Top hledané
Výsledky (0)
Galavečer Českého lva již dnes večer. Které filmy byly nominovány a kdo má největší šanci?

Jubilejní třicátý ročník Českého lva: Které filmy mají největší šanci?

Barbora Večeřová
04. března 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Vítězové z předchozího ročníku. Kdo získá sošku letos?

Česká filmová a televizní akademie již za pár hodin udělí ceny pro nejlepší české filmy. Letošní ročník je však v něčem přeci jen speciální – jedná se totiž již o třicátý galavečer. Poslední ročníky byly výrazně ovlivněny děním ve světě, nejdříve celosvětovou pandemií a pak situací na Ukrajině, letos bychom tedy konečně mohli očekávat trochu uvolněnější atmosféru. Které filmy mají šanci na výhru? Přímý přenos z pražského Rudolfina můžete sledovar na ČT1 ve 20.10 hod.

Pódium plné hvězd

Funkci moderátora si dnes večer střihne režisér a herec Jiří Havelka, o scénář večera se postará režisér Petr Kolečko, který slibuje, že se večer ponese v duchu ohlížení nad všemi minulými ročníky.  O hudební doprovod se postarají The Antagonists Jana P. Muchowa a zpěvačka, skladatelka a držitelka Oscara Markéta Irglová. Křišťálové sošky předají herci Jiří Bartoška, Martin Dejdar, Boleslav Polívka, Jiří Macháček, režisér Jan Svěrák nebo spisovatelka a scenáristka Halina Pawlowská.

 

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Dva filmy získaly více než deset nominací, další je následují

Největší naděje na zisk sošky si pochopitelně dělají filmy, které získaly největší počet nominací. Mezi ty patří drama Vojtěcha Maška, film Arvéd, který byl nominován dvanáctkrát, pak Il Bohemo Petra Václava s jedenácti nominacemi, unikátní Banger. Adama Sedláka natočený na iPhone s osmi nominacemi a také Světlonoc se sedmi nominacemi.V kategorii nejlepší televizní film nebo minisérie byly nominovány minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje z produkce TV Nova a Podezření České televize a Pozadí událostí z produkce České televize. O sošku v kategorii nejlepší televizní seriál se utkají tři seriály České televize – Pět let, Stíny v mlze a oblíbené Devadesátky.  

 

O nominacích ocenění Český lev hlasovalo 183 členů z celkového počtu 371 členů ČFTA. Vybírali z 47 hraných celovečerních filmů, 15 dokumentárních filmů, 16 televizních děl, devíti animovaných a deseti krátkých filmů.

 

Zdroje: blesk.cz, ceskenoviny.cz 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze