Top hledané
Výsledky (0)
Kate Winslet sice není typickou módní ikonou, ale její společenské outfity jsou vždy bezchybné. Velmi často volí černou a luxusní výrazné náušnice. Je to vzorec, se kterým nešlápne nikdy vedle.

Jsem hvězda: Kate Winslet jako kráska z Titanicu oslaví v říjnu 48. narozeniny. Ví, jak se hodit do gala

Veronika Poláková
26. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Speciální rubrika
Kate Winslet se směje a má rozpuštěné vlasy

Celým jménem Kate Elizabeth Winslet se narodila 5. října 1975 v Readingu ve Velké Británii. Celosvětově uznávaná herečka a příležitostná zpěvačka neměla vždy na růžích ustláno. Vyrůstala ve velmi chudých poměrech, její rodina byla dokonce odkázána na sociální dávky. Herectví se věnovala od dětství a okamžitě se stalo její vášní. Často účinkovala ve školních divadelních představeních a už v sedmi letech natočila svou první reklamu. Mezinárodní popularitu jí přinesla role Rose DeWitt Bukater v Titanicu, kde společně s Leonardem DiCapriem ztvárnili ústřední zamilovanou dvojici. Její nevšední talent nezůstal bez uznání a herečka obdržela za fenomenální výkon ve filmu Předčítač Oscara. Na svém kontě má i celou plejádu dalších cen včetně Grammy, pěti Zlatých glóbů, dvou cen Emmy a pěti cen BAFTA. Obdržela též řád Britského impéria. Byla třikrát vdaná a je maminkou dcery Mii a synů Joea a Beara.

 

Minimalistický a luxusní styl ala Kate Winslet

Přestože Kate není z těch které by musely být vždy oblečené podle poslední módy a v řadách módních influencerek ji také nenajdete, osvojila si minimalistický styl, který velmi často využívá při návštěvě významných společenských akcí. Velice často volí jednoduché černé šaty s nějakým efektním detailem, elegantní drahé lodičky a výrazné luxusní náušnice. Působí vkusně, nepřeplácaně a elegantně. Jednoduše ví, co jí sluší. Prosté, ale funguje to vždy na jedničku. 

 

Otevřít v galerii (2)
Kate Winslet v černých šatech
Kate Winslet v černých šatechZdroj: Profimedia

Lodičky Versace 20 000 Kč

Šaty Coperni 14 000 Kč

Náušnice Gucci 9000 Kč

Celková cena outfitu  43 000 Kč

 

Otevřít v galerii (2)
Kate Winslet v černých večerních šatech
Kate Winslet v černých večerních šatechZdroj: Profimedia

Šaty Saiid Kobeisy 34 000 Kč

Náušnice Isabel Marant 11 000 Kč

Celková cena outfitu  45 000 Kč

 

Rodinné zázemí

Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady
Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady, Praha 2

Kate vyrůstala společně se dvěma sestrami a bratrem, její maminka Sally Ann Bridges se živila jako barmanka a otec Roger John Winslet stavěl bazény. Umělecké sklony podědila po babičce a deděčkovi z matčiny strany, kteří byli oba herci. První představení si odbyla již v  pěti letech a jedenáci nastoupila do školy Redroofs Theatre School v Maidenheadu. Po ukončení studií přišly první role v seriálech a kariéra Kate Winslet začala nabírat na obrátkách. 

 

Charismatická kráska a muži

Vztah se scénáristou a hercem Stephenem Tredrem skončil tragicky. Její dlouhodobý partner v roce 1997 zemřel a měl pohřeb v den premiéry Titanicu. Kate Winslet na ni samozřejmě chyběla. Rok na to se provdala za Jima Threapletona a porodila mu dceru Miu Honey. Její vztah se po třech letech rozpadl a následovalo seznámení s režisérem Americké krásy Samem Mendesem. V roce 2003 se vzali a mají spolu syna Joe Alfia. I tato láska vyprchala a následoval rozvod. Své třetí dítě, syna Beara, porodila Nedu RocknRollovi, za kterého se provdala v roce 2012 a je s ním dosud.

 

Malé filmové okénko

Výčet rolí Kate Winslet je neuvěřitelně dlouhý. O jejích kvalitách svědčí nejen řada ocenění, ale také nespočet nominací. Odrazovým můstkem ke hvězdám se stal bezesporu Titanic Jamese Camerona. Ale již před ním zazářila například ve snímku Nebeská stvoření nebo jako Marianne Dashwood v filmu Rozum a cit. Po Titanicu přichází role v romantickém dramatu Hideous Kinky, komedie Jako dým a dabing fantasy V říši vil a skřítků. Následuje úplná filmová smršť, která pokračuje doteď. Za zmínku určitě stojí historické drama Quill - Perem markýze de Sade, válečná Enigma, Věčný svit neposkvrněné mysli s Jimem Carreyem, Hledání Země Nezemě s Johnnym Deppem, kultovní romantika s Cameron Diaz Prázdniny, milostné drama Jako malé děti a již zmíněný Předčítač, který jí konečně vynesl vytouženého Oscara. Následuje Nouzový východ, kde ji režíroval tehdejší manžel Sam Mendes a znovu se potkala s DiCapriem, Polanského Bůh masakru, historický film Králova zahradnice, Švadlena, Steve Jobs, Collateral Beauty: Druhá šance s Willem Smithem, Kolo štěstí Woodyho Allena, Hora mezi námi a také spousta hlasových rolí. To je jen malý výčet, který zdaleka nezahrnuje všechny její snímky. Kate Winslet stále září na plátně i v dabingu a její kariéra neustále strmě stoupá. V příštím roce se na ni můžeme těšit například ve snímku Avatar 3.

 

Věděli jste, že…?

Kate Winslet byla v roce 2005 zařazena mezi 50 nejkrásnějších lidí světa a v roce 2009 mezi 100 nejvlivnějších. Je velmi aktivní v mnoha charitativních činnostech.

 

Zdroj: csfd.cz, osobnosti.cz, idnes.cz

 

Byt na pronájem Praha 1 - 128m
Byt na pronájem Praha 1 - 128m, Praha 1
 
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze