Top hledané
Výsledky (0)
Myslíte si, že je jízda na koni pro vás to pravé, ale nevíte kde začít? Jezdecké školy poskytují základní jezdecké vzdělání. I Česká republika se pyšní luxusními jezdeckými školami s velkou tradicí. Máte ambice stát se druhým Váňou? Zde máte pár tipů.

Jezdecké školy v ČR: Staňte se druhým Váňou!

Mgr. Jana Höger
27. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Jízda na koni

Jízdárna Radonice - souznění koně s člověkem je důležité

Jízdárna Radonice je jednou z mála luxusních jízdáren, které nabízejí veřejnosti v Praze ucelenou klasickou přípravu jízdy na koni. Cílem je předat takové základní dovednosti a zkušenosti, aby jízda na koni byla zábavou, relaxací, sportovním vyžitím a seberealizací. Jak hodnotí jízdárna úžasný prožitek z jízdy na koni? Vnímá ji jako projev kultury vztahu člověka a zvířete, respektu ke koni jako inteligentnímu tvoru. Nabízí kurzy jak pro úplně začátečníky, tak i profesionály, ale i pouhou projížďku po jezdeckém parku s instruktorem.

Jezdecký klub Horse Mane – starost o koně se vám vždy vrátí

Luxusní jezdecký klub Horse Mane je součástí jezdecké školy Trojanův dvůr. Sdružuje absolventy školy, kteří se účastní závodů a zaštiťuje aktivity školy v rámci České jezdecké federace. Vlastní nádherných deset koní a čtyři poníky. Všichni jejich koně jsou vychovaní, přiježdění a pravidelně se účastní drezurních a parkurových závodů. Jezdecký klub je otevřen jakékoli věkové skupině. Například děti se v jezdeckém kroužku naučí poznávat přírodu kolem statku, jak se o zvířátka starat, čím a jak je krmit a co naopak v jejich přítomnosti nedělat.

Střední škola dostihového sportu a jezdectví – luxusní kvalita pověřená časem

Střední škola dostihového sportu a jezdectví sídlí v těsném sousedství závodiště ve Velké Chuchli již více než 60 let, a proto si dovolujeme poskytnout trochu informací z její historie i současnosti.

Konkrétně v roce 1946 byla z podnětu Československého Jockey Clubu založena ve Velké Chuchli pokračovací učňovská škola jezdčíků, ze které později vznikla učňovská škola zemědělská. V českém prostředí je považována za školu s komplexním vzdělávacím programem pro přípravu luxusních dostihových jezdců a vedoucích pracovníků na úseku chovu a tréninku dostihových a sportovních koní. Za dobu své existence vychovala více než tisíc absolventů, z nichž řada se stala významnými žokeji a trenéry.

Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m
Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Jízdárna Radonice
Jízdárna Radonice Vinořská 31, Radonice 250 73
+420 / 731 612 800