Top hledané
Výsledky (0)
Muži vystavují své hračky, ženy spíše svá těla. Koketování rozhodně nepatří pouze ženám. Kteří muži jsou flirtováním proslulí?

Je v pořádku občas si zaflirtovat s někým jiným než s partnerem, říká odbornice. Muži to dělají v jiné formě

Kateřina Ostrejšová
20. srpna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Ian Somerhalder

Flirtování je stejně staré jako lidstvo samo. Může se zdát, že je tahle forma komunikace uvnitř každého z nás, tak to ale rozhodně není. Flirtování umí být někdy pěkně složité, matoucí a jednoduše ne každý má vrozenou schopnost nadhazovat udičku svému cíli. Pak jsou tu ale tací, ať už muži či ženy, kteří jako by se pro koketování a laškování přímo narodili a jde jim to tak nějak samo. Které celebrity jsou tím pověstné? A jaký je vlastně rozdíl mezi flirtováním žen a mužů?  

Flirtování není jenom o hezkém úsměvu  

Možná ještě stále žijete v tom, že navazování kontaktu je o svůdném pohledu, milém úsměvu a hraní si s vlasy. To vás ale vyvedeme z omylu! Flirtování má totiž rovnou pět typů.  

Otevřít v galerii (11)
Pár sedí na lavičce
Pár sedí na lavičce Zdroj: Unsplash

Tradiční flirt  

Tady mají hlavní roli muži, jak jsme většinou zvyklí. Ženy spíše vyčekávají na to, co opačné pohlaví vymyslí a nechají se unášet. K tomuto, řekněme "tradičnímu" typu flirtování se často přiklánějí ženy, které mají strach a jsou nerady středem pozornosti. Opatrnosti není nikdy dost, nebojte se ale být někdy aktivnější.  

Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4

Fyzické flirtování  

Tyhle ženy přesně vědí, co dělají! Umí dokonale ovládat své tělo, mimiku a celkovou neverbální komunikaci. Při fyzickém flirtování mnohdy slova opravdu nepotřebujete. Stačí jemné dotyky ve správnou chvíli, které prozradí váš zájem. Bacha na to, aby to nebylo příliš okaté! 

Upřímný flirt  

Upřímné flirtování patří k nejběžnějšímu typu. Velkou roli zde hrají oči, úsměv, jasné signály. Jenom ne nic matoucího! Tímto způsobem se seznámíte opravdu rychle a bez komplikací. Prostě žádné hry.  

Pojďme si trochu hrát  

Hravé flirtování je rozhodně nejkontroverznější. Ve většině případů se ho dopouštějí ti, kteří flirt používají jako nástroj, nikoliv formu sblížení. Chcete dostat menší pokutu? Nebo si šplhnout u kolegy v práci? Pak hravě flirtujte. Není to ovšem nic, čím byste se měli chlubit. Jen si vzpomeňte na všechna ta zlomená srdce... 

Otevřít v galerii (11)
Pár na rande v restauraci
Pár na rande v restauraci Zdroj: Unsplash

Zdvořilé flirtování  

Jste tiší, plaší a introvertní? Potom se zřejmě najdete právě tady! Vaše signály u flirtování jsou opravdu jemné a mnohdy málo viditelné, to však neznamená, že by nebyly vůbec! Každý náznak se počítá. Mnohdy vás prozradí i zčervenalé tváře.  

A jaké jsou vlastně rozdíly mezi mužským a ženským flirtem?  

Pokud se muž pustí do flirtování, buďte si jistí, že se k ženě postaví celým tělem, na přímo. To naopak u žen nebývá takovým zvykem. Vždyť to znáte... Úhel sem, úhel tam... každá z nás ví, v jakém vypadáte úplně nejlíp.  

Pokud se mu opravdu líbíte, bude vám skládat komplimenty. Pochválí váš vzhled, to, co máte právě na sobě. Naopak my, ženy, tohle neděláme, minimálně ne na prvním rande.  

“Typické koketování patří spíše k ženám. Muži jsou od přírody více přímočaří. Pokud „jdou do akce“, více mluví, než se ptají. Chtějí zaujmout tím, co říkají. Ženy kladou otázky, dokáží déle naslouchat, přičemž protějšek si takzvaně „načítají.“ U toho stíhají uhlídat svůj výraz i postoj těla. Pro obě strany je typické, že porušují diskrétní zónu, větší fyzická blízkost jejich mozku umožní vnímat, jaké emoce uvnitř sebe probíhají a co je důležité – zda jim druhý voní,” 

říká pro LP-Life Charlotte Benátská, lektorka komunikace a partnerská terapeutka.  

Kdo je přeborníkem ve flirtování?  

Jak už jsme zmínili na začátku, jsou celebrity, které jsou proslulé flirtováním. A my se pojďme podívat, které z nich mají takové jméno v Hollywoodu.  

Paris Hilton 

Otevřít v galerii (11)
Paris Hilton
Paris Hilton Zdroj: Profimedia

Jednou z největších koket světového showbyznysu je Paris Hilton. Svými technikami už přilákala opravdu hodně hollywoodských celebrit. Nikdy se netajila tím, že jí připadá flirtování přirozené a cítí se v něm jako doma. A možná i díky tomu byla dědička hotelového impéria už třikrát zasnoubená. Ke svatbě ale nikdy nedošlo. Letos v únoru ji při oslavách čtyřicátých narozenin požádal o ruku přítel Carter Reum, tak třeba to napočtvrté konečně klapne.  

Kate Hudson  

Otevřít v galerii (11)
Kate Hudson
Kate Hudson Zdroj: Profimedia

Flirtování neodmyslitelně patří i do života Kate Hudson, která měla po svém boku také spoustu mužů. Byla jednou vdaná, jednou zasnoubená a celkem má tři děti. To poslední s přítelem Dannym Fujikawou.  

Lindsay Lohan 

Otevřít v galerii (11)
Lindsey Lohan
Lindsey LohanZdroj: Profimedia

V centru pozornosti byla Lindsay Lohan opravdu od malička, a to díky dětským rolím, kterých si zahrála nespočet. Později se však k herectví přidaly i milostné aféry, kterých zažila opravdu nespočet. Na jejím seznamu je třeba Adam Lambert, Gerard Butler nebo Chase Crawford, který v našem seznamu také nechybí.  

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Flirtování rozhodně není pouze o ženách  

Samozřejmě jsou to i muži, kteří si rádi zaflirtují. Ovšem v úplně jiné podobě než něžné pohlaví.  

Otevřít v galerii (11)
Pár si dává polibek na ulici
Pár si dává polibek na ulici Zdroj: Unsplash

“Muži nekoketují, muži se spíše předvádějí – vystavují tělo, pokud si myslí, že za to stojí, anebo hračky (mobil, motorku, auto apod.). Touží samozřejmě ženu zaujmout svou osobností. Buď ostrovtipem, šarmem, osobním rozhledem nebo svým postojem k nějakému tématu. Někteří muži samozřejmě neváhají ženě zalichotit, ocení její oči, vlasy, postavu,” 

říká pro LP-Life Charlotte Benátská, lektorka komunikace a partnerská terapeutka. A kterým známým tvářím to jde opravdu dobře? 

Chace Crawford 

Otevřít v galerii (11)
Chase Crawford
Chase CrawfordZdroj: Profimedia

“Rád si s dívkami pohrávám, ta hra tam a zase zpátky, aby nemusela mít pocit, že musí být příliš zdvořilá. Flirtování je v podstatě takový kruhový objezd,” 

citoval herce časopis Seventeen. A tohle je ten důvod, proč je Chase Crawford na vrcholu flirtovacích žebříčků. On sám je prý velmi hrdý na to, že je v koketování kreativní a užívá si to. S jeho vzhledem se zřejmě není čemu divit. Herec se nejvíce proslavil rolí Nata Archibalda v teenagerském seriálu Gossip Girl.  

Joe Jonas  

Otevřít v galerii (11)
Joe Jonas
Joe Jonas Zdroj: Profimedia

Zpěvák jedné z nejznámějších bratrských kapel, Joe Jonas, je známý tím, že umí lámat dívčí srdce jako nikdo jiný. Jeho kouzlu v minulosti propadly Demi Lovato, Ashley Green, Camilla Belle nebo Taylor Swift. Rozchod s Taylor Swift vyřešil zpěvák asi nejhůř, jak mohl, a to během třiceti vteřinového telefonátu.  

Dnes je ovšem už dva roky ženatý s herečkou Sophií Turner, se kterou má dceru. Vypadá to, že divoká léta ho nadobro opustila.  

Ian Somerhalder 

Otevřít v galerii (11)
Ian Somerhalder
Ian Somerhalder Zdroj: Profimedia

Nikdo se nemůže divit, že mezi největší milovníky flirtování patří i herec Ian Somerhalder. Pronikavé, šedé oči a výrazné lícní kosti si o to přímo říkají! Do srdcí fanynek se dostal především díky roli darebáka Damona Salvatora v seriálu Upíři Deníky.  

Dnes je šťastně ženatý s herečkou Nikki Reed. 

Podle odborníků je přirozené občas flirtovat s někým jiným 

“Ano, je to přijatelné. Spíš se přikláním k momentům, které vzniknou spontánně, trvají pár minut a nevzniknou žádné závazky. Někde jsem, něco příjemného proběhne na energetické a emoční úrovni, nechám to přirozeně proběhnout a nic víc. Vytvářet vztahové pavučiny přináší jen komplikace,” 

říká pro LP-Life Charlotte Benátská, lektorka komunikace a partnerská terapeutka. 

Otevřít v galerii (11)
Pár je v přírodě a kouká do mapy
Pár je v přírodě a kouká do mapy Zdroj: Profimedia

U nás je pomyslná flirtovací korunka jasná 

Otevřít v galerii (11)
Agáta Hanychová
Agáta Hanychová Zdroj: Profimedia

I v českém rybníčku najdeme experty na flirtování a bujarý milostný život. Pomyslné žezlo drží modelka Agáta Hanychová, která je přezdívána "královnou koketování". Ve svých šestatřiceti letech toho stihla opravdu hodně. Randila se zpěvákem Sámerem Issou, Miroslavem Dopitou, se kterým má sny Kryšpína. Třetí velkou láskou byl herec a zpěvák Jakub Prachař, kterého si vzala. Ani tady to však nevydrželo. No a v poslední době to Hanychová střídá jako ponožky. Během jednoho roku vystřídala tři muže a vypadá to, že osudová láska na ni teprve čeká. 

Věděli jste, že … 

Flirtování se věkem vyvíjí. Mladí lidé dnes hodně flirtují přes sociální sítě. Mají totiž možnost setrvat nejprve ve své komfortní zóně. Odpadá tak strach z toho, že se ztrapní mezi čtyřma očima někde při náhodném setkání. Střední generace se nejčastěji seznamuje přirozeně, často v práci nebo při volnočasové aktivitě. Často nezáleží tolik na formě - vzhledu, ale na obsahu - to, co druhý říká. Pro všechny věkové kategorie nicméně platí, že žena se chce muži fyzicky líbit. Proto i ženy ve zralejším věku, které se chtějí seznámit, se nalíčí a oblečou jinak než běžně.  

Zdroje: US Magazine, Elite Date, Seventeen, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze