Top hledané
Výsledky (0)
Ronaldo vyšel firmu Coca-Cola pěkně draho. Sám ale obrovsky prodělá na prodeji newyorského bytu.

Jak to zvládla Coca-Cola po Ronaldově výroku? Zřejmě líp než on samotný. Luxusní byt prodává hodně pod cenou!

Kateřina Ostrejšová
20. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Cristiano Ronaldo

O jméně Cristiano Ronaldo je slyšet vždycky hodně. Poslední týden ale ještě víc. A to díky tiskové konferenci k fotbalovému EURU. Když totiž hvězdný fotbalista přišel, na stole před ním ležely láhve Coca-Coly. A kdo Ronalda aspoň trochu zná, moc dobře ví, že je velkým odpůrcem sladkých nápojů a nezdravého jídla. Portugalský fotbalista tak neudělal nic jiného, než že láhve odsunul a do mikrofonu oznámil “Pijte vodu!”. Člověk by řekl, že se zase tak nic vážného nestalo. S tím by ale nesouhlasila Coca-Cola a její akcie. Po Ronaldově výroku tržní hodnota firmy nakrátko klesla o čtyři miliardy dolarů. Samozřejmě na tom neměl zásluhy jenom hvězdný fotbalista.  

„K poklesu hodnoty akcií Coca-Coly došlo v prvé řadě kvůli tomu, že v pondělí se její akcie poprvé obchodovaly bez nároku na dividendu. Coca-Cola vyplácí dividendy čtvrtletně, teď to dělalo tuším 0,42 centu, což nám dohromady dělá polovinu (čtyřmiliardového) poklesu, ke kterému došlo,“  

řekl serveru iROZHLAS.cz ekonom Štěpán Křeček. 

Velký pokles zaznamenává i Ronaldo 

Otevřít v galerii (6)
Cristiano Ronaldo s přítelkyní.
Cristiano Ronaldo s přítelkyní. Zdroj: Profimedia

Společnost Coca-Cola není jediná, kdo v poslední době zaznamenal velkou ztrátu. Zaznamenal ji i Cristiano Ronaldo, který prodává svůj luxusní byt v Trump Tower v New Yorku za 170,5 milionů korun. Částka za nemovitost je o 236,5 milionů korun menší, než kupní cena bytu v roce 2015, kdy si ho Ronaldo pořídil.  

Rodinný dům s unikátní zahradou, Praha východ
Rodinný dům s unikátní zahradou, Praha východ, Praha 9

Proč se ho chce zbavit za každou cenu? 

Jeho byt o rozloze 233 metrů čtverečních v budově na 5. Avenue má celkem zajímavý příběh. Dříve ho vlastnil italský magnát s nemovitostmi a obchodní parter Donalda Trumpa, Alessandro Proto. Jakmile se však Trump stal v roce 2017 prezidentem, mnoho fanoušků fotbalistu vyzvalo, aby se z budovy odstěhoval. O dva roky později, ať už kvůli tlaku fanoušků nebo skutečnosti, že začal hrát za italský Juventus, se rozhodl vypsat nemovitost za 198 milionů korun.  

Otevřít v galerii (6)
Červená sedačka a výrazný obraz na stěně.
Červená sedačka a výrazný obraz na stěně. Zdroj: Profimedia

Do budovy Trumpa zřejmě nikdo nechce  

A vypadá to, že Trump Tower zřejmě nebude velkým lákadlem. Cena jde neustále dolů a jsme sami zvědaví, kde se až zastaví. Ať už poklesne jakkoliv, Cristiana Ronalda to nejspíš výrazněji nezasáhne. Podle Forbes se totiž v loňském roce stal prvním aktivním sportovcem v týmovém sportu, který překonal hranici 1 miliardy dolarů (21,5 miliardy korun) v kariérních výdělcích. Jeho čtyřletá smlouva s Juventusem má navíc průměrnou hodnotu 1,35 miliardy korun ročně. 

Otevřít v galerii (6)
Knihovna s výhledem.
Knihovna s výhledem. Zdroj: Profimedia

Žádný minimalismus nečekejte  

Ronaldův byt navrhl Juan Pablo Molyneux, který je známý svým stylem „maximalismu“. A to rozhodně není styl úplně pro každého. Má tři ložnice a 360stupňový výhled na newyorský Central Park. 

Otevřít v galerii (6)
Ložnice s výraznými stěnami.
Ložnice s výraznými stěnami.Zdroj: Profimedia

Mramor, dřevo a výrazné zdobení  

Právě to jsou tři základní prvky, které najdeme v Ronaldově bytu. Výrazné obrazy s ještě výraznějšími zlatými rámy. Květinové, prošívané židle a pohovky. A jednoduché nejsou ani zdi, které jsou buď dřevěné nebo mramorové. Já vám nevím, přijde mi to prostě moc!  

Otevřít v galerii (6)
Jídelní stůl s krásným výhledem na Central Park.
Jídelní stůl s krásným výhledem na Central Park. Zdroj: Profimedia

I mramorová koupelna s božským výhledem na Central Park působí přeplácaně. Hlavní roli hraje tmavě šedá barva, které je tam na můj vkus až příliš.  

Otevřít v galerii (6)
Koupelna z šedého mramoru.
Koupelna z šedého mramoru.Zdroj: Profimedia

A co si o interiéru myslíte vy? Líbí se vám tento styl nebo máte raději minimalismus?  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze