Top hledané
Výsledky (0)
Zatímco „našeho“ Ježíška najdete zabaleného v jesličkách ve skromném Betlémě, Santa Claus ve finském Laponsku má svou luxusní vesnici. Pojďme si zacestovat a nahlédnout do života „našeho vánočního souseda“ na severním polárním kruhu.

Ježíšek má Betlém, Santa Claus svojí vesnici v Laponsku!

Eva Ledecká
12. prosince 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Santa Claus Village

Ear Mountain je oblast, o které si před 100 lety začali povídat lidé ve Finsku a nejen tam. Právě toto luxusní místo si vybral Santa Claus, aby se zde mohl potkávat s lidmi, kteří milují Vánoce. Asi před 50 lety začal navštěvovat polární kruh poblíž města Rovaniemi.  

Santa Claus Village leží na polárním kruhu!

Na přelomu tisíciletí vzniklo přímo na polárním kruhu nejoblíbenější vánoční místo v celé Skandinávii: Santa Clause Village. Jedná se o nejpozoruhodnější místo, o které je v době Vánoc enormní zájem! Santa zde však není jen o Vánocích, ale žije tady po celý rok, aby se mohl věnovat misi, která mu byla dána: zlepšovat blahobyt dětí a laskavost dospělých.

Kudy k Santovi? Pomohou elfové!

V luxusní vesničce můžete strávit celé Vánoce. Oficiální domov Santa Clause najdete 8 km od města Rovaniemi a 2 km od letiště. Z Prahy tu jste za půl dne s jedním přestupem v Helsinkách. Při příchodu se vás ujmou elfové, kteří vám ukáží cestu, kudy k Santovi do kanceláře. Můžete se s ním vyfotit a prohodit pár slov. Především samozřejmě děti z toho bývají nadšení. Počítejte však s tím, že za všechno zaplatíte!

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Za pozornost stojí Santova pošta

Ve vesnici stojí Santova pošta s luxusními službami, hotely, spoustu atrakcí, obchodů i restaurace. Na Santově poště můžete zakoupit vánoční pohledy a poslat je komukoliv se speciálním razítkem. Kromě toho je to právě toto místo, kam přichází každoročně několik stovek tisíc dopisů. Santovi pomáhají skřítci a na dopisy se zpáteční adresou prý i odpovídají! Můžete tu také zanechat adresu svých přátel, kterým o Vánocích přijde malý dárek.

Součástí luxusní vánoční vesničky je nedaleký Santa Park: zábavné centrum mezi skalami. Jsou zde různé atrakce, zdobí se tu cukroví a nechybí ani taneční show. Navštěvovaný bývá také Husky Park, kde se můžete projet se psím spřežením.

Zaujala vás tato luxusní vánoční destinace natolik, že se tam vypravíte? A nebo raději zůstanete doma s naším Ježíškem a lidovými tradicemi? Rozhodnutí je na vás. Hlavně si Vánoce pěkně užijte!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze