Top hledané
Výsledky (0)
Dechberoucí podívaná pro všechny milovníky luxusních vozů.

Vůz Rolls-Royce Phantom Tempus září tisíci hvězdami a odkazuje na světoznámého vědce Einsteina

Mgr. Jana Höger
27. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Představujeme vám zbrusu novou kolekci vlajkové přepychové limuzíny Phantom Tempus. Při pohledu na ni se může snadno dostavit pocit, jako by se před vašimi zraky odehrál koncert s tisíci zářícími hvězdami. V ten moment se vám „zastaví“ čas na hodinkách. Jaké další přednosti má a jak úchvatně vypadá interiér? Nahlédněte do vozu společně s námi!

Luxusní auta Rolls-Royce záruka neobyčejné kvality

Značka Rolls-Royce znamená vždy luxus provedený do sebemenšího detailu. Vozy prestižní, majestátné a uznávané se stávají opravdovou srdeční záležitostí. To dokládají i slova brand manažerky Evy Kadlec Dědochové:

"I v této nelehké době je stále o vozy zájem a obecně vzato se prodej stále zvyšuje. Nejčastější klienti jsou z České a Slovenské republiky ve středním věku, okolo 50 let".

Prozradila nám také, že celosvětový trend naznačuje, že se daří z hlediska prodeje nejlépe vozům ušitým přímo na míru zákazníkovi. 

Žhavá novinka, která útočí na všechny smysly

Hvězdný jev společně s pulzujícími emocemi, těmito slovy by se dala popsat speciální edice modelu Phantom Tempus Collection. Automobil je navržen s myšlenkou utvářet svět a hledat si své vlastní místo ve vesmíru. Tvůrci si konkrétně pohráli s motivem času a jeho plynutím. Klíčovým motivem je astronomický jev zvaný pulsar. Nalezli bychom ho v nejhlubších částech vesmíru. Jak je možné si ho představit? Jedná se o velmi husté žhavé hvězdy, které vydávají elektromagnetické záření v extrémně pravidelných intervalech, což z nich činí jedny z nejpřesnějších hodin ve vesmíru.

Otevřít v galerii (7)
Rolls-Royce Phatom Tempus, vůz v celé kráse
Rolls-Royce Phatom Tempus, vůz v celé kráseZdroj: rolls-roycemotorcars.com

„Při zrodu vozu Phantom Tempus byly zdroje inspirace opravdu velkolepé: čas, hloubka vesmíru a teoretický fyzik, který změnil způsob, jakým vnímáme vesmír a naše místo v něm,“ dodal na adresu vozu Torsten Müller-Ötvös,

generální ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars.

Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle
Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle, Praha 5
Otevřít v galerii (7)
Rolls-Royce Phatom Tempus, interiér
Rolls-Royce Phatom Tempus, interiérZdroj: rolls-roycemotorcars.com

Ztělesnění vesmíru. Barva jako žádná jiná

Nový barevný odstín Kairos Blue evokuje vesmír se všemi tajemnými a temnými neprobádanými zákoutími. Obsahuje vločky slídy, které vytvářejí jemný třpytivý efekt a připomínají hvězdy na noční obloze. Tento efekt je ještě navíc podtržen černými detaily na voze. Dokonalost sama!

Otevřít v galerii (7)
Rolls-Royce Phatom Tempus, pohled zepředu
Rolls-Royce Phatom Tempus, pohled zepředuZdroj: rolls-roycemotorcars.com

Designový solitér

Pro mnohá vozidla platí, že co se týče palubní desky, nemůže nás už nic překvapit. Zde se však podařilo vykouzlit hotové umělecké dílo nazvané Frozen Flow of Time. Jednolitý kus hliníku v sobě pojímá 100 tvarovaných sloupků. Prvek symbolizuje 100 milionů let rotačního otáčení pulsarových hvězd. Každý sloupek je ručně opracovaný, aby speciálně zachycoval světlo a odrážel ho do svého okolí. Díváte se na designový skvost v podobě struktury a myslíte si, že se vlní a ohýbá, ale je to pouhá hra, optický klam. 

Otevřít v galerii (7)
Rolls-Royce, designový skvost palubní deska
Rolls-Royce, designový skvost palubní deskaZdroj: rolls-roycemotorcars.com

Efekty, které stojí za to

Interiéru dominuje nový strop Headliner Pulsar s kombinací osvětlení z optických vláken se složitou výšivkou. Dveře jsou obloženy stovkami osvětlených perforací, které vytvářející dojem vířivých vzorů.

Hrdí majitelé tohoto vozu se mohou pyšnit gravírovanou deskou, která se nachází uprostřed vozu mezi řidičem a spolujezdcem, kde je vyryt citát slavného Alberta Einsteina:

„Rozdíl mezi minulostí, přítomností a budoucností je jen iluze, ovšem velmi tvrdošíjná.“

Třešničkou na dortu je ručně malovaná skřínka na šampaňské, která ukrývá termo nádobu pro chlazení šampaňského nebo kaviáru, čtyři ručně foukané křišťálové skleničky uspořádané tak, aby připomínaly válce motoru V12 a kvalitní perleťovou lžičku na kaviár.

Ikonická soška Spirit of Ecstasy zdobící kapotu vozu bude mít podstavec s významným datem a místem dle přání majitele.

Otevřít v galerii (7)
Rolls-Royce Phatom, deska s citát Einsteina
Rolls-Royce Phatom, deska s citát EinsteinaZdroj: rolls-roycemotorcars.com

Limitovaná edice

Edice obsahuje pouhých 20 vozů. Pokud si na tento vůz brousíte zuby, bohužel vás musíme zklamat, jsou již všechny rozebrány. Na jednoho šťastlivce se však usmálo štěstí. Budoucí majitelem bude i Čech! Cena auta je vyčíslena na částku okolo 650 000 EUR bez DPH (17 017 000 Kč).

Otevřít v galerii (7)
Rolls-Royce Phatom Tempus
Rolls-Royce Phatom TempusZdroj: rolls-roycemotorcars.com

Na vlastní oči

Pokud byste zatoužili vozy spatřit na vlastní oči, momentálně se showroom Rolls-Royce Motor Cars Prague nachází na Praze 10 v ulici Průběžná 80. Zde je vytvořen prostor až pro 6 vozů společně se servisním zázemím i prodejní částí.

Otevřít v galerii (7)
Rolls-Royce Phatom Tempus, vůz v celé kráse
Rolls-Royce Phatom Tempus, vůz v celé kráseZdroj: rolls-roycemotorcars.com

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze