Top hledané
Výsledky (0)
Podívejte se exkluzivně do zákulisí focení

Kalendář Proměny zahltí scifi postavy

Karolína Lišková
11. října 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Igor Orozovič jako příšera.

Jedenáctý ročník charitativního projektu kalendáře Proměny je letos inspirován kulturou a především filmem. Nebudou v něm tedy chybět kultovní postavy z filmových megahitů jako jsou Titanic, Pán prstenů, X-man, Rocky, Avatar nebo Amélie z Montmartru. Máte jedinečnou příležitost podívat se, jak proměny vznikají.

Na podporu projektů Nadace Archa Chantal se spolu s její zakladatelkou Chantal Poullain tentokrát k nepoznání promění Anna Fialová, Marie Doležalová, Marek Zelinka, Martin Hofmann, Igor Orozovič a další známé osobnosti. Realizace kalendáře běží naplno, tým zkušených profesionálů pracuje, stejně jako v předcházejících letech, pod vedením známého fotografa Petra Kurečky.

Konečně na něj došlo

Igor Orozovič se raduje, že se konečně mohl stát jednou z tváří kalendáře. Přiznal, že po tom touží už dlouho.

Prodej rodinného domu, Praha 10 Záběhlice
Prodej rodinného domu, Praha 10 Záběhlice, Praha 10

„Zpovzdálí sleduji práci nadace Chantal Poullain a vždycky jsem udiveně zíral, co dokáže tým kolem Petra Kurečky z mých kolegů vykouzlit. Tajně jsem se těšil, že na mě třeba taky někdy přijde řada... A teď to konečně přišlo,“

raduje se herec s tím, že X-Meny sice nesleduje, ale Hugha Jackmana má rád.

Otevřít v galerii (3)
Copak je to za čerta?
Copak je to za čerta?Zdroj: archiv kalendáře Proměny

„Hádky“ během focení

Mezi hercem a fotografem to ale nešlo úplně tak hladce, jak Igor přiznává. Samozřejmě jde o dobročinnost, takže dohady byly prý na přátelské bázi.

„Pořád jsme se vesele hádali, co má hlavně přinášet jeho výraz a jak ho docílit. Poslání kalendáře je vážné! Ale forma zábavná. A zábavné bylo i focení! Ale zároveň naprosto profesionální se skvělou atmosférou a podmínkami. Užil jsem si to. Ovšem modelku bych dělat nemohl. Doma jsem padnul do postele utahaný, jak po nějakém sportovním výkonu. A začal jsem sledovat X-Meny,“ říká s úsměvem Orozovič, který se dočasně stal Wolverinem – mutantem s neuvěřitelnými schopnostmi.

Otevřít v galerii (3)
Kdo se směje naposled...
Kdo se směje naposled...Zdroj: archiv kalendáře Proměny

Cíl

Kalendář každoročně přispívá na dobrou věc. Archa Chantal se snaží z peněz z prodeje a dražby proměnit neutěšená prostředí dětských zdravotnických zařízení v útulná, přívětivá místa, tak aby se malí pacienti lépe vyrovnali s pobytem v nemocnici, zbavili se stresu a překonali odloučení od rodičů. Například peníze z prodeje kalendáře Proměny 2019 daly vzniknout projektu Svět v písku na dětském oddělení v Uherskohradišťské nemocnici, který je před dokončením.

„Kalendář Proměny vstupuje do druhého desetiletí své existence. Věřím, že i letošní proměny inspirované filmovými postavami se budou líbit a výtěžek z prodeje kalendáře nám umožní v příštím roce uskutečnit další plánované projekty,“

dodává Šárka Nečasová, ředitelka Nadace Archa Chantal.

Otevřít v galerii (3)
Chantal má svou nadaci.
Chantal má svou nadaci. Zdroj: Facebook Chantal Poullain Polivka

Kalendář Proměny 2020 bude v prodeji v druhé půlce listopadu tradičně ve větším a menším formátu za 350 Kč a 1000 Kč.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Nadace Archa Chantal
Na Poříčí 12, 110 00 Praha 1
739 442 141