Top hledané
Výsledky (0)
Pandemie skončí, ekonomika bude fungovat, ale důvěra ve vlády je podkopána

Jaký bude rok 2022 pro tuzemské miliardáře a jak to vidí Bill Gates?

Joža Kolář
29. prosince 2021
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut
Speciální rubrika
Karel Janeček, Lilia Khousnoutdinova

2022 - pro někoho tuctový letopočet, pro jiného rok plný změn a výzev. 

trafika
Pečená kachna

Kozí chlívky, boháči a Tygr

„Milionářu blbé, oběsila sa Ti koza.“

Asi víte, že tuto legendární větu jsme mohli slyšet ve filmu Dědictví aneb Kurvahoušigutentag. Od jeho premiéry uplyne příští rok už 30 let. A za tu dobu se poměr milionářů a koz v naší zemi celkem radikálně změnil. Koho myslíte, že je víc?

Kdo hlasuje pro to, že milionáři vítězí nad kozami, má pravdu. Více než 60 procent českých domácností má majetek v hodnotě více než milion korun. Při současných cenách nemovitostí, včetně kozích chlívků, se tomu nelze divit. A kolik že je u nás těch sympatických mečících zvířat s bradkou? Zhruba 200 tisíc. O jejich majetku statistiky nehovoří nic. A mimochodem, českých korunových miliardářů je zhruba 200, takže na jednoho připadá asi tisícovka těchto zvířat.

Rok 2022 bude dle čínského horoskopu ve znamení jiného zvířete - bude to rok Tygra.

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

Má pravdu kartářka nebo Bill Gates?

Když se podíváte na předpovědi kartářek na rok 2022, je to čtení vlastně o tom, co už známe - občasné vzbouření živlů, vztahů a virů. Někdo změní práci, jiný třeba partnera. Svého času nejbohatší muž planety, Bill Gates (narozen 28. října 1955, v čínském znamení Koza), to vidí v poněkud jasnějších barvách. Dává velkou naději, ale rovněž varuje před nebezpečím, které se mu ukázalo během pandemie koronaviru. Každopádně by se jemu osobně podle čínského horoskopu mělo dařit takřka ve všech oblastech a jeho majetek by se mohl ještě zvětšit.

„Jeden konkrétní problém by mohl zhatit vše dobré, co by nás v roce 2022 mohlo potkat - nedůvěra lidí vůči vládám."

říká Bill Gates.

Kůň si vesele zařehtá

Nejznámějším tuzemským miliardářem je expremiér Andrej Babiš (narozen 2. září 1954, v čínském horoskopu Kůň). Jeho Agrofert mu vygeneroval majetek ve výši zhruba 70 miliard korun. I když neobhájil pozici premiéra, měl by ho teoreticky v roce Tygra čekat vzestup. Že by to nějak souviselo s prezidentskou volbou, o které se spekuluje? Těžko říct, protože prezidentské volby budou až v roce 2023, tak se nechme překvapit. Každopádně si nedávno koupil obytný vůz, kterým by se v rámci kampaně dala pohodlně naše země objíždět.

Otevřít v galerii (6)
Andrej Babiš
Andrej BabišZdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

„Ke kandidatuře se vyjádřím příští rok po vyhlášení voleb. Záležet bude hlavně na názoru mé rodiny, která mě tam nechce, stejně jako mě nechtějí v politice."

říká Andrej Babiš.

Skok za 125 miliard i se schodkem

Petr Kellner (narozen 20. května 1964, dle čínského horoskopu Drak, zemřel 27. března 2021) si odskočil zalyžovat vrtulníkem. To se mu stalo osudným. Nejbohatšího Čecha tak v čele žebříčku miliardářů vystřídala jeho manželka Renáta (narozena 4.července 1967, v čínském horoskopu Koza) s rodinou. A už víme, že pro Kozy by měl být rok 2022 úspěšný - i z hlediska hodnoty jejich majetku. Co nás překvapuje, je poměrně široký rozptyl odhadu aktiv společnosti PPF, kterou společně po Petru Kellnerovi zdědili. Časopis Euro uvádí odhad 250 miliard korun, Forbes 375 miliard. Rozdíl je 125 miliard korun. Neuvěřitelný balík peněz.

Otevřít v galerii (6)
Letos nas opustil nejbohatší Čech, Petr Kellner
Letos nas opustil nejbohatší Čech, Petr KellnerZdroj: Profimedia

Co všechno lze za tyto miliardy pořídit? Třeba skoro 17 tisíc bytů v Praze. Žádné garsonky - každý o rozloze 100 metrů čtverečních. A jen tak mezi námi - víte, ve kterém měsíci roku 2021 byl státní rozpočet ve schodku 125 miliard korun? Nemusíte nikde hledat tiskovou zprávu ministerstva financí, odpověď je v úvodu tohoto odstavce. V březnu.

Zajíc a Krysa pod jednou střechou

Do majetku PPF by mohl promluvit Daniel Křetinský (narozen 9. července 1975, dle čínského horoskopu Zajíc), kterému aktuálně patří v žebříčku českých miliardářů třetí místo. Aktivní skóre hodnoty majetku osciluje někde kolem 85 miliard korun. Zajíc by měl dle čínských hvězdopravců prožít klidný rok ve všech oblastech - tedy i ve vztazích. 

Přítelkyní Daniela Křetínského je parkurová jezdkyně Anna (narozena 26. listopadu 1996, v čínském horoskopu Krysa). Pohled na její předpověď říká, že příští rok by měl být pozitivním v oblasti práce a kariéry, pokud se tedy Krysa do pracovních úkolů pořádně zakousne.

Otevřít v galerii (6)
Daniel Křetinský
Daniel KřetinskýZdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Místem jejich seznámení nebyla stáj, ale nějaká společenská akce, kam otec Anny zval obchodní partnery. Ano, Anna je dcerou zesnulého Petra Kellnera. Pokud by se ti dva vzali, mohlo by dojít k zajímavému propojení dvou úspěšných firem a nárůstu hodnoty majetku. A co praví partnerský horoskop těchto dvou čínských znamení? Zajíc a Krysa mají podobný pohled na svět, tudíž jim nehrozí velké rozepře a rozumí si i po stránce erotických radovánek. 

Otevřít v galerii (6)
Anna Kellnerová
Anna KellnerováZdroj: Profimedia

Od stíracích losů přes lyže k teplu domova...

Aby ta naše hitparáda top boháčů byla kompletní, sluší se zmínit Karel Komárek ml. (narozen 15. března 1969, dle čínského horoskopu Kohout), mezi jehož nejznámější aktiva patří loterijní společnost Sazka a který se pyšní odhadovaným majetkem ve výši zhruba 100 miliard korun. Kohouty by v roce 2022 měly čekat v pracovních i osobních záležitostech pozitiva, ale hrozí jim i chirurgický zákrok. Nicméně i ten by se měl podařit.

Zhruba stovkou miliard disponuje i Radovan Vítek (narozen 22.ledna 1971, v čínském horoskopu Vepř), jenž se zase zhlédnul v investicích do nemovitostí všeho druhu. Vepře by měl potkat rok plný změn a měli by si dávat pozor hlavně na pomluvy.

Pomyslný seznam těch nejmajetnějších doplňuje také Patrik Tkáč (narozen 3. června 1973, dle čínského horoskopu Buvol), který krom nemovitostí a mediální skupiny vlastní například několik svahů na horách, které jsou vybaveny lanovkami, a my si na nich můžeme díky tomu za nemalý peníz užívat svištící sníh pod lyžemi. Všechny Buvoly čeká sice komplikovaný rok, ale ve finále by všechno mělo dobře dopadnout. Když tomu hlavně oni budou věřit.

Otevřít v galerii (6)
Patrik Tkáč, Karolína Tkáčová, Iveta Tkáčová
Patrik Tkáč, Karolína Tkáčová, Iveta TkáčováZdroj: Profimedia

Vy, co jste zažili devadesátá léta, si dobře vybavíte také jméno Pavla Tykače (narozen 15. května 1964, v čínském horoskopu Drak) a s ním spojenou firmu Motoinvest, která měla významné podíly, mimo jiné, i v několika zkrachovalých bankách. Můžeme jmenovat například Agrobanku nebo Kreditní a průmyslovou banku Plzeň. Zkrátka ne každá investice se povede. V každém případě se z toho Pavel Tykač oklepal a na přelomu tisíciletí se vrátil na investiční scénu. Díky obchodům s akciemi a měnami vydělal miliardy a dnes možná s radostí sleduje zvyšující se ceny energií, protože patří mezi její producenty. Zároveň se s manželkou angažují v několika charitativních projektech. Draci by si podle rad hvězd měli v roce 2022 nechat zajít chuť na půjčky. 

Otevřít v galerii (6)
Pavel Tykač
Pavel TykačZdroj: Iveta Lhotská / MAFRA / Profimedia

Slavík nebo prezident

Karel Janeček (narozen 26. července 1973, dle čínského horoskopu Buvol) mezi českou smetánkou nevyčnívá svým majetkem, protože má na kontě "pouze" necelé 3 miliardy, což ho v žebříčku řadí až někam na 84. pozici, ale dává o sobě hodně mediálně vědět. Jeho vystoupení na slavičím večeru v přímém televizním přenosu sledovalo zhruba 1,3 milionů televizních diváků. Následné komentáře a hodnocení jeho proslovu prakticky na všech platformách se dostaly k uším a očím všech gramotných občanů. Mnozí to označují za počátek prezidentské kampaně. A navíc se teď konečně oženil a pro svatbu se svou vyvolenou si zvolil magické datum - 21.12.2021. Už jsme říkali, že Buvoli nebudou mít v roce 2022 zrovna na růžích ustláno, ale síla jejich vůle a odhodlání může přinést ovoce.

„Politologové někdy rozlišují mezi dvěma rozdílnými politickými systémy. V jednom jdou lidé do politiky, aby zbohatli, ve druhém zbohatnou a pak jdou do politiky. Podle mě není ani jedno ideální,“

říká pro LP-Life politolog Andrew Roberts.

Pokud vám ty výše zmíněné miliardy trochu pomotaly hlavu a vyvolaly trochu závisti, tak vězte, že velký majetek a život v luxusu nikomu negarantuje lepší spánek, větší chuť k jídlu nebo úžasnější prožitek ze sexu. I o tom život je. Nebo ne?

Zdroje: eagri.cz, KPMG, Forbes, Euro, E15.cz, denik.cz, extra.cz, Deloitte, mediaguru.cz, archiv.hn.cz, cnbc.com, Lidové noviny, spektrumzdravi.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze