Top hledané
Výsledky (0)

Kanye West na dně. Značky od něj dávají ruce pryč, přišel tak o miliony

Barbora Večeřová
29. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Jeho konspirační teorie o Židech pobouřily veřejnost

Rapper Ye, známý spíše jako Kanye West, momentálně neprožívá nejlepší období a od rozchodu s Kim Kardashion to s ním jde od desíti k pěti. Za své nedávné antisemitské výroky si vysloužil bojkot nejen velké části společnosti, ale hlavně značek, které s ním doposud spolupracovaly a smlouvy s nimi mu přinášely miliony. Kdo s rapperem nechce mít už nic společného? 

Adidas ukončuje výrobu všech produktů Yeezy, Kanye přijde o miliony

Adidas a Kanye West, legendární spojení ve světě módy, které dalo vzniknout ikonickým kouskům, mezi něž patří například nezaměnitelné Yeezy. Kanye si s Adidasem ale byl až moc jistý a prohlásil, že klidně může být antisemitou a Adidas s ním smlouvu nerozváže. Opak byl však pravdou. V reakci na toto virální video vydal své prohlášení i Adidas. Vzhledem k tomu, že značka nebude tolerovat antisemitské ani jiné projevy nenávisti, s rapperem se rozloučila. V blízké době zastaví produkci Yeezy produktů a zastaví všechny platby, které rapperovy odesílala. Podle Forbesu právě tato spolupráce představovala jednu z těch nejvýznamnějších. Činila totiž 1,5 miliard amerických dolarů, přibližně tedy 36,5 miliardy korun rapperova čistého jmění. To se celkově srazilo na pouhých 400 milionů amerických dolarů, což je 9,7 miliardy korun. 

Otevřít v galerii (2)
Adidas zastaví prodej i výrobu produktů Yeezy
Adidas zastaví prodej i výrobu produktů YeezyZdroj: Profimedia
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Balenciaga s ním nechce mít nic společného 

Podobně je na tom také Balenciaga. Ještě minulý měsíc otevíral přehlídku tohoto módního domu na fashion weeku v Paříži, nyní s ním značka nechce mít nic společného. 

„Balenciaga nadále nemá žádný vztah k tomuto umělci a do budoucna s ním nemá žádné plány,“

uvedla Balenciaga v krátkém prohlášení. 

 

GAP odstartoval lavinu distancování 

Právě GAP byl vůbec první světovou značkou, která se od Kanyeho Westa přezdívaného Ye distancovala. 

„Antisemitismus, rasismus a nenávist v jakékoliv formě jsou neomluvitelné a nejdou dohromady s našimi hodnotami,“ 

uvedl americký prodejce oblečení GAP. 

Produkty v kolaboraci s Yeezy byly odstraněny z prodejen, zrušena byla také speciální webová stránka věnovaná této spolupráci. 

 

Na film o Kanyem si asi počkáme

Neopustili ho jen velké módní značky, ale také agentura, která ho více než šest let zastupovala. The Creative Arts Agency, jedna z největších celosvětových agentur, už rappera po jeho výrocích reprezentovat nebude. Podobné je to s filmových a televizním studiem MCR, které se podílelo na dokumentu o rapperově životě. Ten je sice už dokončený, studio ale po antisemitských komentářích jeho vydání odkládá. 

 

Sociální sítě Instagram a Twitter 

Mezi oblíbené aktivity Kanyeho patřilo dlouhou dobu sdílení svých názorů na sociální sítě. Rád se zde obul i do matky svých dětí, Kim Kardashian. S tím je ale alespoň nyní konec. Obě platformy mu totiž deaktivovaly účty s miliony sledujícími. I to je důvodem, proč se mluví o tom, že má v plánu transakci méně známé sociální sítě Parler vyznačující se tím, že svým uživatelům poskytuje neomezenou svobodu projevu, podobně kontroverzní výroky jako ty Kanyeho jsou zde tedy na denním pořádku. 

Otevřít v galerii (2)
Ruce pryč od něj dala i ex manželka Kim Kardashian, s výroky o Židech nesouhlasí
Ruce pryč od něj dala i ex manželka Kim Kardashian, s výroky o Židech nesouhlasíZdroj: Profimedia

Zdroje: hollywoodreporter.com, highsnobiety.com, thetab.com 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze