Top hledané
Výsledky (0)
Umělá inteligence se vyvíjí raketovým tempem. Díky systémům a strojovým učením dokáže nový robotický pes Aibo rozpoznat různé členy domácnosti. S každým páníčkem je si schopen vybudovat specifický vztah. Nemít takového luxusního robotického mazlíčka, by byla škoda.

Nejlepší přítel člověka - může to být plastový robopes AIBO?!

Mgr. Jana Höger
15. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Sony pes Aibo

„Roboštěně“ Aibo již mělo svého předchůdce

První generaci robotického psa Aiba představila společnost Sony před devatenácti lety. Tehdy to byl naprostý technologický zázrak. Luxusní robotická „hračka“ v podobě malého psa, osazená řadou senzorů a motorů, interagující se svým okolím, se zprvu zdála býti science fiction.

Avšak tento rok  v Las Vegas na CES byl představen pes Aibo společností SONY s novou vylepšenou verzí a coverem. Vypadá opravdu roztomile. Díky miniaturním pohonným jednotkám se dokáže pohybovat ve dvaadvaceti osách, a díky OLED očím vyjadřovat emoce. Pohyby a reakce jsou rychlé až překvapivě věrné, včetně pohybů uší a změn výrazu v očích. 

Co dovede takový luxusní„robopsíček“?

Umí přijímat podněty ve velké šíři, snad jen mimo čichu, jako opravdový pes. Vnímá zrakem za pomocí kamer, sluchem prostřednictvím mikrofonů, reaguje pomocí senzorů pohybu a vzdálenosti a také haptických senzorů v různých částech těla - například na podrbání na hlavě či pod bradou. Robopsík vyniká umělou inteligencí, kterou si všichni psi sdílejí přes internet. Co se naučí jeden, to rázem umí všichni, takže pokud budete mít takového luxusního robůtka doma, bude vás neustále překvapovat novými prvky chování.

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Před čím musíme smeknout

Pes Aibo rozpoznává jednotlivé členy domácnosti. Co je však úžasné, pamatuje si interakce s nimi.

Aibo se chová jako pes. On to vlastně je pes! Vrčí, štěká, vrtí ocáskem. Začíná jako nemotorné štěně a postupně dospívá. Na nabití vydrží dvě hodiny intenzivního hraní, pomocí wi-fi je spojen s internetovou sítí, spravovat jej můžete i díky aplikaci pro smartphone.

Luxusní robopes se začne prodávat v Japonsku za cenu přibližně 38 tisíc korun. Aibone, elektronická kost pro aportování není levná záležitost, stojí zhruba 350 Kč. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze