Top hledané
Výsledky (0)
Jiří Korn slaví 70. narozeniny. Pro fanoušky chystá megakoncert v O2 areně.

O cestě za úspěchem. Jiří Korn oslaví 70. narozeniny v O2 areně!

Jana Fikotová
14. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Narodil se 17. května 1949 v Praze a vystudoval Střední všeobecně vzdělávací školu. Hudební kariéru začal v 60. letech se skupinou Rebels, která v 70. letech pokračovala v rámci skupiny Olympic. Až pár let poté se vydal na sólovou dráhu. Největší úspěchy začal sbírat v 80. letech, kdy začal vystupovat v televizním pořadu Možná přijde i kouzelník. Zde se zpěvák začal měnit v tanečníka a stepaře. 

25. září ke svým narozeninám chystá luxusní koncert v O2 areně. Podle jeho slov připravuje pro fanoušky něco speciálního.

"Zazní i věci, které jsem dlouho nezpíval a lidi je znají, tak to snad bude dobré,“ řekl zpěvák, který na svůj věk nevypadá.

Yvetta ho poslala do světa

První písnička, kterou mu napsal zesnulý Karel Svoboda byla Yvetta. Ta mu také dopomohla dostat se na zahraniční pódia. 

Během své hudební kariéry se objevoval ve filmech a muzikálech. Ve filmu debutoval snímkem Na konci světa, hrál v pohádce Honza málem králem, objevoval se ve vedlejších rolích ve filmech Trhák, Anděl s ďáblem v těle či Anděl svádí ďábla. V roli šaška se  také objevil v muzikálu Dracula. Dnes je členem úspěšného vokálního kvarteta 4TET.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Co jste o něm možná nevěděli

Vydal se i na sportovní kariéru a hraje kulečník na úrovni celostátního přeborníka. Poměrně slušně mu jde golf, kde se také seznámil se svou třetí ženou Renatou Cieslerovou, kterou si vzal v říjnu roku 2017. Korn má za sebou už dvě nevydařená manželství. První svatba v roce 1972 s manželkou Hanou nevyšel. Druhé manželství s Kateřinou Kornovou v roce 1992 skončilo také rozvodem. S tou má syna Filipa a dceru Kristinu, která studovala tanec.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze