Top hledané
Výsledky (0)
Johnny Depp, výrazná ikona filmového průmyslu slaví 9. června své 60.narozeniny.

Herec Johnny Depp dnes slaví své šedesáté narozeniny. Tady jsou jeho životní skandály a úspěchy

Barbora Štöklová
09. června 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Johnny Depp

Dnes slaví své 60. narozeniny herec Johnny Depp, výrazná ikona filmového průmyslu, která se proslavila svými nezapomenutelnými hereckými výkony a také bulvárními skandály. Jeho nejúspěšnější role je postava Jacka Sparrowa ve filmu Piráti z Karibiku. Jeho rozvod s herečkou Amber Heard sledoval celý svět. V roce 2021 uchvátil diváky karlovarského filmového festivalu, na letošním Cannes sklidil potlesk ve stoje.

Johnny Depp je americký herec a producent, který je rozhodně jednou z nejvýznamnějších osobností ve filmovém průmyslu. Narodil se 9. června 1963 v Owensboro ve státě Kentucky. Jeho otec byl inženýr a matka se věnovala práci s dětmi. Svůj zájem o hereckou profesi objevil Depp již během střední školy, kde hrál v místních divadelních představeních. Po absolvování školy se přestěhoval do Los Angeles, aby se kariéře herce věnoval naplno. Tento riskantní krok mu vyšel. Svou první roli dostal v televizním seriálu "21 Jump Street" v letech 1987-1990, kde hrál mladého policistu. V 90. letech začal Depp spolupracovat s režisérem Timem Burtonem, s kterým vytvořil dlouholeté partnerství. Společně natočili několik výrazných filmů, jako například "Edward Nožířhands" (1990), "Ed Wood" (1994) a "Sleepy Hollow" (1999). Tyto role prokázaly Deppovu schopnost přeměnit se na různé excentrické postavy a ukázaly jeho neskutečný talent.

Jednou z nejznámějších rolí Johnnyho Deppa je postava Jacka Sparrowa ve filmové sérii "Piráti z Karibiku". Depp získal za svůj výkon třikrát nominaci na Oscara. Tato role se stala ikonickou a přinesla mu obrovský mezinárodní úspěch. Depp také exceloval v dalších filmech, jako například "Sweeney Todd: Ďáblova holička" (2007), za který získal Zlatý glóbus, a "Alenku v říši divů" (2010). Jeho herecký repertoár zahrnuje různorodé žánry, od komedií až po temné dramatické filmy.

Přestože se Depp ocitl ve střetu mnoha kontroverzí, jeho talent a přínos filmovému průmyslu jsou nezvratné. Jeho výkony na plátně zanechaly nezapomenutelnou stopu v kinematografii a jeho charakteristický styl a charisma ho činí jedinečnou osobností.

 

Otevřít v galerii (2)
Johnny Depp jako Jack Sparrow
Johnny Depp jako Jack SparrowZdroj: Profimedia

Nezapomenutelné kauzy Johnnyho Deppa

Finanční potíže

Herec se ocitl ve složité finanční situaci, která byla předmětem veřejného zájmu a soudního sporu. V roce 2017 podal žalobu proti svým bývalým finančním poradcům, tvrdíc, že ho podvedli a způsobili mu finanční ztráty. Podle Deppa poradci nedostatečně spravovali jeho finance a nesprávně investovali jeho peníze. Během soudního procesu vyšlo najevo, že Depp měl neuvěřitelně vysoké výdaje, které zahrnovaly například nákup luxusních nemovitostí, výdaje na uměleckou sbírku, privátní ostrovy, soukromá letadla a další extravagantní věci. Tvrdilo se, že jeho životní styl byl nadměrně nákladný a že nebyl schopen udržet své finance pod kontrolou.

Během soudního procesu byly také zveřejněny informace o Deppových vysokých platbách za různé služby, jako jsou například 30 tisíc dolarů měsíčně na výdaje na víno, statisíce dolarů za soukromé lety a vysoké částky na výdaje na umělecká díla. Soudní spor byl složitý a trval několik let. Nakonec bylo rozhodnutí ve prospěch finančních poradců, kteří tvrdili, že není jejich odpovědností dohlížet na Deppovy výdaje a že za jeho finančními problémy stojí jeho vlastní životní styl. 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Problémy s drogami a alkoholem

V souvislosti se skandály kolem Johnnyho Deppa se nejčastěji hovoří o jeho historii problémů s alkoholem a drogami, které se objevily v médiích. Herec se k závislosti veřejně přiznává a několikrát sám zmínil, že podstoupil léčbu. Jeho veřejná image však tímto dost utrpěla a  bulvární titulky často pochybovali o jeho profesní způsobilosti a jeho životním stylu. Zaměstnanci hotelu The Markse si jistě pamatují kauzu, kdy Depp se svou tehdejší partnerkou Kate Moss během noční párty zdevastovali celý pokoj. Později do hotelu dorazila policie a fotografie zatčeného Johnnyho Deppa v brýlích a vlněné čepici se rychle stala virální.

Rozvod s Amber 

Rozvod Johnnyho Deppa s herečkou Amber Heard byl mediálně sledovaný a kontroverzní proces. Rozvodový spor mezi nimi se stal součástí veřejné debaty a získal širokou pozornost. Po oznámení jejich rozvodu v roce 2016 se obě strany se navzájem obviňovali z fyzického a emocionálního týrání. Heard tvrdila, že Depp byl násilný vůči ní během jejich vztahu, zatímco Depp popíral obvinění a tvrdil, že jsou nepravdivé.

Soudní případ a mediální pokrytí rozvodového sporu přinesly podrobnosti o jejich vztahu a údajném týrání. Veřejnost se stala svědkem rozporů, které vedly k rozdělení názorů a narušily pověst obou herců. Táhlý soudní spor nakonec rozhodl ve prospěch Deppa.

 
„Prostřednictvím médií na mě byla uvalena nepravdivá, velmi závažná a kriminální obvinění, což spustilo nekonečný příval nenávistného obsahu. To vše mělo dopad na můj život i kariéru. Dnes mi porota vrátila život,“
nechal se slyšet herec po ukončení soudního řízení. 
 
Otevřít v galerii (2)
Johnny Depp a Amber Heard
Johnny Depp a Amber HeardZdroj: Profimedia

Johnny Depp v Karlových Varech

Johnny Depp v roce 2021 navštívil Karlovy Vary ku příležitosti 55. ročníku filmového festivalu. I přes to, že v té době nebylo jeho jméno prozatím soudem očištěno, před hotelem Thermal na něj čekaly davy fanoušků. Na podiu uvedl dokumentární film Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem. A byl neustále v dobré náladě. 

Depp má za sebou tři oscarové nominace, získal Zlatý glóbus, Cenu Screen Actors Guild pro nejlepšího herce, ale i 14 vítězství v People’s Choice Award udílené filmovými fanoušky. Letos na festivalu v Cannes si vysloužil i potlesk ve stoje, když při uvedení snímku Jeanne du Barry - Králova milenka, vstoupil ruku v ruce s režisérkou Maïwenn. Aplaus trval celých sedm minut. 

 
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze