Je v pořádku občas si zaflirtovat s někým jiným než s partnerem, říká odbornice. Muži to dělají v jiné formě

Muži vystavují své hračky, ženy spíše svá těla. Koketování rozhodně nepatří pouze ženám. Kteří muži jsou flirtováním proslulí?
20. srpna 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Flirtování je stejně staré jako lidstvo samo. Může se zdát, že je tahle forma komunikace uvnitř každého z nás, tak to ale rozhodně není. Flirtování umí být někdy pěkně složité, matoucí a jednoduše ne každý má vrozenou schopnost nadhazovat udičku svému cíli. Pak jsou tu ale tací, ať už muži či ženy, kteří jako by se pro koketování a laškování přímo narodili a jde jim to tak nějak samo. Které celebrity jsou tím pověstné? A jaký je vlastně rozdíl mezi flirtováním žen a mužů?  

Ian Somerhalder

Flirtování není jenom o hezkém úsměvu  

Možná ještě stále žijete v tom, že navazování kontaktu je o svůdném pohledu, milém úsměvu a hraní si s vlasy. To vás ale vyvedeme z omylu! Flirtování má totiž rovnou pět typů.  

Pár sedí na lavičce
Pár sedí na lavičce • Zdroj: Unsplash

Tradiční flirt  

Tady mají hlavní roli muži, jak jsme většinou zvyklí. Ženy spíše vyčekávají na to, co opačné pohlaví vymyslí a nechají se unášet. K tomuto, řekněme "tradičnímu" typu flirtování se často přiklánějí ženy, které mají strach a jsou nerady středem pozornosti. Opatrnosti není nikdy dost, nebojte se ale být někdy aktivnější.  

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m, Praha 4

Fyzické flirtování  

Tyhle ženy přesně vědí, co dělají! Umí dokonale ovládat své tělo, mimiku a celkovou neverbální komunikaci. Při fyzickém flirtování mnohdy slova opravdu nepotřebujete. Stačí jemné dotyky ve správnou chvíli, které prozradí váš zájem. Bacha na to, aby to nebylo příliš okaté! 

Upřímný flirt  

Upřímné flirtování patří k nejběžnějšímu typu. Velkou roli zde hrají oči, úsměv, jasné signály. Jenom ne nic matoucího! Tímto způsobem se seznámíte opravdu rychle a bez komplikací. Prostě žádné hry.  

Pojďme si trochu hrát  

Hravé flirtování je rozhodně nejkontroverznější. Ve většině případů se ho dopouštějí ti, kteří flirt používají jako nástroj, nikoliv formu sblížení. Chcete dostat menší pokutu? Nebo si šplhnout u kolegy v práci? Pak hravě flirtujte. Není to ovšem nic, čím byste se měli chlubit. Jen si vzpomeňte na všechna ta zlomená srdce... 

Pár na rande v restauraci
Pár na rande v restauraci • Zdroj: Unsplash

Zdvořilé flirtování  

Jste tiší, plaší a introvertní? Potom se zřejmě najdete právě tady! Vaše signály u flirtování jsou opravdu jemné a mnohdy málo viditelné, to však neznamená, že by nebyly vůbec! Každý náznak se počítá. Mnohdy vás prozradí i zčervenalé tváře.  

A jaké jsou vlastně rozdíly mezi mužským a ženským flirtem?  

Pokud se muž pustí do flirtování, buďte si jistí, že se k ženě postaví celým tělem, na přímo. To naopak u žen nebývá takovým zvykem. Vždyť to znáte... Úhel sem, úhel tam... každá z nás ví, v jakém vypadáte úplně nejlíp.  

Pokud se mu opravdu líbíte, bude vám skládat komplimenty. Pochválí váš vzhled, to, co máte právě na sobě. Naopak my, ženy, tohle neděláme, minimálně ne na prvním rande.  

“Typické koketování patří spíše k ženám. Muži jsou od přírody více přímočaří. Pokud „jdou do akce“, více mluví, než se ptají. Chtějí zaujmout tím, co říkají. Ženy kladou otázky, dokáží déle naslouchat, přičemž protějšek si takzvaně „načítají.“ U toho stíhají uhlídat svůj výraz i postoj těla. Pro obě strany je typické, že porušují diskrétní zónu, větší fyzická blízkost jejich mozku umožní vnímat, jaké emoce uvnitř sebe probíhají a co je důležité – zda jim druhý voní,” 

říká pro LP-Life Charlotte Benátská, lektorka komunikace a partnerská terapeutka.  

Kdo je přeborníkem ve flirtování?  

Jak už jsme zmínili na začátku, jsou celebrity, které jsou proslulé flirtováním. A my se pojďme podívat, které z nich mají takové jméno v Hollywoodu.  

Jednou z největších koket světového showbyznysu je Paris Hilton. Svými technikami už přilákala opravdu hodně hollywoodských celebrit. Nikdy se netajila tím, že jí připadá flirtování přirozené a cítí se v něm jako doma. A možná i díky tomu byla dědička hotelového impéria už třikrát zasnoubená. Ke svatbě ale nikdy nedošlo. Letos v únoru ji při oslavách čtyřicátých narozenin požádal o ruku přítel Carter Reum, tak třeba to napočtvrté konečně klapne.  

Flirtování neodmyslitelně patří i do života Kate Hudson, která měla po svém boku také spoustu mužů. Byla jednou vdaná, jednou zasnoubená a celkem má tři děti. To poslední s přítelem Dannym Fujikawou.  

V centru pozornosti byla Lindsay Lohan opravdu od malička, a to díky dětským rolím, kterých si zahrála nespočet. Později se však k herectví přidaly i milostné aféry, kterých zažila opravdu nespočet. Na jejím seznamu je třeba Adam Lambert, Gerard Butler nebo Chase Crawford, který v našem seznamu také nechybí.  

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m, Praha 5

Flirtování rozhodně není pouze o ženách  

Samozřejmě jsou to i muži, kteří si rádi zaflirtují. Ovšem v úplně jiné podobě než něžné pohlaví.  

Pár si dává polibek na ulici
Pár si dává polibek na ulici • Zdroj: Unsplash

“Muži nekoketují, muži se spíše předvádějí – vystavují tělo, pokud si myslí, že za to stojí, anebo hračky (mobil, motorku, auto apod.). Touží samozřejmě ženu zaujmout svou osobností. Buď ostrovtipem, šarmem, osobním rozhledem nebo svým postojem k nějakému tématu. Někteří muži samozřejmě neváhají ženě zalichotit, ocení její oči, vlasy, postavu,” 

říká pro LP-Life Charlotte Benátská, lektorka komunikace a partnerská terapeutka. A kterým známým tvářím to jde opravdu dobře? 

“Rád si s dívkami pohrávám, ta hra tam a zase zpátky, aby nemusela mít pocit, že musí být příliš zdvořilá. Flirtování je v podstatě takový kruhový objezd,” 

citoval herce časopis Seventeen. A tohle je ten důvod, proč je Chase Crawford na vrcholu flirtovacích žebříčků. On sám je prý velmi hrdý na to, že je v koketování kreativní a užívá si to. S jeho vzhledem se zřejmě není čemu divit. Herec se nejvíce proslavil rolí Nata Archibalda v teenagerském seriálu Gossip Girl.  

Zpěvák jedné z nejznámějších bratrských kapel, Joe Jonas, je známý tím, že umí lámat dívčí srdce jako nikdo jiný. Jeho kouzlu v minulosti propadly Demi Lovato, Ashley Green, Camilla Belle nebo Taylor Swift. Rozchod s Taylor Swift vyřešil zpěvák asi nejhůř, jak mohl, a to během třiceti vteřinového telefonátu.  

Dnes je ovšem už dva roky ženatý s herečkou Sophií Turner, se kterou má dceru. Vypadá to, že divoká léta ho nadobro opustila.  

Nikdo se nemůže divit, že mezi největší milovníky flirtování patří i herec Ian Somerhalder. Pronikavé, šedé oči a výrazné lícní kosti si o to přímo říkají! Do srdcí fanynek se dostal především díky roli darebáka Damona Salvatora v seriálu Upíři Deníky.  

Dnes je šťastně ženatý s herečkou Nikki Reed. 

Podle odborníků je přirozené občas flirtovat s někým jiným 

“Ano, je to přijatelné. Spíš se přikláním k momentům, které vzniknou spontánně, trvají pár minut a nevzniknou žádné závazky. Někde jsem, něco příjemného proběhne na energetické a emoční úrovni, nechám to přirozeně proběhnout a nic víc. Vytvářet vztahové pavučiny přináší jen komplikace,” 

říká pro LP-Life Charlotte Benátská, lektorka komunikace a partnerská terapeutka. 

Pár je v přírodě a kouká do mapy
Pár je v přírodě a kouká do mapy • Zdroj: Profimedia

U nás je pomyslná flirtovací korunka jasná 

Agáta Hanychová
Agáta Hanychová • Zdroj: Profimedia

I v českém rybníčku najdeme experty na flirtování a bujarý milostný život. Pomyslné žezlo drží modelka Agáta Hanychová, která je přezdívána "královnou koketování". Ve svých šestatřiceti letech toho stihla opravdu hodně. Randila se zpěvákem Sámerem Issou, Miroslavem Dopitou, se kterým má sny Kryšpína. Třetí velkou láskou byl herec a zpěvák Jakub Prachař, kterého si vzala. Ani tady to však nevydrželo. No a v poslední době to Hanychová střídá jako ponožky. Během jednoho roku vystřídala tři muže a vypadá to, že osudová láska na ni teprve čeká. 

Věděli jste, že … 

Flirtování se věkem vyvíjí. Mladí lidé dnes hodně flirtují přes sociální sítě. Mají totiž možnost setrvat nejprve ve své komfortní zóně. Odpadá tak strach z toho, že se ztrapní mezi čtyřma očima někde při náhodném setkání. Střední generace se nejčastěji seznamuje přirozeně, často v práci nebo při volnočasové aktivitě. Často nezáleží tolik na formě - vzhledu, ale na obsahu - to, co druhý říká. Pro všechny věkové kategorie nicméně platí, že žena se chce muži fyzicky líbit. Proto i ženy ve zralejším věku, které se chtějí seznámit, se nalíčí a oblečou jinak než běžně.  

Zdroje: US Magazine, Elite Date, Seventeen, vlastní dotazování

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jestli někdo vraždí kvůli módě, tak já to nejsem. Ale zaručeně ti pomůžu zahladit stopy. Miluju dobrou kávu a toulky po Praze s příjemnou hudbou v uších. Červená rtěnka je správnou volbou, vždycky!
Kateřina Ostrejšová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks