Top hledané
Výsledky (0)
Opět ukázal, že jeho luxusní kolekce dokáže šokovat a zaujmout.

Jan Černý a jeho hororová kolekce FW18: Modelům z pusy vylézal pavouk!

Dominika Žejdl
18. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Mladý návrhář Jan Černý překvapil na Mercedes-Benz Prague Fashion Week svou jedinečnou kolekcí FW18. Právě ta vystihla jeho tvorbu a šokovala zajímavými detaily, jako byl například pavouk vylézající modelům z pusy.

V kolekci se opět objevují menswear kousky, které představují uniformitu nebo transformaci ikonických kusů pánského šatníku. Jeho luxusní tvorba se vyznačuje surovou prací s oděvem, rozložením a následovným znovusestavením jednotlivých kusů: od denimových bund a košil po psychadelické kožešiny a rekonstruované jeansy. Kolekce FW18 je tentokrát mnohem jednodušší.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Dominika Žejdl
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Dominika Žejdl

Pánská luxusní nadčasová móda pro extravagantní muže

Podzimní a zimní kolekce mladého módního návrháře Jana Černého je velmi kontroverzní a nadčasová. Rozhodně nejde ve stopách jednoduchosti a minimalismu, ale podporuje muže, aby se přestali bát odvážné, luxusní a nepřehlédnutelné módy.

Letošní modely se dost liší od loňské kolekce FW17, která je plná barev a stylů. I nyní si zde s barevnou paletou Jan pohrál, ale použil výraznější detaily a jednoduší styl. A jak jsme u designéra zvyklí, i v kolekci FW18 se projevila jeho dávka surovosti. 

Uniformita a kontroverzní elegance, to jsou slova vystihující kolekci FW18

V kolekci nejvíce převažovaly kombinézy, které jsou v současné době v kurzu. Jejich styl byl však elegantní, a to díky použitému materiálu a střihu. Jan Černý využil luxusní kombinaci černé a výrazné zelené barvy, kterou jen tak nepřehlédnete. Modely doplňují sportovní taškky, ledvinky, batohy a cestovnní tašky ve výraznějších barvách nebo v klasické černé.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Další modely byly laděny do čisté a stylové sportovní elegance, které vždy vévodí nějaký výrazný kontroverzní detail. Ať už to je PVC pláštěnka, ledvinka, velká taška nebo šílený barevný pavouk vylézající z pusy! V kolekci však převládají především jednodušší odstíny zvýrazněné sytou barvou na drobných prvcích. Pokud patříte mezi odvážné muže milující extravagantní módu, tak si v kolekci Jana Černého určitě vyberete!

Dominika Žejdl

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Kde bere Jan Černý inspiraci? Asi z celého světa!

Návrhář Jan Černý představil novou kolekci, která je tak trochu ulítlá stejně tak, jako je on sám. Tento maldý návrhář se zřejmě nechává inspirovat celým světem kolem sebe. V jeho modelech totiž člověk najde jak poslíčka na pizzu, tak šikanovaného šprta ze školy nebo hubnoucí komando (zbytek je už neidentifikovatelný).

Za prvé tedy ten poslíček: černá mikina, khaki kapsáče, tenisky ala YEEZY a v ruce prapodivná zelená krabice, která vypadá přesně jak ta termo na pizzu. Jako povinný murdur na brigádu ok, ale jinak?! Za druhé: chudinka vyplašený mladík v šeříkové teplákovce s nápisem “Welcome to the losers club asshole”...ehmmm v takové teplákovce toho člověka nelze nefackovat (hahaha)! A za třetí tu máme triko s modrým potiskem, vytahané tepláky, super ledvinku na drinky a samohubnoucí mikinu z igelitu. Tak tomu říkám recept na štíhlost. Černý se tady jistě inspiroval Josefem Váňou, který při svém hubnoucím tréninku před dostihy hubne pomocí igelitových obleků. No nekupte to!

Co bych k tomu ještě tak mohla dodat. Asi jenom to, že naštěstí na akci dorazila alespoň pěkně oblečená Agáta Prachařová. Neboť bez ní by se tam nedalo koukat už vůbec na nic!

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze