Top hledané
Výsledky (0)
Věnuje se farmacii, ale přesto se stala nejkrásnější dívkou Česka. Dnes je především pyšnou maminkou, která je zároveň i rádce.

Jana Doležalová promluvila nejen o smrti rodičů: je těžké se s tím vyrovnat. Teď ale fandíme hokeji a doufám, že vyhrajeme

Michaela Hanelová
24. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Bývalá královna krásy a farmaceutka Jana Doleželová (42) prochází těžkým životním obdobím. Nedávno totiž ztratila oba své milované rodiče v krátkém časovém sledu. I tak se snaží naplno žít a bojovat především za zdraví své dcery. Věnuje se farmacii a stále se snaží mezi lidi šířit osvětu. Pomáhá, sportuje a užívá si volného času v obklopení těch nejbližších.

Jana Doležalová

Jani, vás lidé hodně srovnávají s farmacií. Pořád říkají, to je ta lékárnice. Zvykla jste si na to nebo vadí vám to někdy? Profesně jste se přeci jen posunula o něco dále, tak co na to říkáte?

Já jsem naopak ráda, že mě spojují s tímto oborem. Farmacii se pořád věnuji, 10 let jsem provozovala svoje lékárny a teď se věnuji psaní populárně-naučných článků a měření zdravotních parametrů u lidí na akcích, které jsou pro veřejnost. Já jsem ráda, protože se snažím šířit osvětu a snažím se klást důraz na prevenci a doufám, že to má nějaký smysl.

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Dnes představená nová značka je vám blízká. Jste ráda, že takové produkty vznikají a že je tady někdo, kdo to nebere jako byznys, ale opravdu se zabývá lidmi a jejich potřebami?

Určitě. Pro atopiky nebo ženy, které mají problémy s kožními alergiemi, je ta dekorativní kosmetika důležitá, aby byla hypoalergenní. Já sama jsem teď po očním zánětu a vlastně to oko sneslo naprosto v pořádku, což by u běžné řasenky nešlo. Takže já si myslím, že tyto produkty jsou potřeba.

Momentálně probíhá mistrovství světa v hokeji. Jste fanynka, fandíte doma nebo nesledujete vůbec?

Fandím nejenom doma, ale byla jsem i na zahájení na tom prvním utkání v 02 areně. Vlastně doufám, že se dostanou, co nejdál. Ideálně kdyby vyhráli uvidíme, ale fandím.

Trochu smutné téma. Vy jste přišla o oba rodiče. Je něco, kdybyste mohla, co byste pro ně udělala, co byste jim chtěla vrátit a splnit? Přeci jenom někdo říká, že já jsem neudělala. 

To jsou takové intimní věci a já už to nechci dál nějak v těch médiích vést. Je to tak, jak to je a život jde dál. A nějak se s tím srovnám.

Vy si soukromí hodně střežíte. Vybíráte si i dopředu, když víte, že jdete na nějakou akci, co budete říkat a co ne, nebo to necháváte být a jak to přijde?

No, nenechávám to přirozeně, spíše se snažím udržet rozhovor v nějakém mantinelu, který je pro mě ještě přípustný.

Otevřít v galerii (1)
Jana Doležalová a Denisa Nesvačilová.
Jana Doležalová a Denisa Nesvačilová.Zdroj: Redakce LP-Life.cz

Když byste mohla prozradit a chtěla, jaké máte plány do budoucna.

Krátkodobé nebo dlouhodobé? No dnes jdu ještě pokřtít knihu Láďovi Kořenovi a večer jdu ještě na zastupitelstvo. A v sobotu jdu měřit zdravotní parametry na akci Běhej lesy, takže tam budu vykonávat tu svojí farmaceutickou část profese. Takže to jsou takové ty krátkodobější plány. A dlouhodobé plány jsou především dobře vychovávat dceru a být pro ni teď jako maminkou.

Má vaše dcera nějaký koníček? Je po vás? Tíhne k medicíně, měla by vysněné povolání doktorky?

Dcera zaznamenala, že má maminku doktorku farmacie, tak říkala, já budu také doktorka. Ale představuje si pod tím zcela jinou doktorku. Já jsem hrála 10 let na piano na ZUŠ a ona chodí také na piano a hodně jí to baví. Také chodí do zpěvu a věnuje se tenisu, golfu a lyžování. Takže já se jí snažím ukázat různé světy a potom, co ona si vybere, je na ní. Spíše se snažím jí ukázat možnosti, kterými se může dát.

Jste vlastně ta maminka, která poradí, motivuje, podpoří, ale necháte tu volbu v rámci mezí na ní?

Ano. Ať ochutná z různého umění, sportu, různé činnosti, ale pak si musí sama vybrat.

Já vám moc děkuji za rozhovor.

Děkuji, rádo se stalo.

zdroj: vlastní dotazování

Rychlá zpověď:

Meditace, nebo antidepresiva?

Meditaci.

Herectví, modelling, nebo zpěv?

Já hraji na piano, takže asi zpěv.

Oblíbený film?

To je těžké si vzpomenout. Tak třeba Pelíšky.

Oblíbená forma relaxu?

V přírodě nebo na zahradě.

Les, nebo město?

Les.

Zdravé stravování, nebo intuitivní stravování?

Zdravé.

Co nesnášíte?

Nesnáším pokrytectví a závist. A hlavně ty negativní vlastnosti.

Podpatky, nebo tenisky?

Tenisky.

Psaní v ruce, nebo na PC?

V ruce.

Kdybyste byla květina, jaká byste byla?

Slunečnice.

Oblíbený youtube kanál?

Nemám žádný.

Maso, nebo zelenina?

Zelenina s masem.

Jedna otázka pro redaktorku?

Jakou otázku byste tam doplnila?
Možná jak se dnes mám?
Jak se dnes máte?

Mám se dobře a jak vy?

Máme krásný jarní den a sluníčko, takže si to všichni užíváme.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze