Top hledané
Výsledky (0)
Exkluzivním konceptem potvrzuje Bulgari svou lásku k Římu a skládá poctu schopnosti žasnout. Představujeme vám chrám kreativity jedné z nejluxusnějších italských značek - New Curiosity Shop!

V srdci Říma se zrodil unikátní kabinet kuriozit Bulgari

Martina Šmalclová
15. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
New Curiosity Shop

Nechte se unášet na vlně vlastní představivosti

Novodobý kabinet kuriozit je výrazem zvídavosti a touhy po originálních objektech a zázracích, které značku inspirovaly. Koncept je hrou protikladů, materiálů, extravagantních objektů a prvků interiérového designu v kombinaci s unikátní tvorbou Bulgari. Každý detail má za cíl stimulovat interakci s návštěvníky, když jediným pravidlem je nechat se unášet na vlně vlastní představivosti!

Vstupte do světa luxusního designu, ve kterém se odráží hravá dualita

New Curiosity Shop je místem dokonalého designu, ve kterém se odráží hravá dualita. Na jedné straně můžete obdivovat teplé tóny, dřevo nebo samet s retro akcenty a na té druhé minimalistické linie v kombinaci s mramorem, zářivými barvami nebo bílou kůží. Stylový interiér zdobí mimo jiné lustr od Venini, který mu dodává punc luxusu.

Kabinet kuriozit vychází z Old Curiosity Shopu

Luxusní chrám kreativity sídlí na adrese Via Condotti 11a, hned vedle historického obchodu Bulgari, kde se od roku 1905 nacházel Old Curiosity Shop. Ten odkazoval na slavný román Charlese Dickense a jeho cílem bylo přilákat anglicky mluvící turisty. Kabinet kuriozit dostál už tehdy svému jménu a nabízel klenoty, které zdobily tradiční oděvy, ale i starověké objekty s islámskými a byzantskými motivy, miniaturní parfémové flakony nebo stříbrné knoflíky.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

New Curiosity Shop nabízí historické mapy z doby, kdy Země ještě nebyla kulatá! 

Obsah bude pravidelně obměňován. První výstava bude zasvěcena světu Mirabilia a připomene dobu, kdy člověk začal objevovat přírodu a vesmír. Díky moderní projekci se ponoříte do světa galaxie, ale obdivovat budete moct také globusy, teleskopy nebo historické mapy z doby, kdy se nevědělo, že Země je kulatá. K vidění budou také designové objekty naplňující definici kuriozity - dřevěná ručně lakovaná kredenc, zlaté porcelánové talíře s astronomickými motivy nebo kolekce čtyř zrcadel. Chybět nebudou ani luxusní šperky a doplňky. Pro účely kabinetu kuriozit bylo speciálně vytvořeno několik limitovaných edicí.

„Ten, kdo žasne, zjistí, že to samo o sobě je úžasné,“ řekl Maurits Escher.

A co vy? Vydáte se žasnout do samotného srdce Říma?  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
BVLGARI NEW CURIOSITY SHOP - BOUTIQUE
Via dei Condotti 11A 00187 ROMA
+39 066792487