Top hledané
Výsledky (0)
Zpěvák a herec Marsell Bendig, mladý rom, který dobíjí Českou republiku i Slovensko.

Zpěvák Marsell Bendig: ve věštění jsem nevěřil, teď chodím pravidelně a vše se vždy vyplní

Karolína Gaislerová
23. srpna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut

Marsell Bendig je mladý herec a zpěvák, který se proslavil i přesto, že nechodil na hodiny zpěvu, ani herectví. V roce 2023 za svou roli ve filmu Banger dokonce získal Českého lva za vedlejší roli. Marsell pochází z romské rodiny a v rozhovoru přiblížil, jaké zvyky a tradice s rodinou dodržují. Popsal své zkušenosti s astrologií a věštěním a také, zda záviděl svému bratrovi, když byl menší. 

Marsell Bendig
Marsell Bendig
Marsell Bendig
Marsell Bendig

Svoje pěvecké schopnosti jste ukázal v Superstar i ve svých písních. Jak jste se ale dostal k herectví? Studoval jste to?

 

Herectví jsem bohužel nestudoval. V patnácti letech jsem přemýšlel o tom, že půjdu na hereckou školu, ale nešlo to, jelikož jsem hodně koncertoval. Neměl jsem na to čas a na školu jsem nakonec nešel. Herectví se ke mě dostalo náhodou, od mala jsem si přál být hercem a postupem času jsem si to k sobě přitáhl. Známá mi jednou řekla, že viděla casting, kde hledají romského chlapce pro seriál, tak jsem se přihlásil a roli jsem získal. Agentura mi pak přidávala další a další nabídky a od té doby se v tom pohybuji.

 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

 

Za svůj výkon ve filmu Banger jste získal Českého lva. Jak Vám toto ocenění změnilo život?

 

Určitě ano. Díky tomu jsem se dostal do povědomí režisérům a důležitým lidem. Začali mi chodit nabídky a díky tomu točím i na Slovensku a tady, což je pro mě šílené. Je to neuvěřitelné a jsem za to velice vděčný. Vůbec jsem ale nečekal, že toto ocenění dostanu. 

 

Mladí romové k Vám vzhlíží, nebojíte se, že by je role, kterou jste dostal v Bangeru (Láďa, který bere drogy), inspirovala špatným směrem? 

 

Také jsem nad tím přemýšlel. když jsem zvažoval, zda do té role půjdu. Netrvalo to ale dlouho, roli jsem přijal, protože jsem chtěl hrát. Sledují mě sice děti a mladí lidé, proto jsem nad tím uvažoval. Nakonec jsem si ale řekl, že je to film a nikdo si z toho nechce brát příklad. Věřím, že děti, kteří mě sledují, nebudou z této roli čerpat inspiraci. Já jako Marsell jsem dobrý člověk a oni to vědí. Věřím, že mě nezklamou.

 

Jak jste pracoval a pracujete na svém zpěvu? U koho jste se učil? Jaké třeba děláte cvičení, než jdete zpívat před fanoušky?

 

Nikdy jsem nechodil na hodiny zpěvu, naopak jsem si jako mladý myslel, že je to pod úroveň. Nevěděl jsem, že musíte mít nějakou techniku a znalosti. Mé první koncerty jsem neuzpíval, bylo to se mnou hrozné. Díky tomu jsem se to ale naučil, měl jsem možnost zpívat koncerty a naučil jsem se to v průběhu sám. Bohužel jsem ale na hodiny zpěvu nechodil a určitě to není správný příklad. 

 

Přispíval k Vašemu rozvoji Váš bratr Jan? Měl na Vás vliv?

Určitě ano. Když jsem byl malý, on začínal, tudíž jsem viděl, jak roste a jak byl do práce zapálený. Hlavně jsem viděl, že člověk z našich poměrů může hodně dokázat, vytáhl celou naši rodinu. Byla to motivace a inspirace pro mě, že to zvládl. Nebylo to ale tak, že bych měl protekci.

 

Běžnou lidskou vlastností je závist a člověk ji často ani neovlivní. Záviděl jste třeba jako mladší bratrovi, nebo Vás to ani nenapadlo?

Ne, vůbec. Celá rodina jsme byli rádi za to, že se Honzovi daří a plní si sny. Občas jsem mu záviděl nové oblečení, které mi nebylo, nebo nové boty. Všichni jsme mu to ale přáli.

 

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Často se stává, že sourozenci jsou odlišní. Jeden je klidnější, druhý divoký. Jaké dítě jste byl a jaký byl Váš bratr? V čem si jste naopak podobní?

 

Záleží, jaká je situace. Honza je určitě ten aktivnější a moje sestra je na tom stejně. Já jsem ale spíše introvert, někdy se ale stává, že vybouchnu. Obecně je ale Honza ten aktivnější a já ten klidnější. Honza se také rád upraví, já jsem zas takový, který se nechce upravovat. Jsem také stydlivější než Honza. 

 

Jak vnímáte rasismus v Česku, je to něco, s čím jste se setkal?

 

Jako malý jsem se s tím hodně setkával třeba ve škole, či na ulici. Zjistil jsem ale, že je důležité to hodit za hlavu. Přizpůsobit se je to nejdůležitější. Každý to také vidí jinak, rasismus tu ale je a bude, důležité je, se s tím vyrovnat.

 

Jsou Romové náchylní k dezinformacím?

 

Jak kteří. Já třeba takový byl, teď si ale informace ověřuji. Když jezdím za rodiči, tak na nich vidím, že věří všemu a musím jim ukázat, že se všemu věřit nedá. Myslím si, že romové na to náchylní jsou.

 

Držíte ve Vaší rodině nějaké romské tradice, či zvyky?

Jsou to maličkosti. V domácnosti je třeba zvykem, že členové rodiny nechodí před sebou ve spodním prádle. Neumím si představit, že by se vedle mě sestra třeba převlíkala. To jsou věci, které se u nás nemohou dít. Máme také honosné oslavy a křtiny. Také nosím červený náramek, který mě chrání před negativními vlivy. Jsme hodně pověrčiví.

 

Jak třeba slavíte Vánoce? Liší se to nějak?

Myslím si, že Vánoce odlišné nemáme. Slavíme je ale v plném počtu rodiny, sejde se široká rodina a máme velkou hostinu, poté večírek. Řekl bych ale, že to slavíme ve velkém.

 

Jakou máte zkušenost s věštěním? 

Jako mladý kluk jsem tomu nevěřil, divil jsem se, proč lidé chodí na karty a nechávají si věštit z ruky. Jednou jsem to ale zkusil, mám kamarádku, která se tomu věnuje a náhodou mi jednou řekla situaci, kterou jsem zažil, ale nikomu jsem o tom neřekl. Ona to ale popsala do detailu přesně. Svěřila se mi, že čte z ruky a tak jsem to vyzkoušel. Řekla mi, co mě čeká a do pár měsíců se vše kompletně stalo. Byl jsem v šoku, nemohl jsem tomu věřit. Od té doby chodím pravidelně. Také máme známého, který čte z kávy, to jsem zkusil poprvé a uvidíme, zda se to vyplní.

 

Jaké jste znamení? Čtete si horoskopy?

Jsem střelec a horoskopy čtu. Zajímají mě energie, hodně manifestuji a tyto věci mě baví. Manifestuji už od dětství, ale nevědomě, nevěděl jsem, že se tomu tak říká. 

 

Když jsme u toho věštění, tak proč si myslíte, že většina kartářek jsou právě romky? 

Kdybych to věděl, tak Vám to řeknu. Na TikToku je spousta romek, které větší a já se divím, že jich je tolik. Je to asi součást naší kultury. Já mám třeba dobrou intuici, to s tím může souviset. Ne každý to ale umí, například Jolanda. 

 

V jakých projektech Vás můžeme vidět po herecké stránce? Jak je to s hudební produkcí, pracujete na něčem?

Musel jsem teď odříct hodně koncertů, protože točím dva seriály na Slovensku. Jsou to komedie, točím to s Hřebejkem a dalšími skvělými herci. Také chystám novou píseň a k té plánuji i kontroverzní videoklip, který by měl být ve stylu Lady Gagy, ale nechci na sobě hovězí šaty. 

 

Je něco co byste si přál, aby se na světě změnilo?

To je hezká otázka. Kdybych byl nejmocnější na světě, odstranil bych vše špatné. Kdybych byl ale prezident, zvýšil bych všem výplaty. 

 

Rychlá zpověď:

S kým byste chtěl nahrát píseň?

S Calinem.

S kým byste chtěl hrát ve filmu/seriálu/divadle?

S mou sestrou.

Čeho se bojíte?

Katastrofy.

Co Vám dělá radost?

Můj pes.

Zpěv, nebo herectví?

Herectví.

Práce v teamu, nebo samostatná práce?

V teamu.

Oblíbené jídlo?

Lasagne.

Zajímáte se o zdravé stravování?

Snažil jsem se.

Jste zadaný, nebo nezadaný?

Nezadaný.

Byl jste někdy u kartářky?

Ano.

Instagram, nebo TikTok?

Tiktok.

Antidepresiva ano nebo ne?

špatná volba.

Jak podle vás dojít k úspěchu?

Věřit.

Kdo je Váš oblíbený hudební interpret?

Beyonce.

Léčitel nebo doktor?

Doktor.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze