Top hledané
Výsledky (0)
Dva základní svátky patří pro zamilované na špičku. Je opravdu povinné dávat si dárky?

Josef Kokta otevřeně: Nemám rád svátky, kde si musíme něco dávat. Ornella se mi možná na MDŽ už vrátí

Michaela Hanelová
08. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Josef Kokta, Ornella Koktová

Svátek zamilovaných neboli Valentýn a Mezinárodní den žen. To jsou dva hlavní svátky, kdy naše drahé polovičky jednoduše čekají na to, co dostanou jako dárek od svého partnera. A nechceme raději ani domýšlet, jaký problém nebo rovnou italská domácnost nastane tehdy, zapomene-li na nás protějšek a nic nám nekoupí. Jsou však mezi námi i takové páry, které si nic nedávají anebo si předají dárek jen symbolicky. 

Proč se vlastně MDŽ slaví?

Mezinárodní den žen, který se slaví 8. března každého roku, je celosvětově uznávanou připomínkou rovnoprávnosti žen, kterou zavedla Organizace spojených národů. Tento den vznikl na počest stávky švadlen v New Yorku v roce 1908, kdy ženy bojovaly za kratší pracovní dobu, vyšší mzdy, právo volit a proti dětské práci. První oficiální oslava tohoto dne proběhla 28. února 1909, ale datum 8. března bylo jako den oslav zvoleno až po skončení první světové války. Mezinárodní den žen byl jako mezinárodní svátek oficiálně uznán v roce 1975. Na začátku dvacátého století bylo jedním z klíčových cílů Mezinárodního dne žen dosažení práva žen hlasovat, což se nejvíce podařilo díky úsilí britských a amerických aktivistek. Dnes Mezinárodní den žen zdůrazňuje solidaritu mezi ženami ve snaze o rovné příležitosti, spravedlnost, mír a rozvoj. Den také slaví ženskost a emancipaci, která v mnoha částech světa stále není v 21. století považována za samozřejmost.

Na MDŽ jsou dárky samozřejmostí

Mezinárodní den žen je oslavován s velkou pompou zejména v Evropě, Spojených státech amerických a Asii, přičemž v Rusku nabývá svátek obzvláště slavnostní podoby. Ruské ženy obdrží od mužů nejen květiny a parfémy, ale také luxusní domácí potřeby, šperky nebo erotické hračky. Chlapci ve škole organizují večírky pro své spolužačky a nakupovací horečka připomíná americký Valentýn. V Itálii přijímají ženy 8. března od mužů jako dar žluté květiny mimózy a stát jim nabízí bezplatný vstup do muzeí a na historická místa.

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

V Turecku je Mezinárodní den žen také velmi oblíbený, kdy ženy navštěvují různé společenské akce, včetně restaurací, kde se 8. března konají ženské večírky bez mužů. A ani Česká republika v oslavách svátku všech žen nezahálí. Většina českých dívek a žen od svého partnera očekává, že dostanou nějaký pěkný dárek. Již loni se některé české celebrity pochlubili tím, jak tráví MDŽ. Tereza Maxová například vyrazila se svou maminkou k moři, kdežto Adéla Gondíková pracovala.

Josef Kokta nemá rád svátky, kde se musí něco dávat

Někteří však se svými drahými polovičkami na tento významný svátek doma nebudou. Jedná se především o účastníky dobrodružné show Survivor, kde se nachází směsice žen i mužů. Každý z nich má doma svoji partnerku nebo partnera, se kterým by tento velký den chtěli oslavit. Jednou z nich je i slavná influencerka Ornella Koktová, která teprve před nedávnou dobou zveřejnila video, jak se loučí se svou rodinou a odlétá na pustý ostrov. Sotva však vytáhla paty z domova, začalo se spekulovat o tom, že je na cestě domů. Poprvé to měl během živého vysílání u Agáty Hanychové prozradit její manžel Pepa. A jak to vlastně celé bylo? „Je tady uklizeno. Vůbec nechápu, jak to zvládáš,“ vysekla Agáta pochvalu Koktovi v živém vysílání na Instagramu. „Ornella tady fakt není, to jsem vám chtěla říct,“ zdůrazňovala okatě, aby všechny uklidnila, že údajná svědectví z letiště, kde měli svědci Ornellu spatřit, jak se vrací domů, jsou lichá. 

„Oni ji schovávají někde na nějakým hotelu,“ doplnil k tomu velice nečekaně její manžel Pepa, načež se Agáta hodně zarazila.  A spekulace o jejím návratu a konci v soutěži utvrdil i nyní, kdy redakci prozradil, jak vlastně spolu jako manžele slaví Valentýna a Den žen. Dokonce řekl, že manželčina účast v Survivoru je na jednu stranu dobrá, protože si od sebe jako partneři mohou odpočinout a více se na sebe těšit. Zároveň si tím jeden druhého bude více vážit. „Na Valentýna si dáme drobné pozornosti a já přinesou květinu. Letos to bylo v pohodě, přišlo mě levněji. Orny je v Survivoru a byl klid. Odloučení je v pohodě. Aspoň si od sebe oddychneme a budeme se na sebe víc těšit,“ prozradil Josef Kokta redakci LP-Life a prozradil, že možná už se jeho žena vrátí, a proto ji bude moci dát tento dárek ke Dni žen osobně. „MDŽ vždy musí být ve znamení květiny. Možná se mi už vrátí a já ji budu moci dát osobně. Každá žena si zaslouží pozornost po cely rok. Tyhle ty svátky a jakoby nutnost něco darovat se mi jinak moc nelíbí a považuji to za zbytečnost.“

Zdroje: Instagram, autorský text, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze