Top hledané
Výsledky (0)
Jakou vtipnou SPZ auto má?

Míra Hejda si ke kulatinám splnil dětský sen. V garáži mu parkuje investiční Lamborghini

Denisa Zajíčková
10. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Auto má vtipnou SPZ!

Známou velkou vášní oblíbeného moderátora a úspěšného podnikatele Míry Hejdy (40) jsou supersporty. Jako malý kluk z paneláku si často představoval, že jednou bude jejich majitelem. A v dospělosti díky své práci si své sny mohl začít proměňovat v realitu. Cesta k tomu poslednímu byla dlouhá, ale úspěšná.

Hejda si umí udělat radost!
Ideální dárek ke kulatinám
Fosforovou barvu si vysnil
Vtipné SPZ má Hejda rád

Míra Hejda je čerstvým majitelem luxusního sportovního vozu Lamborghini Huracán Tecnica. Tento sběratelský kousek, kterých je v Česku velmi málo, si objednal jako dárek ke 40. narozeninám. Stejné auto si již nelze pořídit, protože tento model uzavírá sérii atmosférických motorů V10. Mírovi se podařilo objednat specifikaci, která je pro Českou republiku jedinečná: svítivě fosforová barva s černým lesklým paketem všech dílů i detailů na autě. Vše je originálně zalakované. 

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

Pro Hejdu jsou auta výhodná investice

„Beru to jako investici. Další takové auto, navíc v tomto barevném combu a ve Full Spec, si troufám říct, že u nás nenajdete. Už teď má vyšší hodnotu, než když jsem ho objednával,“ prozrazuje Míra Hejda a dodává: Jeho maximální rychlost je 325 km/h, ale já jsem to ještě nezkoušel. Opravdu ho mám krátkou chvíli. Sice jsem se v něm už projel, ale zdaleka jsem nebyl na limitech toho auta.“

Pro nový vůz postavil i speciální garáž, která je spíš jakousi jeho malou galerií. Světla na stropě jsou zde tvořena symbolem hexagonů a podlaha dostala LED světla. „Auto má vtipnou SPZ LAMBOOOO. V garáži tak parkuje vedle SPZ PORSCHAK, kterou jsem měl před lety na Porsche Boxster a nyní na Porsche 911 GTS Cabrio,“ říká šťastný Míra Hejda.

Jeho manželka, moderátorka Zorka Hejdová už je zřejmě s koníčkem svého muže smířená. Společně vychovávají syna Nicolase, postavili si luxusní dům u Plzně a i po letech jsou stále zamilovaní jako na začátku. Není divu, že se pro mnohé stali velkým vzorem.

Vozové parky slavných jsou plné vzácných kousků

Hejda ale není se svou zálibou v drahých autech nijak unikátní. I další slavní milují luxusní vozový park! Americký komik Jay Leno má doma více než 150 automobilu a 100 motocyklů, včetně vzácných a historických vozů. Cristiano Ronaldo miluje nejen Lamborghini, ale také Ferrari, Bugatti nebo McLaren.

Herec Jerry Seinfeld je vášnivým sběratelem značky Porsche, David Beckham má ve své sbírce vozy jako Bentley, Aston Martin nebo Rolls-Royce. Lewis Hamilton má doma vozy značky Pagani, McLaren i Shelby Cobra. Kontroverzní Kanye West pak miluje Lamborghini Aventador, doma má ale i Mercedes SLR McLaren. A i u Kylie Jenner byste rozhodně nestrádali. Doma má vozy Ferrari LaFerrari, Bugatti Chiron a několik vozů značky Rolls-Royce. Televizní porotce Simon Cowell je láskou k rychlým autům už proslulý. Mezi jeho vozy patří Rolls-Royce Phantom, Lamborghini Urus a Bugatti Veyron. Módní návrhář Ralph Lauren má pak jednu z nejznámějších sbírek automobilů na světě. Zahrnuje vzácné a historické vozy, včetně modelů od Ferrrari, Bugatti, Bentley nebo dalších luxusních značek.

Symbol luxusu

Lamborghini je víc než jen automobilová značka; je to symbol rychlosti, luxusu a technické dokonalosti. Od svých skromných začátků až po současné postavení jako výrobce světově nejprestižnějších sportovních vozů, Lamborghini nadále inspiruje a fascinuje automobilové nadšence po celém světě. A to nejen Hejdu! S neustálými inovacemi a odvahou překračovat hranice je jasné, že Lamborghini bude i nadále dominovat světu supersportů po mnoho dalších let. A některá auta jsou skutečně investiční kousky.

Od svého založení v roce 1963 si Lamborghini získalo renomé jako výrobce jedněch z nejexkluzivnějších a nejvýkonnějších sportovních vozů na světě. A tuto pozici si drží dodnes.

Historie značky Lamborghini

Lamborghini založil Ferruccio Lamborghini, úspěšný podnikatel a výrobce traktorů, který se rozhodl vstoupit do světa luxusních sportovních vozů. Ferruccio Lamborghini byl inspirován touhou konkurovat tehdejším ikonám jako bylo Ferrari. Prvním modelem, který opustil brány továrny v Sant'Agata Bolognese, byl Lamborghini 350 GT, představený v roce 1964. Tento vůz si okamžítě získal pozornost široké veřejnosti díky svému elegantnímu designu a výkonnému motoru.

ikonickým modelem je Miura (1966-1973), která je považována za první supersport na světě a výrazně ovlivnila design sportovních vozů. S krásným designem se stala okamžitou ikonou a dodnes je jedním z nejvyhledávanějších modelů Lamborghini.

Zdroj: redakce, Instagram, hotcars.com, lamborghini.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze