Top hledané
Výsledky (0)
Navrhuje pro sebe, navrhuje pro lidi s jasným názorem. Možná to je jeden z důvodů, proč se mladý designér rozhodl se svou street kolekcí zamířit namísto do Clam-Gallasova paláce na Letnou a zpřístupnit ji tak široké veřejnosti.

Jan Černý ovládl kolekcí SS19 Letnou. Jeho modelové šli do půl těla!

Martina Šmalclová
04. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Jan Černý SS19

Progresivní krok Jana Černého

Jan Černý se jako jediný ze všech designérů MBPFW rozhodl uspořádat svou přehlídku na otevřeném prostranství – Letenské pláni. Zhlédnout tak jeho nejnovější kolekci SS19 mohl skutečně každý fanoušek a příznivec luxusní české módy. A že se bylo na co dívat!

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Hororové pavouky nahradil nedbalý street style

Zatímco na posledním pražském fashion weeku představil mladý designér luxusní kolekci FW18 plnou hororových pavouků vylézajících z úst, tentokrát volil o něco střídmější alternativu. Strašidelné rekvizity nechal ta tam a představil luxusní kousky ve street stylu.

Po vzoru světových návrhářů sáhl po neoprenu

Už před rokem se Kim Jones, tehdy ještě v pozici kreativního ředitele Louis Vuitton, snažil módní svět přesvědčit o tom, že neopren je novým žhavým materiálem. A jak je vidět, nejspíš se mu to podařilo. I Jan Černý totiž nyní sáhl po tomto neotřelém materiálu a představil kalhoty a šortky, které lidskou pozornost rozhodně upoutají.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Oblíbené kombinézy doplnila batika

Kromě neoprenových kousků najdete v SS19 oblíbené nadčasové kombinézy doplněné o batohy, ledvinky sportovní a cestovní tašky, batikované košile, topy, plavky, sportovní mikiny a bundy, bavlněná trika nebo stylové kabáty.

Grandiózní finále: Modely poslal proběhnout

Předtím, než se Jan Černý uvedl v závěru své módní show a obdržel bouřlivý aplaus, poslal všechny modely svlečené do půl těla, aby se po přehlídkovém mole ještě jednou proběhli. Po luxusní kolekci spodního prádla Terezy Vu, se tak i dámy dočkaly neočekávané sladké tečky.

Resumé? Luxusní show, která patřila k tomu nejlepšímu, co jsme na MBPFW zatím mohli vidět!

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Že by inspirace Pradou?

Lukáš Černý na Letenské pláni předvedl kolekci, která je docela nositelná a zároveň neurazí. Nicméně hned z kraje je nutné si přiznat fakt, že o nic ohromujícího a světového vskutku nejde.

Po důkladnějším prozkoumání modelů jsem si pořád dokola říkala, že něco mi to přeci jen připomíná. A potom mi to došlo. Pánská kolekce Prada FW18. Tam jsme už přeci viděli plno různých visaček plandajících z oblečení nebo všemožné kabely na jedno rameno, které naposledy “frčely” na začátku milénia. Nemluvě o neoprenových kalhotech a kraťasech, které jsem už PŘED ROKEM viděla u designéra Thoma Browne. Mimochodem, jeho neoprenový oblek se prodával za 85 500 Kč. O tom si může Jan Černý nechat jen zdát.

Abych ale nebyla zas až tak kritická, našla jsem si pár kousků, které se mi líbí. Jde o černou mikinu s kraťasy pocákané bílou barvou. Sice to samé už ve slevě na Amazonu prodává značka NUNUNU za 500 Kč, ale jak říkám, to jediné mi přijde jako fajn kombinace někam na procházku po městě.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze