Top hledané
Výsledky (0)

Kalifornské víno: víno, které se vyrovná francouzskému!

Jana Vápeníková
07. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Víno Libery School

Jejich přátelství začalo už kdysi ve školních lavicích. Teď jsou i obchodními partnery a produkují báječná kalifornská vína Liberty School. A nejde jim o nic menšího než prostřednictvím svých vín povýšit každý den na mimořádný zážitek. Vinaři a znalci vína JC Diefenderfer a Austin Hope.

Liberty School
Víno LS

V roce 1978 dostala rodina Hopeových příležitost pěstovat révu v kalifornské oblasti Paso Robles na západním pobřeží země. Paso Robles se nakonec také stalo domovem značky Liberty School a ta se zase postupně jeho synonymem.

JC Diefenderfer a Austin Hope – dva vinaři stojící za značkou Liberty School. Jejich setkání na střední škole se na univerzitě přerodilo v pevné přátelství. Jejich povahy jsou jako voda a oheň. Prý právě díky této rozdílnosti si skvěle rozumí: Austin Hope představuje vizionáře firmy, JC Diefenderfer je naopak mužem činu a pomáhá svému společníkovi realizovat jeho často odvážné nápady.

Tajemství kalifornských vinných sklepů

Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay nebo Pinot Noir – to je nabídka značky Liberty School. Například jejich Cabernet Sauvignon 2013 je pro opravdové nadšence a milovníky červeného vína. Od amerického Wine Enthusiast Magazine získal luxusních 88 bodů ze sta a v lednovém vydání byl označen jako redakční tip. Lahev ukrývá tekutinu temně červené barvy s klasickým aroma Cabernetu: černý rybíz, rozmačkané borůvky a třešně s podtóny páleného santalového dřeva, černého zrnka pepře, eukalyptu a špetkou skořice. V chuti hledejte tmavé bobule, třešně a závan páleného dubu – to vše se sametově rozprostře na jazyku a s vyváženou kyselostí pohání doušek k dlouhému ovocnému závěru. 

Loft s výhledem na Prahu 445m
Loft s výhledem na Prahu 445m, Praha 5

Každý den je luxus

Hlavním motivem, který stojí za vznikem vín Liberty School, je myšlenka jakési odměny za tvrdou každodenní práci člověka, pozdvihnutí běžného dne na něco velmi příjemného a speciálního. Víno skládající komplimenty každé příležitosti, u které se jej rozhodnete otevřít. Víno, které má být vychutnáváno, užíváno a sdíleno. Svoji vášeň pro tento skvělý nápoj vkládají tamní vinaři do každé lahve s jediným záměrem: dělat náš svět tím nejlepším místem pro život. Jak vidno, takhle značka nám v budoucnu ještě určitě ukáže něco mimořádného. Máme se na co těšit.

Více informací a e-shop: http://www.hopefamilywines.com/liberty-school/

Dejte si drink!

Na webu Liberty School najdete také tipy na vinné koktejly Everyday Coctails. Základem je vždy určité víno z vlastní produkce. Umíchejte si třeba koktejl The Liberty School:

Ingredience: 15 cl vína Liberty School Merlot, 1,5 cl hruškového brandy, 0,8 cl meruňkového likéru, 2 cl čerstvě vymačkané citronové šťávy, 1,5 cl cukrového sirupu

Doplnění: Coca-Cola

Led: kostky

Ozdoba: borůvky a pomerančová kůra

Sklo: Hurricane

Postup: Vše zašejkrujte. Vlijte do sklenice. Doplňte kolou. Ozdobte. Servírujte.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze