Top hledané
Výsledky (0)

Jaroslav Dušek v grotesce Sláva strojů a měst bude excelovat ve všech rolích!

Eva Ledecká
01. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Jaroslav Dušek

Chystá se unikátní představení v Divadle na Jezerce. Bude v něm excelovat Jaroslav Dušek! Premiéra je 24. ledna 2019.

Hra vznikla na motivy stejnojmenné knihy Jaroslava Rašína Sláva strojů a měst. V příběhu o amerických inženýrech, německém redaktorovi a českém včelači si všechny role zahraje vynikající herec Jaroslav Dušek. O tom, že to bude luxusní, poetická a vtipná podívaná asi není pochyb!

Divadlo na Jezerce
Jan Hrušínský
Jaroslav Dušek

Jaromír Rašín byl synovcem prvního československého ministra financí Aloise Rašína a jeho hra v podstatě předpovídala budoucnost.

„Hra mne oslovila svou vizí budoucnosti, kterou my už zažíváme jako přítomnost“, říká o připravované novince Jaroslav Dušek.

„Protože jde o včely, mělo by jít o chutnou koMEDii, pikantní tragikoMEDii, bzučivou grotesku, která občas žahne laskavým žihadlem,“ vysvětluje Jaroslav Dušek, režisér připravované novinky a představitel mnoha postav, včetně těch ženských. V Divadle na Jezerce je doma už více než 13 let.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Producentem představení je principál a herec Divadla na Jezerce Jan Hrušínský. Na inscenaci se kromě improvizátora Jaroslava Duška podílí také Petr Nikl, který vnese do díla své výtvarné vize a Ondřej Smeykal, který se postará o luxusní hudební a zvukový doprovod.

Premiéra divadelní adaptace knihy Jaromíra Rašína Sláva strojů a měst je 24. ledna 2019 v DNJ.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Divadlo Na Jezerce
Na Jezerce 1451 140 00 Praha 4 Czech republic
+420 725 442 150