Je v pořádku občas si zaflirtovat s někým jiným než s partnerem, říká odbornice. Muži to dělají v jiné formě

Muži vystavují své hračky, ženy spíše svá těla. Koketování rozhodně nepatří pouze ženám. Kteří muži jsou flirtováním proslulí?
20. srpna 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Flirtování je stejně staré jako lidstvo samo. Může se zdát, že je tahle forma komunikace uvnitř každého z nás, tak to ale rozhodně není. Flirtování umí být někdy pěkně složité, matoucí a jednoduše ne každý má vrozenou schopnost nadhazovat udičku svému cíli. Pak jsou tu ale tací, ať už muži či ženy, kteří jako by se pro koketování a laškování přímo narodili a jde jim to tak nějak samo. Které celebrity jsou tím pověstné? A jaký je vlastně rozdíl mezi flirtováním žen a mužů?  

Ian Somerhalder

Flirtování není jenom o hezkém úsměvu  

Možná ještě stále žijete v tom, že navazování kontaktu je o svůdném pohledu, milém úsměvu a hraní si s vlasy. To vás ale vyvedeme z omylu! Flirtování má totiž rovnou pět typů.  

Pár sedí na lavičce
Pár sedí na lavičce • Zdroj: Unsplash

Tradiční flirt  

Tady mají hlavní roli muži, jak jsme většinou zvyklí. Ženy spíše vyčekávají na to, co opačné pohlaví vymyslí a nechají se unášet. K tomuto, řekněme "tradičnímu" typu flirtování se často přiklánějí ženy, které mají strach a jsou nerady středem pozornosti. Opatrnosti není nikdy dost, nebojte se ale být někdy aktivnější.  

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Fyzické flirtování  

Tyhle ženy přesně vědí, co dělají! Umí dokonale ovládat své tělo, mimiku a celkovou neverbální komunikaci. Při fyzickém flirtování mnohdy slova opravdu nepotřebujete. Stačí jemné dotyky ve správnou chvíli, které prozradí váš zájem. Bacha na to, aby to nebylo příliš okaté! 

Upřímný flirt  

Upřímné flirtování patří k nejběžnějšímu typu. Velkou roli zde hrají oči, úsměv, jasné signály. Jenom ne nic matoucího! Tímto způsobem se seznámíte opravdu rychle a bez komplikací. Prostě žádné hry.  

Pojďme si trochu hrát  

Hravé flirtování je rozhodně nejkontroverznější. Ve většině případů se ho dopouštějí ti, kteří flirt používají jako nástroj, nikoliv formu sblížení. Chcete dostat menší pokutu? Nebo si šplhnout u kolegy v práci? Pak hravě flirtujte. Není to ovšem nic, čím byste se měli chlubit. Jen si vzpomeňte na všechna ta zlomená srdce... 

Pár na rande v restauraci
Pár na rande v restauraci • Zdroj: Unsplash

Zdvořilé flirtování  

Jste tiší, plaší a introvertní? Potom se zřejmě najdete právě tady! Vaše signály u flirtování jsou opravdu jemné a mnohdy málo viditelné, to však neznamená, že by nebyly vůbec! Každý náznak se počítá. Mnohdy vás prozradí i zčervenalé tváře.  

A jaké jsou vlastně rozdíly mezi mužským a ženským flirtem?  

Pokud se muž pustí do flirtování, buďte si jistí, že se k ženě postaví celým tělem, na přímo. To naopak u žen nebývá takovým zvykem. Vždyť to znáte... Úhel sem, úhel tam... každá z nás ví, v jakém vypadáte úplně nejlíp.  

Pokud se mu opravdu líbíte, bude vám skládat komplimenty. Pochválí váš vzhled, to, co máte právě na sobě. Naopak my, ženy, tohle neděláme, minimálně ne na prvním rande.  

“Typické koketování patří spíše k ženám. Muži jsou od přírody více přímočaří. Pokud „jdou do akce“, více mluví, než se ptají. Chtějí zaujmout tím, co říkají. Ženy kladou otázky, dokáží déle naslouchat, přičemž protějšek si takzvaně „načítají.“ U toho stíhají uhlídat svůj výraz i postoj těla. Pro obě strany je typické, že porušují diskrétní zónu, větší fyzická blízkost jejich mozku umožní vnímat, jaké emoce uvnitř sebe probíhají a co je důležité – zda jim druhý voní,” 

říká pro LP-Life Charlotte Benátská, lektorka komunikace a partnerská terapeutka.  

Kdo je přeborníkem ve flirtování?  

Jak už jsme zmínili na začátku, jsou celebrity, které jsou proslulé flirtováním. A my se pojďme podívat, které z nich mají takové jméno v Hollywoodu.  

Jednou z největších koket světového showbyznysu je Paris Hilton. Svými technikami už přilákala opravdu hodně hollywoodských celebrit. Nikdy se netajila tím, že jí připadá flirtování přirozené a cítí se v něm jako doma. A možná i díky tomu byla dědička hotelového impéria už třikrát zasnoubená. Ke svatbě ale nikdy nedošlo. Letos v únoru ji při oslavách čtyřicátých narozenin požádal o ruku přítel Carter Reum, tak třeba to napočtvrté konečně klapne.  

Flirtování neodmyslitelně patří i do života Kate Hudson, která měla po svém boku také spoustu mužů. Byla jednou vdaná, jednou zasnoubená a celkem má tři děti. To poslední s přítelem Dannym Fujikawou.  

V centru pozornosti byla Lindsay Lohan opravdu od malička, a to díky dětským rolím, kterých si zahrála nespočet. Později se však k herectví přidaly i milostné aféry, kterých zažila opravdu nespočet. Na jejím seznamu je třeba Adam Lambert, Gerard Butler nebo Chase Crawford, který v našem seznamu také nechybí.  

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha, Praha 1

Flirtování rozhodně není pouze o ženách  

Samozřejmě jsou to i muži, kteří si rádi zaflirtují. Ovšem v úplně jiné podobě než něžné pohlaví.  

Pár si dává polibek na ulici
Pár si dává polibek na ulici • Zdroj: Unsplash

“Muži nekoketují, muži se spíše předvádějí – vystavují tělo, pokud si myslí, že za to stojí, anebo hračky (mobil, motorku, auto apod.). Touží samozřejmě ženu zaujmout svou osobností. Buď ostrovtipem, šarmem, osobním rozhledem nebo svým postojem k nějakému tématu. Někteří muži samozřejmě neváhají ženě zalichotit, ocení její oči, vlasy, postavu,” 

říká pro LP-Life Charlotte Benátská, lektorka komunikace a partnerská terapeutka. A kterým známým tvářím to jde opravdu dobře? 

“Rád si s dívkami pohrávám, ta hra tam a zase zpátky, aby nemusela mít pocit, že musí být příliš zdvořilá. Flirtování je v podstatě takový kruhový objezd,” 

citoval herce časopis Seventeen. A tohle je ten důvod, proč je Chase Crawford na vrcholu flirtovacích žebříčků. On sám je prý velmi hrdý na to, že je v koketování kreativní a užívá si to. S jeho vzhledem se zřejmě není čemu divit. Herec se nejvíce proslavil rolí Nata Archibalda v teenagerském seriálu Gossip Girl.  

Zpěvák jedné z nejznámějších bratrských kapel, Joe Jonas, je známý tím, že umí lámat dívčí srdce jako nikdo jiný. Jeho kouzlu v minulosti propadly Demi Lovato, Ashley Green, Camilla Belle nebo Taylor Swift. Rozchod s Taylor Swift vyřešil zpěvák asi nejhůř, jak mohl, a to během třiceti vteřinového telefonátu.  

Dnes je ovšem už dva roky ženatý s herečkou Sophií Turner, se kterou má dceru. Vypadá to, že divoká léta ho nadobro opustila.  

Nikdo se nemůže divit, že mezi největší milovníky flirtování patří i herec Ian Somerhalder. Pronikavé, šedé oči a výrazné lícní kosti si o to přímo říkají! Do srdcí fanynek se dostal především díky roli darebáka Damona Salvatora v seriálu Upíři Deníky.  

Dnes je šťastně ženatý s herečkou Nikki Reed. 

Podle odborníků je přirozené občas flirtovat s někým jiným 

“Ano, je to přijatelné. Spíš se přikláním k momentům, které vzniknou spontánně, trvají pár minut a nevzniknou žádné závazky. Někde jsem, něco příjemného proběhne na energetické a emoční úrovni, nechám to přirozeně proběhnout a nic víc. Vytvářet vztahové pavučiny přináší jen komplikace,” 

říká pro LP-Life Charlotte Benátská, lektorka komunikace a partnerská terapeutka. 

Pár je v přírodě a kouká do mapy
Pár je v přírodě a kouká do mapy • Zdroj: Profimedia

U nás je pomyslná flirtovací korunka jasná 

Agáta Hanychová
Agáta Hanychová • Zdroj: Profimedia

I v českém rybníčku najdeme experty na flirtování a bujarý milostný život. Pomyslné žezlo drží modelka Agáta Hanychová, která je přezdívána "královnou koketování". Ve svých šestatřiceti letech toho stihla opravdu hodně. Randila se zpěvákem Sámerem Issou, Miroslavem Dopitou, se kterým má sny Kryšpína. Třetí velkou láskou byl herec a zpěvák Jakub Prachař, kterého si vzala. Ani tady to však nevydrželo. No a v poslední době to Hanychová střídá jako ponožky. Během jednoho roku vystřídala tři muže a vypadá to, že osudová láska na ni teprve čeká. 

Věděli jste, že … 

Flirtování se věkem vyvíjí. Mladí lidé dnes hodně flirtují přes sociální sítě. Mají totiž možnost setrvat nejprve ve své komfortní zóně. Odpadá tak strach z toho, že se ztrapní mezi čtyřma očima někde při náhodném setkání. Střední generace se nejčastěji seznamuje přirozeně, často v práci nebo při volnočasové aktivitě. Často nezáleží tolik na formě - vzhledu, ale na obsahu - to, co druhý říká. Pro všechny věkové kategorie nicméně platí, že žena se chce muži fyzicky líbit. Proto i ženy ve zralejším věku, které se chtějí seznámit, se nalíčí a oblečou jinak než běžně.  

Zdroje: US Magazine, Elite Date, Seventeen, vlastní dotazování

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jestli někdo vraždí kvůli módě, tak já to nejsem. Ale zaručeně ti pomůžu zahladit stopy. Miluju dobrou kávu a toulky po Praze s příjemnou hudbou v uších. Červená rtěnka je správnou volbou, vždycky!
Kateřina Ostrejšová
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

5 + KK 184 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 116 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m

Atypický 358 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks