podlehly Naomi Campbell, Miranda Kerr, Eva Longoria, Beyonce či Kim Kardashian. Victoria má smysl pro detail a tvar, který neváhala přenést nejen do roviny módního průmyslu, ale i do designu a svého bydlení.

Otevřít v galerii (12)
Obývací pokoj v mrakodrapu One Thousand Museum, Miami
Obývací pokoj v mrakodrapu One Thousand Museum, MiamiZdroj: profimedia

Futuristický, vesmírný, ultramoderní, tak by se dal popsat slovy penthouse rodiny Beckhamových, jenž je součástí mrakodrapu „One Thousand Museum“ navržený Zahou Hadid. Nachází se v prosluněném Miami a díky jeho konstrukci se mu také říká „věž škorpion“. Má 62 pater a uspokojuje nároky nejnáročnějšího klienta.

Otevřít v galerii (12)
Mrakodrap One Thousand Museum v Miami
Mrakodrap One Thousand Museum v MiamiZdroj: profimedia

Tohle budete nejspíše Beckhamovým tiše závidět, dvoupodlažní fitness a wellness centrum s parní lázní a saunou, soukromý plážový klub, multimediální kino pro soukromé projekce filmů, ale i vysokorychlostní výtah, který se otevírá přímo v luxusním apartmánu. Dokonalou tečkou za vším tímto okázalým přepychem je soukromý střešní heliport. Nedivíme se, že sáhli po koupi, jež jim dopřeje aspoň chvilku soukromí.

Otevřít v galerii (12)
Penthouse manželů Beckhamových, střešní soukromý heliport
Penthouse manželů Beckhamových, střešní soukromý heliportZdroj: profimedia

Cena se vyšplhala do nebeských výšin; Backhamovi zaplatili 430 miliónů korun. Přestože žijí hlavně v Londýně, vlastní také domy v Los Angeles a Cotswolds.

Otevřít v galerii (12)
Moderná kuchyň, apartmán Beckhamových v Miami
Moderná kuchyň, apartmán Beckhamových v MiamiZdroj: profimedia

Na závěr

Jak je vidět, lidé věnující se módě přirozeně promítají svůj vkus a umění i do svého domova.

Oceňuji kreativitu, smysl pro detail, nápaditost i šikovnost, kterou disponuje Sue Wong. Její domy jsou důkazem neobyčejného přístupu, kdy je návrhářka vlastnoručně přetváří v hotová umělecká díla.

Na rezidenci Rihanny je vidět postoj, jaký zaujímá k životě. Líbí se mi moderní vzhled. Pro někoho strohý, málo barevný, ale pro mě prostorný s čistými liniemi, nepřeplácaný, kdy se jednotlivé designové prvky stávají dominantními solitéry.

Apartmán Beckhamových je úplně jiné kafe. Fandím modernímu vesmírnému designu, ale pocit útulného domova se zde si hledá hůře. Nicméně je navržen se vší parádou a luxusem, o kterém se vám ani nesnilo. Za mě palec nahoru!

Otevřít v galerii (12)
Pohled seshora, apartmán Beckhamových v Miami
Pohled seshora, apartmán Beckhamových v MiamiZdroj: profimedia
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze