Top hledané
Výsledky (0)
Praha nabízí spoustu krásných míst k bydlení. Letná není výjimka. Oblast v Holešovicích, která je obklopena rozlehlými luxusními parky zaujme každého, kde chce bydlet v klidné oblasti a zároveň to mít kousek do centra i za historickými památkami staré Prahy.

Jaké poklady skrývá Letná

Eva Ledecká
01. února 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Letná není samostatnou čtvrtí. Jedná se o součást Holešovic, která se nachází na kopci směrem od Letenského náměstí dál směrem ke Spartě a od Stromovky přes Letenské sady po Vltavu.

Původně se tato luxusní oblast jmenovala Letná pole, což znamenalo dobře prosluněné místo. Ve středověku se zde nacházely vojenské tábory. Jedna z ulic, vedoucí do Bubenče, se jmenuje Korunovační. Svůj název získala po tom, co zde Přemysl Otakar II pořádal v roce 1261 korunovační hostinu.

Letenské sady s luxusními výhledy

Letenské sady jsou jednou z hlavních devíz Letné. Tím, že se rozkládají na kopci, poskytují luxusní výhledy na panorama Prahy. V sadech je umístěn i slavný Pražský metronom a od roku 1960 zde stojí Bruselský pavilon, který dnes ukrývá prostor kancelářím. Najdete tu novorenesanční letenský zámeček z roku 1863 a na druhé straně Hanavský pavilon.

Stromovka - přírodní a kulturní památka

Na opačnou stranu od Letenských sadů se rozléhá Stromovku, která byla dříve nazývaná Královská obora. Rozlehlý pražský park udržovaný ve stylu anglického parku naskýtá ideální místo pro pikniky, procházky, jízdu na kole nebo kolečkových bruslích. Park Stromovka je chráněna jako přírodní památka a spolu s místodržitelským letohrádkem také jako kulturní památka.

Luxusní byt Praha 7 - 253m
Luxusní byt Praha 7 - 253m, Praha 7

Významné budovy na Letné

V této malé části Prahy najdete spíše secesní domy a několik luxusních novorenesančních domů, které vznikly dle návrhů architekta Jana Zeyera.

U letenské pláně sídlí Ministerstvo vnitra ČR, Národní technické muzeum i Národní zemědělské muzeum.

V roce 1888 byla dokončena stavba letenské vodárenské věže v novorenesančním slohu, která je vysoká 26 metrů a nachází se nedaleko stadionu Sparty Praha. Byla postavena podle návrhů architekta Jindřicha Fialky. Věž zásobovala do roku 1913 vodou Holešovice a Bubeneč.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze