Top hledané
Výsledky (0)
Trávit léto v Praze nemusí být problém když víte, kam jít.

Kam v Praze na piknik: Na výběr je toho hodně, nakonec ale stejně záleží jen na jediné věci

Martin Chalupa
18. srpna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Historie pikniku sahá až do 18. století, kdy poprvé ve Francii zaznělo slovo pique-nique

Teplé dny jednoduše svádí naleznout klidné místo u vody, schován ve stínu a s košem plným dobrot se konečně oddat poctivému létu. Některým však nezbývá nic jiného než zůstat v Praze. Nemusí litovat, protože osvěžit se dobrým piknikem zde hned na několika krásných místech po celém městě. O kterých je řeč? 

Pique znamená výzvu na jídlo a nique označuje věc bez větší hodnoty
V přírodě se dá samozřejmě dělat celá řada věcí...
Příroda je ideální i pro vaše domácí mazlíčky
V Praze se dá najím mnoho krásných míst

I léto je období pracovních povinností, které vás uvězní ve městě, takže je klid v prostředí přírody pouze nevyplněná touha. I v Praze však najdete několik krásných míst, kde můžete zorganizovat příjemný piknik pod širým nebem. 

Divoká Šárka

Skalnaté údolí, široké zelené louky, krásné koupaliště, potůček ve stínu stromů. To jen malá ochutnávka toho, co lokalita v Divoké Šárce svým návštěvníků nabízí. Několik minut od centra Prahy se tak najednou objeví místo jako z jiného světa. 

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Velká popularita znamená i vysoký počet návštěvníků, ale když si dáte práci a najdete si místo na nějaké louce poblíž hlavního cesty, budete mít na piknikování klid, který naruší maximálně zpěv místních ptáků. 

Stromovka

Královská obora v posledních letech prošla opravdu pozitivní proměnou. Celý areál je jedním z nejoblíbenějších zelených míst v Praze, a to nejenom na procházky. Nejen že zde můžete využít nepřeberné množství místa pro osvěžující piknik, ale k dispozici jsou i grilovací místa, kde si na ohni můžete dopřát opékaný buřt či luxusní maso. 

Jídelníček už je samozřejmě na vás, Stromovku lze pro její nepřeberné možnosti a krásné lokality jenom doporučit. Velmi blízko centra města se tak v Holešovicích nabízí jedno z nejhezčích míst v Praze. 

Vyšehrad

V Praze se posuneme vzdušnou čarou do zcela jiného místa. Bájný Vyšehrad je tak trochu neprávem ve stínu jiných památek Prahy. Má to však i svoji výhodu. Klid, který za hradbami najdete, vás okouzlí natolik, že se sem budete zcela jistě pravidelně vracet. Parky kolem kostela sice nejsou nikterak obrovské, ale pro letní piknik zcela jistě postačí. 

Den si můžete zpříjemnit nádherným výhledem na Vltavu či procházkou po vyšehradském hřbitově, kde leží naše elita národa. Místo opředené legendami vám bude zcela jistě velmi příjemnou kulisou pro letní piknikové odpoledne. 

Petřín

Pokud vám nevadí sedět v mírném svahu, tak hurá na Petřín. Není moc měst na světě, která by v samém centru města měla takto rozsáhlý a velkolepý kopec plný zeleně. Petřín udává a definuje atmosféru Prahy zcela zásadně a zelené plochy jsou jako stvořené pro klidné posezení plné jídla a dobrého pití. 

Relaxace může začít a takový výhled, jako se nabízí z Petřína na celé město, jinde nenajdete. Dobré je také zvážit návštěvu svahu ze smíchovské strany, která je pro mnohé zcela neobjevena. Budete překvapeni, jak krásné jsou Kinského zahrady, kde někdy není ani živáčka.

Samozřejmě můžete vyrazit i na další místa, která v našem doporučení nejsou. Třeba na Karlově náměstí si užijete piknik přímo v centru metropole. Havlíčkovy sady zase nabízejí rozmanitostt a spoustu míst. Obora hvězda, Ladronka atd. Zkrátka ať půjdete kamkoli, neprohloupíte.

V jednoduchosti je síla

Až si budete balit nezbytný proviant na ten nejlepší piknik, nezapomeňte na jedno  v jednoduchosti je v tomto případě opravdu síla. A samozřejmě je také dávat pozor na to, abyste zvolili potraviny, po kterých nebudete mít běhavku. Jistí to klasická obložená bageta se šunkou a sýrem, nějaká ta zelenina. Ovoce snad nechte doma, jinak budete mít za pár minut spoustu nezvaných hostů v podobě hmyzu všeho druhu. Gurmánům jistě poslouží kuřecí či vepřové řízečky s domácím dipem.

Zapomenout samozřejmě nesmíte ani na piknikovou deku, ideální je taková, která „nekouše“ a po které nebudete mít vyrážku. Takže se raději zeptat všech účastníků, jestli nemají alergii na to či ono. Piknikovým košem všemu nasadíte pomyslnou třešničku. Ale pokud nemáte, nevadí. Vždyť stačí umělohmotné krabičky, baťůžek a jde se na věc...nakonec stejně záleží jen na tom, koho vezmete s sebou.

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: