Top hledané
Výsledky (0)
Jóga není jen cvičení, které vám protáhne svaly. Jedná se o filozoficko-náboženský směr, pocházející se starověké Indie. Dokáže vám toho dát mnohem víc, než si možná myslíte.

Jóga: cvičení pro navození luxusních pocitů

Eva Ledecká
14. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Jóga rozvíjí koncentraci a dokáže zvyšovat sebevědomí. Pomáhá překonávat zlozvyky a uklidňuje nervovou soustavu. Neméně podstatný je její blahodárný vliv i na fyzickou stránku: zpevňuje svaly a speciální jógová cvičení ulevují od bolestí zad.

Jógu můžete cvičit kdekoliv
Soustředění při józe
Soustředění

Základem jógy je soustava poloh (ásan), které působí na žlázy s vnitřní sekrecí stimulující naše hormony. Velice důležitá u každého druhu jógy je dýchací technika Pránájáma, která má velmi dobrý vliv na náš metabolismus a krevní oběh.

V praxi existuje velké množství druhů jógy a my se zaměříme na její moderní podoby, jež si můžete vyzkoušet. Nejsou náročné a v poslední době jsou velmi oblíbené. Mimo jiné díky luxusnímu pocitu, které navozují.

Hatha jóga a Aštanga jóga

Základním druhem jógy je v našich evropských zemích považována hatha jóga, která představuje luxusní nenáročné cvičení vhodné pro všechny začátečníky. Pro pokročilejší provozovatele jógy je zde aštanga jóga, která je výraznější a prováděna ve vyšším tempu. Při této józe zlepšíte svůj oběhový systém a máte například větší šanci zhubnout.

Byt se zahradou Praha 5 - 347m
Byt se zahradou Praha 5 - 347m, Praha 5

Yin jóga

Jedná se o velice pomalý styl jógy, kdy je potřeba v jedné pozici vydržet průměrně 2-10 minut. V nehybnosti musíte mít nejen tělo, ale i svého ducha. Praktikováním Yin jógy zvýšíte pružnost a pohyblivost kloubů. Cvičení blahodárně působí proti stresu a zvýší se váš celkový pocit pohody. Představuje ideální doplněk k jiným druhům jógy.

Bikram jóga

Bikram jógu si možná mnozí z vás vyberou v zimním období, neboť se cvičí v místnosti, ve které je 42°C a vlhkost vzduchu cca 40 %. Díky vysokým teplotám spálí vaše tělo více kalorií a napomáhá ke zvýšení vaší výdrže. Hot jóga funguje na stejném principu, jen se skládá z jiných druhů cviků než bikram jóga.

Power jóga

Jeden z nejnovějších stylů jógy, který se většinou cvičí v luxusních fitness centrech, představuje rychlé cvičení, díky kterému se dá spálit spousta kalorií. Tento druh jógy vznikl koncem 80. let a stále se těší velké popularitě především u lidí, kterým pomalé pohyby jógy nevyhovují a chtějí si dát více do těla.

Aqua jóga

Jak z názvu vypovídá, aqua jóga se cvičí ve vodě. U tohoto luxusního druhu cvičení je potřeba se soustředit na techniku prováděných cviků.

Restorativní jóga

Pokud jste prodělali nějaké zranění, vyzkoušejte během své rekonvalescence restorativní jógové cvičení, které se vyznačuje pomalejším tempem. Cvičí se jen v několika málo pozicích a každé jednotlivé cvičení je poměrně dlouhé. Díky setrvání v jedné pozici delší dobu však můžete zmírnit bolest například kloubů a protáhnout lépe svaly.

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze