Top hledané
Výsledky (0)
Český svět módy slaví další úspěch!

Kalfař převzal cenu monacké kněžny! Kdo z Čechů dosáhl stejného úspěchu?

Martina Šmalclová
03. června 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Jiří Kalfař na Monte Carlo Fashion Week

Začátkem letošního roku dobyl Jiří Kalfař New York. Nyní se dočkal uznání monacké kněžny Charlene. Kdo z dalších českých designérů se v minulosti těšil významného mezinárodního ocenění, a jak s trofejí naložil?!

Jiří Kalfař: Cena kněžny Charlene za přístup k tvorbě

V rámci Monte Carlo Fashion Week představil Jiří Kalfař svou novu luxusní kolekci, která mu vynesla prestižní cenu kněžny Charlene za inovativní a udržitelný přístup k módní tvorbě. Cenu přezval z rukou bratra kněžny Charlene Garetha Wittstocka.

„Jsem poctěn, že jsem na Monte Carlo Fashion Week získal cenu Innovation Award 2019 pod záštitou H.S.H. princezny Charlene a převzal ji z rukou Garetha Wittstocka, generálního tajemníka Fondation Princess Charlene, a Rosanny Trinchese, ředitelky Monte Carlo Fashion Week,“ řekl Jiří Kalfař.

Není to však jediný český návrhář, který získal významné zahraniční ocenění. Kdo byl v minulosti stejně tak úspěšný?

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Jakub Polanka: Cenu Huberta de Givenchy používal na kartáček!

Osobitý designér Jakub Polanka získal v roce 2008 ocenění od jednoho z nejvýznamnějších módních designérů historie – Huberta de Givenchy. Protože se ale nerad chlubí svými úspěchy, většinu cen, které během kariéry získal, doma nevystavuje. Luxusní skleněnou trofej od Huberta de Givenchy ale zprvu používal jako stojan na kartáčky na zuby, inu proti gustu...

Blanka Matragi: Cena Salvadora Dalího za výtvarné umění

Energická návrhářka večerních a svatebních šatů Blanka Matragi byla za svou luxusní tvorbu oceněná několikrát. Vedle ocenění udělených v České republice, získala v roce 2002 Mezinárodní cenu Salvadora Dalího za výtvarné umění.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
První český designér dobyl New York Fashion Week: Excelentní Jiří Kalfař!
Zobrazit článek
Rychlá zpověď - Jiří Kalfař: Až budu mít scénu jako Chanel, možná do přehlídky zapojím i balet
Zobrazit článek