Top hledané
Výsledky (0)
Z kraje milánského týdne módy představila kolekci jaro/léto 2019 luxusní německá značka Jil Sander.

Hýří více barvami. Dominantou kolekce Jil Sander SS19 je ale bílá s černou.

Martina Šmalclová
25. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Manželé pokračují v minimalismu

Značka Jil Sander se vždy vyznačovala propracovaným minimalismem a nezaměnitelnou lehkostí a v tomto duchu pokračuje dvojice kreativních ředitelů Luke a Lucie Meier i nyní. Manželé do kolekce SS19 sice vnesli několik barevných odstínů, kdyby ale zůstali pouze u bílé s černou, ani trochu by nám to nevadilo. Právě tyto dvě barvy totiž kolekci SS19 kralují.  

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Cokoliv, jen ne luxusní

Módní show se odehrála v ponurém a chladném prostředí staré továrny. Klasické přehlídkové molo a okázalou výzdobu nahradily rozpraskané a místy opadané dlaždice. Pokud chtěla jít značka Jil Sander proti proudu, zcela nepochybně se jí to podařilo.

Uniformě říkáme NE!

Zatímco z luxusních modelů zvýrazňujících siluetu a oslavujících ženskost jsme nadšeni, u těch, které už na první pohled připomínají uniformu, cítíme hluboké zklamání. Volné a oversize kousky jdou dělat s určitou nadčasovostí, to už předvedl nejeden světový návrhář nebo luxusní módní dům. K velké škodě se k nim Jil Sander tentokrát nezařadil.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

I Jil Sander SS19 obsahuje luxusní MUST HAVE kousky

Bílé mini šaty s nabíranou sukní, rolákem a ¾ rukávem, černý kabátek v kombinaci se slim šortkami a šik návleky, černý a bílý svetr s obrazci nebo bílé maxi šaty s rafinovaným rozparkem – takřka všechny modely v odstínech bílé a černé jsou až na výjimky pastvou pro oči a must have kousky sezóny jaro/léto 2019.

Vyšší než mrakodrap?

Naproti tomu žebrované úplety, kompletně modré a volné outfity, kousky evokující léta minulá nebo sandály na platformě vyšší než leckterý mrakodrap na světě už znovu příště vidět nechceme...

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Kolekce Gil Sander SS19 mě od první chvíle ukolébávala nudou... 

Na jednu stranu zde máme nějaké oversize mundury připomínající oblečení pacientů z oddělení psychiatrie, a na straně druhé pokus o rádoby svůdný minimalismus, který má člověka zaujmout.

Nejprve bych tedy začala modelem, který jsem zhodnotila jako jediným nositelným (alespoň pro mě). Jde o černé šaty připomínající oversize tričko, zevnitř rolák s dlouhým rukávem, černá kabelka a elastické mušketýrky s otevřenou špičkou. Na jaro/léto to sice moc nevypadá, ale na čas “ženských dnů” by se to docela šiklo. Protože v tomhle se každá žena bude cítit jistě a pohodlně zároveň.

A teď už ten zmiňovaný horor připomínající Bohnice. Jako pardon, ale proč bych měla dávat v průměru 35 500 Kč za šaty, ve kterých budu vypadat jako cvok na pochodu?! Jinými slovy KATASTROFA, které se obloukem vyhněte.  

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze