Top hledané
Výsledky (0)
Styl se nedá koupit, styl musíte mít. A nádherná hollywoodská hvězda Julianne Moore je přímo jeho zosobněním. Uhrančivá na červeném koberci, minimalistka v soukromí. Jak to dělá?

Jsem hvězda: Julianne Moore zraje jako víno. Je uhrančivá na červeném koberci, minimalistka v soukromí

Veronika Poláková
16. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Julianne Moore září štěstím.

Jedním ze snímků, jež budí pozornost, a kterého se diváci nemohli dočkat, byl May December v hlavních rolích s Natalií Portman a Julianne Moore. Režisérem této filmové novinky je legendární Todd Haynes. Pod jeho vedením již jednou získala Julianne Moore oscarovou nominaci za svůj výkon v Daleko do nebe z roku 2002. Ikonická herečka se celosvětově proslavila ztvárněním agentky FBI Starlingové v kultovním filmu Hannibal a stala ve filmovém prostředí často skloňovaným pojmem. Styl rusovlasé krásky je s přibývajícím věkem stále vybroušenější. Ví, jak podtrhnout své přednosti, i jak vynést ty nejluxusnější značky. Když si to situace žádá, dokáže zároveň nenápadně splynout s davem. Ale i její inkognito outfit s černou kšiltovkou a slunečními brýlemi jí sluší a nepůsobí nudně.

Rodinné zázemí slavné divy

Julianne Moore, vlastním jménem Julie Anne Smith, je rodačkou ze Severní Karolíny. Na svět přišla 3. prosince 1960. Její maminka Anne byla psycholožkou a otec Peter plukovník a vojenský soudce. Vyrůstala se dvěma mladšími sourozenci, sestrou Valerií a bratrem Peterem. Celá rodina se velice často stěhovala napříč Spojenými státy. S tím se pojila častá změna škol a hledání nových kamarádů. Když bylo Julianne šestnáct let, rodina přesídlila dokonce až do německého Frankfurtu. I když se v tamní škole angažovala v různých školních představeních, původně plánovala být lékařkou a studovat medicínu. Touha po herectví ale nakonec zvítězila a Julianne si podala přihlášku na Bostonskou univerzitu. Po jejím absolvování se přestěhovala do New York City. Začátky zde však nebyly vůbec snadné. Budoucí superstar se musela živit jako číšnice. 

Od prvních krůčků až k zářivé herecké kariéře

V televizi se poprvé objevila ve vedlejší roli v telenovele. Průlom nastal s rolí v seriálu As the World Turns. Lákalo ji i divadlo, hrála například i Shakespearovu Ofélii. Objevovaly se další a další filmové role, mnozí filmový fanoušci si ji určitě vybaví, mimo jiné po boku Harrisona Forda, v akčním dramatu Uprchlík nebo jako paleontoložku Sarah Hardingovou ve snímku Ztracený svět: Jurský park. Její filmografie je ale mnohem obsáhlejší. Mezi ty nejúspěšnější počiny patří, vedle již zmíněného Hannibala, Hodiny z roku 2002, film Next, kde se objevila po boku Jessicy Biel a Nicolase Cagea nebo vtipný portrét moderní rodiny s názvem Děcka jsou v pohodě. Po boku Stevea Carella, Emmy Stone a Ryana Goslinga se Moore objevila v komerčně nesmírně úspěšné komedii Bláznivá, ztracená láska. Ta vydělala téměř 143 milionů dolarů. V Pořád jsem to já zazářila jako Alice Howlandová a za svůj brilantní výkon získala Oscara, Zlatý Glóbus a také Cenu BAFTA. Na svém kontě tou dobou již měla Zlaté glóby za film Prostřihy a drama Prezidentské volby z roku 2012.

Z posledních let stojí za zmínku thriller Bel Canto podle románu Ann Patchett. Se svým mužem si zahrála v After the Wedding. Luca Guadagnino ji obsadil do krátkého filmu The Staggering Girl. České publikum mělo možnost vidět tuto star naživo, a to když v roce 2019 navštívila společně se svým manželem Bartem Freundlichem Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Zde převzala Křišťálový glóbus, Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos světovému filmu. Fenomenální jistě bude i v podzimní novince May December. Její premiéra se plánuje na listopad.

Rudovláska a její lásky

Jejím prvním manželem se stal v roce 1986 herec a režisér John Gould Rubin. Vztah se jim ale po pár letech rozpadl a Julie s Johnem dospěli k rozvodu. Dalším mužem, který vstoupil hollywoodské ikoně do života, byl opět režisér, Bart Freundlich. Má s ním dvě děti - syna Caleba a dceru Liv. Za svého právoplatného chotě ho pojala v srpnu 2003 a klape jim to dodnes. 

Julianne Moore aktuálně

Nedávno se Julianne Moore společně s manželem Bartem Freundlichem zúčastnila během milánského týdne módy předávání cen Sustainable Fashion Awards. Herečka působila jako ztělesnění sofistikovanosti a byla zcela okouzlující. Ve svých elegantních midi šatech s efektním překřížením v pase vypadala neuvěřitelně.

Otevřít v galerii (2)
Julianne Moore s manželem.
Julianne Moore s manželem.Zdroj: Profimedia

Inspirujte se jejím stylem:

Šaty Roland Moured 55 000 Kč

Kabelka Saint Laurent 30 000 Kč 

Celková cena outfitu 85 000 Kč

Přestože na červeném koberci na sebe strhává veškerou pozornost, po ulicích New Yorku se ráda potuluje, aniž by byla poznána a obtěžována všudypřítomnými fotografy. Volí proto černý monochromatický outfit s tmavými brýlemi a kšiltovkou a mění se v nenápadnou špionku. Nutno dodat, že i v tomto inkognito stylu vypadá perfektně.

Otevřít v galerii (2)
Julianne Moore ve slunečních brýlích a kšiltovce.
Julianne Moore ve slunečních brýlích a kšiltovce.Zdroj: Profimedia

Inspirujte se jejím stylem:

Sluneční brýle Miu Miu 9 000 Kč 

Černá košile Karl Lagerfeld 5 500 Kč

Černá kšiltovka Elisha 480 Kč

Luxusní hodinky LONGINES 25 000Kč

Kožený shopper Mybelka 3 390 Kč

Celková cena outfitu 43 370 Kč 

Když se potřebuje cítit pohodlně a vyřídit nějaké schůzky a drobné nákupy, volí Julianne Moore klasickou bílou košili a černý kostýmek. Nadčasový outfit v černo - bílé kombinaci je sázkou na jistotu.

Inspirujte se jejím stylem:

Černé kalhoty Zara 1 190 Kč

Černé sako Zara 1 399 Kč

Bílá košile Elisha 4 400 Kč

Bílé tenisky Vasky 2 799 Kč

Celková cena outfitu 9 788 Kč 

 

Zdroje: csfd.cz, farfetch.com, osobnosti.cz, mybelka.cz, antiquecinolter.cz, eliskatomkova.cz, vasky.cz

 

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

 

Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1

 

 

 
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: