Top hledané
Výsledky (0)

Včelí móda od Jiřího Kalfaře: Tuhle módní show musíte vidět!

Tereza Janatová
05. září 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

God save the Queen and we should save the Bee!

Samet, krajka, hedvábí, zlato, hvězdný třpyt a … včely! Takhle stručně by se dala popsat luxusní módní show talentovaného českého návrháře Jiřího Kalfaře, u kterého se stává skoro už pravidlem, že rok co rok na světových molech oslňuje publikum svými nápaditými modely. Ostatně o tom, že bylo i tento rok na co se dívat, se přesvědčili všichni, co zhlédli jeho novou kolekci s názvem Save the Bee!

 

Jak taková kolekce může vypadat? Dvěma slovy: naprosto luxusně!

Nová luxusní kolekce pro jaro/léto 2018 oslavuje ženskost a vzdává hold planetě. Jak už samotný název napovídá, inspiraci hledal Kalfař mezi včelami, a to především proto, že jsou důležité pro rovnováhu na zemi. Přestože jsou včely zcela obyčejná stvoření a většina z nás se bojí spíš žihadla, návrháři se povedlo nevídané - dodat jim punc luxusu a výjimečnosti! Snad každá žena v sále si přála být na chvíli majitelkou alespoň jednoho modelu nebo se na malý okamžik stát včelí královnou a zahalit se do medových či květinových skvostů. 

Zlatá a černá barva v modelech symbolizuje včely, květinové motivy odrážejí rozkvetlá pole, louky a zahrady. Módní kousky Jiří vytvořil nejen pro výjimečné nebo slavnostní příležitosti, ale i pro obyčejné denní nošení, jež se díky jeho kreativitě stane pro majitelky šatů neobyčejné. 

Byty Janáčkovo nábřeží 207m
Byty Janáčkovo nábřeží 207m, Praha 5

Jiří Kalfař dává důležitým hodnotám glamour podobu

Kolekce měla jednu jedinou chybu, a to tu, že spatřila světlo světa na Fashion Weeku v Kyjevě a tak byli návštěvníci pražského Fashion Weeku o fantastický zážitek ochuzeni. Pokud si ale někdo zaslouží potlesk a obdiv, je to právě autor této kolekce. To, že udělal bývalý tanečník správně, když kvůli módě opouštěl taneční scénu, by odsouhlasila například jeho múza Alina Baikova, na kterou nedá dopustit, ale i krásky Karolína Kurková, Louisa Johnson nebo Chrissy Teigen.

 
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověd' Jiří Kalfař
Zobrazit rozhovor
Rychlá zpověd' Ivana Mentlová
Zobrazit rozhovor