Top hledané
Výsledky (0)
V Domě U Kamenného zvonu můžete až do 29. 10. navštívit luxusní výstavu známého českého umělce Jaroslava Róny. Výstava jeho malířských a sochařských děl se v těchto prostorech objevuje znovu po 20 letech a mapuje jeho nová díla vzniklá od roku 1997 po současnost.

Jaroslav Róna po 20 letech vystavuje v Domě U Kamenného zvonu

Eva Ledecká
09. srpna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Jaroslav Róna, Válka v jižních mořích

Sochařská a malířská tvorba akademického sochaře Jaroslava Róny nese svůj jasný rukopis. Jeho sochy bývají oblé a temné a často je v nich patrný vtip a nadsázka.  

Luxusní umění ve veřejném prostoru

S uměleckými díly Jaroslava Róny se můžete setkat také ve veřejném prostoru. V Praze obohatil umělec svými sochami Šárecké údolí a je autorem nevšední sochy France Kafky u Španělské Synagogy na Starém městě. Tento pomník byl odhalen v roce 2003 a o rok později získal cenu Grand Prix Obce architektů ČR.

20 let nejnovější tvorby v Domě U Kamenného zvonu

První umělcova velká samostatná výstava se odehrála právě před 20 lety v Domě U Kamenného zvonu. Nyní je pořádána v roce, kdy autor slaví své 60. narozeniny.

Protože není možné předvést luxusní originální venkovní díla ve výstavním prostoru historického domu, připravila galerie místo pro videoinstalaci, která návštěvníkům umění Jaroslava Róny ve veřejném prostoru přiblíží.

Zároveň s výstavou vznikla také publikace, katalog výstavy, kterou najdete pod názvem Jaroslav Róna 1997-2017. K dostání je v knihkupectví v Domě U Kamenného zvonu nebo v Městské knihovně v Praze.

Obchodní prostor na prodej Praha
Obchodní prostor na prodej Praha, Praha 6

Jeden z Tros Sketos na AVU

Spolu s Františkem Skálou a Alešem Najbrtem tvořil Jaroslav Róna mnohým známé trio Tros Sketos, které bývalo jednu dobu luxusních hvězdou znělek Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Vede také ateliér sochařství na pražské Akademii výtvarných umění.

Jaroslav Róna je osobnost, která přináší do českého umění originalitu a podklady pro zamyšlení. U nejednoho jeho luxusního díla se pozastavíte a budete přemýšlet, co tím chtěl autor vlastně říci? Odpovědi si však budete muset najít pravděpodobně sami.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Galerie hlavního města Prahy
Revoluční 1006/5 Praha Česká republika
+420 222 310 489