Top hledané
Výsledky (0)
Vánoce jsou nejlepším obdobím roku. Všichni se na ně těší a kouzlo jim dodávají i adventní trhy.

Vánoční trhy po evropských městech: od kdy se na ně můžete dojet podívat a jaké města nesmí chybět na vašem seznamu

Michaela Hanelová
01. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Vánoční trhy Německo

Vánoční sezóna se rychle blíží. Pokud se rádi necháváte unášet atmosférou v kruhu svých blízkých na vánočních trzích, můžete si udělat krátký výlet, a kromě těch českých trhů vyrazit i na ty zahraniční. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší.

Vídeň

Vídeňské vánoční trhy jsou proslulé svou krásou, dynamikou a kouzelnou atmosférou. Dobrou zprávou je, že pokud se chcete naladit na vánoční atmosféru co nejdříve, můžete tam zajet autem nebo přímým vlakem z Prahy. Ne všechny vídeňské trhy se však otevírají ve stejný den, ale o uplynulém víkendu už první z nich přivítaly své návštěvníky. Visiting Vienna vás informuje o termínech, kdy se stánky na jednotlivých místech otevřou. Všechny by měly být zahájeny nejpozději 24. listopadu.

Budapešť

Přesuňme se do hlavního města Maďarska, které rovněž vítá místní obyvatele i návštěvníky svými každoročními vánočními trhy. Mimochodem, věděli jste, že podle výsledků soutěže European Best Destinations hostí Budapešť nejlepší vánoční trhy v Evropě pro rok 2023? Konkrétně trh před bazilikou svatého Štěpána je na prvním místě. Podle průvodce Hungary Budapest Guide přinesou lidem vánoční atmosféru od 17. listopadu.

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město, Praha 1

Praha

Trhy najdete také na několika místech v Praze. První z nich na náměstí Míru začínají 20. listopadu a na ty zbývající se můžete těšit nejpozději začátkem prosince. Například od 2. prosince na Staroměstském náměstí, Václavském náměstí nebo na náměstí Republiky před obchodním centrem Palladium.

Zakopané

Přesuňme se do Polska, konkrétně do města Zakopané, které mnozí Češi a Slováci dobře znají. Atmosféru těchto trhů doplňuje příjemné horské prostředí a návštěvu můžete spojit s lyžováním nebo procházkou po Tatrách – ať už polských, nebo slovenských. Zakopané si vysloužilo přezdívku zimní hlavní město Polska, a není to náhoda. Webové stránky vánočních trhů informují, že trhy zde pravděpodobně začnou 8. prosince.

Otevřít v galerii (1)
Vídeňské vánoční trhy mají své kouzlo.
Vídeňské vánoční trhy mají své kouzlo.Zdroj: Pixabay/Public domain

Krakov

Dalším polským městem, které není vůbec daleko, je Krakov. Podle průvodce Krakovem sem v tomto ročním období lákají vánoční trhy, a jsou proto velkým lákadlem. Začínají 25. listopadu a trvají až do 1. ledna, ale pokud si je chcete užít v plné kráse, měli byste sem zavítat do 26. prosince.

Katovice

O něco dále se nacházejí Katovice, kde vánoční trhy začínají 17. listopadu a podle webových stránek Vánoční trhy potrvají až do 7. ledna 2024. Jejich součástí budou atrakce, jako je například ruské kolo nebo jízda vánočním vláčkem. Samozřejmě nebudou chybět horké nápoje a drobnosti, které si můžete koupit pro sebe nebo pro někoho, komu byste chtěli udělat radost.

Göteborg

Ve švédském městě se nachází zábavní park, který se během Vánoc promění v jeden z nejzajímavějších vánočních trhů. Můžete si zde pochutnat na uzeném sobovi a skandinávském svařeném víně. Trhy se konají od 19. listopadu 2023 do 30. prosince 2023. Kromě toho, že se podíváte do Švédska, se můžete přes most v Malmö dostat i do Dánska. Právě Dánsko má nejkrásnější vánoční trhy v Kodani, v hlavním městě tohoto severského státu. A pokud byste si chtěli udělat takový severský okruh, za zmínku stojí i Norsko. Zde se ale připravte na pořádnou zimu. 

Štrasburk

Štrasburk je údajně hlavním městem Vánoc ve Francii. V tomto ročním období vypadá toto malé město jako skutečný betlém. Odkazuje zejména na krásné stánky drobných výrobců a silnou tradici v ručně malovaných dřevěných ozdobách. Trhy se konají od 24. listopadu 2023 do 24. prosince 2023.

Berlín

V centru města se nachází asi 80 malých vánočních trhů – je tu dokonce jeden speciálně pro psy. Největší je Spandau. Weihnachtszauber na krásném náměstí Gendarmenmarkt je nejhezčí a nabízí různé umělecké a řemeslné výrobky. Od 28. října začínají aktivity na Postupimském náměstí, kde nejde o nakupování, ale o zimní sporty, jako je sáňkování, curling nebo bruslení. Trhy se konají od 28. října 2023 do 1. ledna 2024.

Zdroje: The Times.com, Travelvisitor, Adventsmarket, Hungarychritmas, Praguelive, Europeanchristmascarol, HappyChristmas.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze