Top hledané
Výsledky (0)
Přejeme zpěvačce všechno nejlepší!

Kanadská diva Celine Dion slaví 53. narozeniny: lásku jejího života i bratra jí vzala rakovina

Kateřina Ostrejšová
30. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Celine Dion

Narodila se do velké a chudé rodiny. Od malička jezdila se svými rodiči napříč Kanadou koncertovat. Už v osmnácti nahrála devět francouzských alb. První album vydala v roce 1990 a od té doby vévodila světovým hitparádám. Během své kariéry se zamilovala do svého o šestadvacet let staršího producenta. Jejich láska byla ale silnější než řeči ostatních. Zpěvácká legenda Celine Dion dnes slaví 53. narozeniny a vy se s námi můžete podívat na její životní cestu.  

Třináct sourozenců a rodina hudebníků 

Celine Marie Claudette Dion se narodila 30. března 1968 v Charlemagne v kanadském Quebecu. Jestli někdo vyrostl ve velké rodině plné hudebníku, tak to byla právě Celine Dion. Byla nejmladší ze 14 dětí Adhemara a Therese Dionových. Její rodiče měli hudební skupinu “Dionova rodina” kvůli které cestovali napříč Kanadou. Dion tak už od malička cestovala. Když jí bylo pět, rodiče si otevřeli piano bar, kde začala občasně vystupovat, z čehož byli zákazníci unešení.  

“Když jsem začala cítit lásku a teplo publika, dostalo mě to. Řekla jsem si: Opravdu to je to, co chci dělat celý život. Chci být zpěvačkou,” 

uvedla Celine Dion pro CNN.  

Otevřít v galerii (5)
Celine Dion v roce 1987.
Celine Dion v roce 1987.Zdroj: Profimedia
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Kvůli jejímu prvnímu demu pozastavil producent svůj dům 

V roce 1980, kdy bylo Dion 12 let, nahrála společně se svojí matkou demo, které poslaly producentovi Renému Angelilovi. Ten byl z nahrávky tak nadšený, že s ní podepsal okamžitě smlouvu, a dokonce pozastavil svůj dům, aby mohl financovat její debutové album “La Voix du bon Dieu”.  

Vítězka Eurovize 

Do svých osmnáctin stihla nahrát celkem devět francouzských alb, za která získala řadu ocenění Felix a Juno, kanadské verze cen Grammy. V roce 1988 vyhrála soutěž Eurovize v Dublinu a její vystoupení bylo vysíláno živě v zemích po celé Evropě, na Středním východě, v Austrálii a Japonsku. A právě po tomto úspěchu chtěla prorazit i v USA. K tomu ji pomohl singl “Where Does My Heart Beat Now”, jehož kopií se prodalo po celém světě více jak milion.  

Kráska a zvíře - raketový průlom  

Otevřít v galerii (5)
Celine Dion v roce 1997.
Celine Dion v roce 1997.Zdroj: Profimedia

Její kariéra neustále stoupala a 90. léta patřily jednoznačně francouzsko-kanadské zpěvačce. Popové hitparády ovládla například singly “The Power of Love” nebo “Because You Loved Me”.   

Skutečný boom ale zpěvačka zaznamenala v roce 1992, kdy nazpívala píseň k Disneyho animovanému filmu “Kráska a zvíře” společně s Peabem Brysonem. Stejnojmenný duet se dostal na deváté místo Billboard Hot 100 a získal cenu Grammy i Oscara. A právě tahle píseň se stala základním kamenem pro její druhé anglicky zpívané album s názvem “Celine Dion”.  

Šest platinových desek 

Na tohle album zřejmě Dion vzpomíná moc hezky. I přesto, že mělo pouze pět písní, vyneslo jí v Kanadě hned šest platinových desek. Byl to přesně ten úspěch, díky kterému mohla zahájit své první turné ve Spojených státech.  

Bodovala na všech frontách, společně s Titanicem  

Otevřít v galerii (5)
Celine Dion
Celine DionZdroj: Profimedia

Člověk by řekl, že výš už Celine Dion směřovat nemohla, ale ono se tak stalo. Navíc to zpěvačka stihla během dvou let – 1996 a 1997. Další album “Falling Into You” se stalo nejlépe prodávaným toho roku, bylo zvoleno albem roku na 39. Slavnostním udílení cen americké Hudební akademie a získalo cenu Grammy. Alba se prodalo více než 25 milionů kopií.  

Myslím, že většina z nás má Celine Dion spojenou s filmem Titanic v hlavních rolích s Leonardem DiCapriem a Kate Winslet, ke kterému nazpívala píseň “My Heart Will Go On”. Film získal rekordní počet nominací na Oscara (11), včetně ceny za nejlepší píseň. Od této doby už bylo nemožné zpěvačku Celine Dion neznat. Její hlas zněl všude.  

Kanadská diva  

Za její hudební zásluhy byla zpěvačka náležitě odměněna. V roce 1998 získala Národní řád Quebecu, nejvyšší čest provincie.  

Stejného roku absolvovala velké turné po 14 zemích, které vyvrcholilo slavnostním koncertem v Montrealu 31. prosince 1999 na počest nového tisíciletí.  

Láska k o 26 let staršímu muži  

Otevřít v galerii (5)
Celine Dion ve svatebním s manželem.
Celine Dion ve svatebním s manželem. Zdroj: Profimedia

O Reném Angelilovi už jsme mluvili, zatím však jenom v profesním životě. Potkali se, když bylo Dion pouhých dvanáct let a Angelilo ji pomohl rozjet slibně nastartovanou kariéru. Mladá zpěvačka do něj byla velmi dlouho zamilovaná, věděla ale, že jejich věkový rozdíl by mohl být problémem.  

„Vždycky když jsem usínala, dávala jsem si pod polštář jeho fotku se strachem, že ji najde moje matka, která se mnou sdílela pokoj,“ 

napsala zpěvačka ve své autobiografii. Po jejím vítězství na Eurovizi, kdy jí bylo dvacet, už se však velké lásce neubránili a začali spolu chodit. V roce 1993 se zasnoubili a o rok později měli v Montrealu svatbu. Pár měl dlouho problémy s plodností a netajil se tím, že si pomáhá umělým oplodněním. Jejich první syn, René-Charles, se narodil v roce 2001. O devět let později se jim narodila dvojčata Eddy a Nelson.  

Dlouholetý boj s rakovinou 

Otevřít v galerii (5)
Celine Dion se synem na pohřbu.
Celine Dion se synem na pohřbu.Zdroj: Profimedia

Rakovina byla bohužel součástí zpěvaččina života. Bojoval s ní jak její manžel, tak i bratr. Oba dva svůj boj prohráli, zemřeli dva dny po sobě v lednu 2016. Pro zpěvačku to bylo opravdu náročné období. Po téhle těžké ztrátě už se po jejím boku nikdo neobjevil. Žije se svými syny v Hendersonu v Nevadě. 

Zpěvačka vypadá po padesátce výborně a my jí přejeme krásné narozeniny a všechno nejlepší!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze