Top hledané
Výsledky (0)
Jižní Korea představuje skloubení tradiční tváře tohoto asijského státu s luxusními moderními prvky. Zahalená do zeleně se svými šedavými horami nabízí hluboké nevšední zážitky z cest. Necháte se okouzlit?

Jižní Korea - země neuvěřitelných kontrastů a naděje na medaile z OH 2018

Mgr. Jana Höger
09. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Jižní Korea, Soul

Město, které musíte za svůj život navštívit – futuristický Soul

Název města je samotným korejským slovem označující hlavní město. K nejprestižnějším luxusním historickým památkám patří královský palác Kjongbokkung ze 14. století, ale i další paláce a chrámy z 15. století se mohou pochlubit svou výjimečností. Nachází se zde i nejznámější jižní brána Namdaenum, palác Kjongbok z roku 1592 či palác Čchandgok s bránou Tonhwamun. Výstavám moderního umění dnes hrdě slouží bývalý královský palác Toksugung. V satelitním městě Kwačchon naleznete Státní muzeum moderního umění. Svatyně královských předků Čongmjo je zařazena na seznamu UNESCO. Svou nebývalou krásou láká pagoda kláštera Wongsaksa postavená ze žuly a mramoru.

Luxusní Soul má i svou druhou tvář. Tou je moderní velkoměsto se vším všudy. Během minulého roku prodělalo velkoměsto značný „facelift" a byly otevřeny nové parky, jako houby po dešti vyrostly luxusní mrakodrapy, kavárny, bary a knihovny. Soul je zkrátka motorem korejské ekonomiky, který vyrostl na staletích tradice.

Jižní Koreji by se dala popsat jako přepínání mezi přírodou a městským ruchem

Jen hodinu cesty vám bude stačit k tomu, abyste se odtrhli od pulsujícího velkoměsta Soulu. Následně se ocitnete v klidné náruči přírody uprostřed zalesněných národních parků. K nejznámějším a nejvyhledávanějším místům patří Diamantové hory. V pohoří je nepřeberné množství přírodních krás. V blízkosti Korejského poloostrova se také nachází asi 3 000 menších ostrovů a ostrůvků, z nichž největší je ostrov Čedžu.

Sláva olympijských her. Budoucí sportovní ocenění v podobě medailí?

V 80. letech prošel Soul obrovskou modernizací. Významnou událostí také bylo fotbalové mistrovství světa, uspořádané v r. 2002 v Koreji a Japonsku, pro kterou byl speciálně vybudován moderní fotbalový stadion.
Nejočekávanějším soudobým momentem jsou oficiálně již 23. v pořadí olympijské hry konající se v Jižní Korei v Pchjongčchangu. Olympiáda znamená pro Jižní Koreu milník v historii města. Ano, rádi bychom na těchto hrách nějakou tu luxusní medaili utrhli i pro nás. Držme palce naším sportovcům!

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze