Top hledané
Výsledky (0)
V japonském vlaku Shiki-Shima rozhodně strádat nebudete

Pětihvězdičkový hotel na kolejích: V tomto vlaku si můžete zapálit v krbu nebo napustit vanu!

Nela Štefanová
01. října 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Když se řekne cesta vlakem, někteří z nás si vybaví řinčící koleje, miniaturní toalety či zašedlá sedala v kupé, která za sebou mají dlouhou historii. Někdo si však dokonce vybaví hlášku ze známého českého filmu Slunce seno jahody, kdy průvodčí Helenka volá: ,,Nezastavujeme, máme zpozdění." Pokud ale zavítáte do Japonska, rozhodně se žádného zpoždění či nekomfortu bát nemusíte. Místní železnice vás totiž z této představy vyvede velmi rychle. Příkladem může být takový vlak Shiki-Shima, který se na svou cestu vydává z Tokia na ostrov Hokkaido s bohatým komfortem který by se vyrovnal pětihvězdičkovému hotelu. 

V momentě, kdy vlak na Tokijském nádraží zastaví, rozvine se před vámi červený koberec ke dvěřím vlaku u kterých vás s úklonou pozdraví personál. Své místo si můžete vybrat celkem ze sedmnácti apartmánů. Vlak je určen pouze pro 34 cestujících, takže vám zde určitě nebude hrozit střetnutí s přeplněnými davy s krosnami na zádech při procházení se uličkami. 

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: pinterest
Byt s výhledem na Prahu - Karlín - 308m
Byt s výhledem na Prahu - Karlín - 308m, Praha 8

Součástí prvního nejzákladnějšího modelu apartmánu jsou dvě rozkládací pohovky, sprcha a toaleta. Druhá kategorie apartmáná s názvem Deluxe zahrnuje krb a vanu. Pro nejnáročnější hosty jsou zde však připraveny dvoupodlažní apartmány s ručně vyráběnou vanou a velkými okny, které poskytují dokonalý výhled, ve kterém vám pomůže zakázkový dalekohled Swarovski. Nechybí zde ani čerstvé květiny nebo skleněné krby. 

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: pinterest

Sdílené prostory ve vlaku tvoří bílý minimalistický nábytek, který je rámován lesní krajinou. Za tímto netradičním designem stojí Kivoyuki ,,Ken“ Okuyama, který také navrhoval Porshe AG, Ferrari Enzo nebo Maserati Quattroporte. Chodby uvnitř vlaku jsou vybaveny dřevem, kovovými doplňky a kameny. 

„Abych spojil minulost s budoucností, pokusil jsem se napodobit japonskou kulturu pomocí nových výrazů. Spojil jsem statiku s dynamikou a tradici s inovací,"

řekl pro jeden americký deník. 

Jídla připravuje japonský šéfkuchař Katsuhira Nakamury, který se může chlubit michelinskou hvězdou. Jídelní vůz nabízí cestujícím menu inspirované čtyřmi ročními obdobími. Aby se vám lépe trávilo, můžete během jednotlivých chodů poslouchat klavírní recitály místních hudebníků. 

**obr3

Cesta jako zážitek

Protože hlavním posláním vlaku Shiki-Shima není dostat se z bodu A do bodu B v co nejkratší vzdálenosti, jeho maximální rychlost může dosáhnout  rychlosti 110km/h. Cestující si během cesty mají především užít krásné panoramatické výhledy na japonskou krajinu. 

 

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: @shikishima

Počáteční cena pro jednoho cestujícího začíná na 4200 dolarech, tedy v přepočtu 91 tisících korun. Čtyřdenní výlet s nadstandartními službami vás ale může vyjít i na 280 tisíc korun. Apartmány jsou obvykle rezervovány dlouho dopředu, takže pokud se chcete svézt, moc dlouho neváhejte. 

 

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: pinterest
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze