Top hledané
Výsledky (0)
Každý rok vznikne unikátní kalendář Pirelli oslavující krásu žen i mužů. Za letošními snímky stojí fotograf Albert Watson, který jimi odkazuje na filmový průmysl.

4 krásky v legendárním kalendáři Pirelli. V ČR byl vydražen za 100 000 Kč!

Eva Ledecká
20. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Při tvorbě kalendáře na rok 2019 se nechal fotograf inspirovat světem filmu z 30. a 40. let minulého století. Luxusní snímky fotil ve formátu 16 : 9, což má evokovat filmový pás. Před fotoaparát se tentokrát postavila modelka Gigi Hadid, herečky Julia Garner a Laetitia Casta a baletka Misty Copeland. Co mají společného? Jsou silné, mají sny a jdou neoblomně za svými cíly!

„Chtěl jsem vytvořit něco víc než jen něčí portrét.“

To jsou slova fotografa Alberta Watsona při nedávném odhalení luxusního kalendáře v Miláně. A tak místo portrétu nafotil situace, které v jeho fotkách hrají hlavní roli. Aby byl odkaz na filmový svět ještě více podtržen, zpracoval fotky jako filmy. Julia Garner zde byla jako fotografka a jejím modelem byla modelka Astrid Eika. Laetitia Casta si zahrála malířku s baletní hvězdou Sergeiem Poluninem, Misty Copeland tanečnici s americkým tanečníkem jménem Calvin Royal III. a Gigi Hadid ztvárnila bohatou paničku společně s návrhářem Alexanderem Wangem. 

Albert Watson je známý tím, že má v oblibě černou barvu, což dýchá i z jeho fotografií pro kalendář Pirelli 2019.

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

První kalendář vznikl v roce 1964, kdy společnost Pirelli, vyrábějící pneumatiky, chtěla vytvořit luxusní dárek pro své klienty. Že se z toho vyklube legendární kalendář určen pro VIP osobnosti a dokonce i šlechtice, to tehdy nikdo netušil. A vidíte, už je to 46. vydání!

Jeden kousek přicestoval také do České republiky, kde byl dražen.

Aukce vynesla přesnou částku 111 111 Kč, která poputuje do Masarykova onkologického ústavu v Brně. Luxusní kalendář vydažil podnikatel Radek Grill.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
PIRELLI & C. S.P.A.
Viale Piero e Alberto Pirelli, 25 20126 Milano Italy
+39 02 6442 1